Dobrý začátek, potom trápení

Extraliga juniorů se dostala do své poslední části. Mladé Plzeňany čeká už jen osm zápasů. V prvním z nich hostili hráči Lasselsbergeru na svém ledě čtvrtý celek aktuální tabulky HC Moeller Pardubice. Domácí chtěli po minulém nezdaru proti Kometě Brno dokázat, že na vlastním ledě umí vyhrávat. Pomoci jim k tomu měl i zkušený Roman Vondráček, který se na dnešní utkání vrátil do sestavy.

40.kolo , so 5.2.2005,
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice
2:3
1:2, 0:1, 1:0
Branky: 3. Vondráček (Hobl, Štich), 60. Setíkovský (Pulpán) – 6. Jakub Nakládal (Šula), 16. Musil (Šula), 23. Rákos (Lesák).
Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 52.
Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
HC Škoda Plzeň Štelmach - Pulpán, Hauer, Kořínek, Gajda, Štich, Černý - Vondráček, Polák, Hobl - Holý, Suchý, Furbacher - Martin Heřman, Setikovský, Hajšman – Holub
HC Dynamo Pardubice Svoboda – Jakub Nakládal, Chaloupka, Havrda, Mervart, Kolář, Lesák – Musil, Zahorna, Šula – Rejzek, Šejba, Bartoníček – Klejna, Rákos, Ondřej Nakládal
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Plzeňští vlétli do zápasu bez jakýchkoliv obav ze soupeře a v čase 2:45 již na časomíře svítil stav 1:0. Ve třetí minutě byl totiž vyloučen obránce Pardubic Mervart a Polákova formace dokázala nabídnutou šanci hned po 12 sekundách využít. Polák přihrál z buly na Šticha, ten našel u pravé tyče úplně volného Vondráčka, který střelou pod horní tyč nedal Svobodovi šanci. A Plzeň měla i další šance. Hlavně Polák se svými křídly byl k nezastavení. Další gól však plzeňští ze svého tlaku nevytěžili a pak přišel zákonitý trest. Na začátku 5. minuty se Východočeši poprvé dostali před domácí branku, Jakub Nakládal vystřelil od modré čáry a jeho nenápadná střela (druhá střela Pardubic v zápase) skončila až za Štelmachovými zády. V páté minutě se tedy začínalo znovu. A Plzeň začala opět dobře. A opět to byla hlavně první plzeňská formace, která motala hlavy hostujícím obráncům. Ve 12. minutě ukázal divákům svoje bruslařské umění Pulpán, zatáhl puk do útočné třetiny, našel Vondráčka, který však v dobré šanci minul. Vrchol snažení domácích hokejistů přišel při přesilovce po vyloučení hostujícího Musila, kterou však předčasně ukončil faul Poláka. A po velkém plzeňském tlaku přišel opět gól Pardubic. Domácí nezvládli ubránit přesilovou hru soupeře. Tři Plzeňáci se sjeli v rohu, kotouč ale stejně nezískali a Musil se poté ocitl úplně sám mezi kruhy a bombou pod horní tyč vymetl všechny pavučiny ve Štelmachově brance. Za stavu 1:2 čekali diváci opět velký plzeňský tlak. Místo toho se dočkali dalších pardubických šancí. Po střele Bartoníčka naštěstí stihla domácí obrana včas uklidit puk před dotírajícími útočníky soupeře. A velké štěstí měla Plzeň i ve 20. minutě, kdy nahození od modré čáry nebezpečně tečoval před vlastním gólmanem Hauer. První dějství, které přineslo líbivý hokej a spoustu šancí, tak skončilo jednobrankovou výhrou Pardubic.

Druhá třetina byla ve znamení převahy pardubických hokejistů. Své šance nejdříve nevyužili Ondřej Nakládal, který nebezpečně pálil z kruhu, a Bartoníček, kterému střelu lapil pohotovou lapačkou domácí brankář. Ale v čase 2:52 se již skóre změnilo. Domácí obrana dala Rákosovi šanci třikrát dorážet před bezmocným Štelmachem. Jako kdyby plzeňské smůly nebylo dost, narazil si Martin Heřman nepříjemně záda o mantinel a s bolestivou grimasou odjel na střídačku. Hra se poté hodně přitvrdila. Nejdříve byl několikrát tvrdě atakován Vondráček, ale na trestnou lavici šel za oplácení Pulpán. Ale přesilová hra šance nepřinesla. V této pasáži se hrál bojovný hokej s množstvím tvrdých zákroků a nepřesností na obou stranách. Jediný krásný moment domácím divákům připravil Vondráček, který při vlastním oslabení získal puk a skoro minutu jej nepřetržitě vozil, za což sklidil velký potlesk. V závěru prostřední části hry se Plzeň vytasila se snahou o vyrovnání. Pulpán opět projel celé hřiště, přihrál do druhé vlny Holubovi, který hrál od druhé třetiny místo Suchého, ale ten trefil jen brusle pardubického obránce. A když domácí nevyužili ani možnosti zahrát si v závěru tohoto dějství přesilovou hru, šlo se do kabin za stavu 1:3.

Do třetí třetiny vstoupili domácí se snahou alespoň vyrovnat a nenechat konečně soupeře odvézt si všechny tři body. Hned v úvodu si domácí při přesilovce vytvořili velký tlak. Polák s Vondráčkem kombinovali a obránce Pulpán tvrdě střílel. Všechny jeho pokusy však polapil pozorný Svoboda. Ani jedna ze čtyř přesilovkových střel nepronikla za jeho záda. Poté se začal projevovat úbytek sil plzeňských hráčů, kteří byli po celý zápas aktivnější, ale nedokázali se dostat do šancí nebo je proměnit. V 5. respektive 7. minutě si mohly oba týmy vyzkoušet hru proti čtyřem hráčům soupeře. Nikdo si ale větší šanci nedokázal vytvořit. Oba celky doplácely na příliš složitou kombinaci, které chyběla finální přihrávka. Až v 10. minutě si Plzeň vytvořila velký tlak v útočném pásmu. Ale ani jedna ze střel se opět neujala. Plzeňští neuspěli ani při přesilové hře po vyloučení Rákose. Domácí se začali trápit, málo stříleli a zbytečně se snažili uspět individuálně. Navíc v 18. minutě se zranila domácí opora Lukáš Pulpán. Naštěstí pro Západočechy mohl v zápase pokračovat. V čase 18:24 se odhodlali domácí trenéři odvolat gólmana a hrát power play. Přesilovou situaci ještě umocnil trest pro hostujícího Lesáka za zdržování hry, který přišel, když do konce utkání zbývalo přesně 77 sekund. Domácí dokázali podruhé v zápase nabídnutou šanci využít. Setikovský se prosadil po asistenci Pulpána když zbývalo 36 sekund do konce zápasu. To ještě dávalo Plzni naději na vyrovnání. Pardubičtí si však závěr zkušeně pohlídali a zápas tak skončil výhrou hostů 3:2.

Aktuálně na webu

Dorost v karanténě

Dorost potřetí v karanténě. Trenér Kořínek: Jakmile jsme se do toho vždy alespoň trochu dostali, tak nás zase vypli

Novinky ve Fanshopu

Novinky ve Fanshopu! Slevový kód STRITA11 a podpisy pro všechny

Den na hokej.cz

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!