DOR: PZK - PLZ 0:1

Dorost fotbalovým výsledkem porazil PZ Kladno a vrací se zpět na čelo extraligy!

Kladno - Po smolně prohraném utkání s Litvínovem zavítala Škodovka v rámci šestnáctého kolo dorostenecké ELIOD extraligy do Kladna, kde se své hokejky hráči střetli s místním PZ.

PZ Kladno - HC Škoda Plzeň

0:1
0:0, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 45. M. Soukup (Šiler, Dáňa)

PZ Kladno

Liemann (Hykel) – Melichna, Stich, Deniger, Horn – Rynda, Zukriegel (A), Pospíšil, Cihelka, Hanousek, Jechumtál, Trojna, Vlach, Redlich (C), Kulich, Mikeska, Vosyka

Lokajíček (Bočan) – Schindler, Houdek, Kanta, Hodinář, Páník (A) – Jánský, Steinbrücker, Šiler, Hauser, D. Soukup (A), Korčák, M. Soukup, Matoušek, Kreuzman, Holý (C)

Jakub Šiler 0 1 1 1 2

Západ Davida s Goliášem, i takto by se dal označit duel šestnáctého kola, ve kterém Škoda Plzeň zavítala na led posledních Pracovních záloh z Kladna. Před utkáním byli indiáni na druhém místě tabulky a v případě výhry by se vyhoupli do čela extraligy, naopak domácí Kladno bylo beznadějně poslední. Rozdíl mezi oběma týmy byl hrozivých třicet bodů. První duel hraný na západě Čech vyhrála Škodovka jasně 9:0.

Domácí mohli v zápase udeřit jako první, ale o nabídnutou přesilovou hru se sami připravili díky vlastní nedisciplinovaností. Při hře ve čtyřech kralovali brankáři na obou stranách, kteří pochytali všechny střelecké pokusy. Druhou možnost početní výhody o jednoho muže v poli dostalo Kladno krátce před polovinou první třetiny, tu už domácí Kladno odehrálo celé dvě minuty, ale na dobře chytajícího Lokajíčka si ani tak nepřišli. A jelikož i domácí brankář byl bezchybný, znamenalo to, že v první třetině se branky diváci nedočkali.

I druhá perioda začala podobně jako první část utkání. Hned v první minutě fauloval krosčekem hostující Matěj Korčák a před Kladnem se otevírala možnost skórovat. Nepovedlo se. Stejně si vedla i Škodovka, která dostala dokonce dvě přesilové hry krátce za sebou, ale díky především výbornému výkonu brankáře Liemanna zůstával stav nadále bezbrankový. Nic na tom nezměnila ani situace ze třicáté osmé minuty. Hosté se řítili do rychlého brejku, ten zastavil Filip Deniger jen za cenu záchranné brzdy a indiáni měli k dispozici trestné střílení. K němu se rozjel nejproduktivnější hráč celé extraligy Petr Hauser, ale ani on nerozhodný stav nezměnil. Po čtyřiceti minutách tak svítil stav na kostce nad ledem stejný jak na začátku duelu.

Utkání bohaté na vyloučení pokračovalo i zkraje poslední dvacetiminutovky, to musel na dvě minuty za katr domácí Deniger. Plzeň nabídkou pohrdla, ale dvě minuty po skončení trestu se v zápase konečně prosadila. Jakub Šiler přesným pasem našel volného Marka Soukupa, který se trefou postaral o plzeňské vedení. PZ mohlo vzápětí srovnat, indiáni putovali do tří, ale ani jednomu z mužstev dnes nešli početní převahy dle svých představ. V závěrečných minutách Kladno vrhlo všechny síly do útoku, ale o vyrovnání se sami připravili zbytečným faulem. Plzeň tak vítězí nejtěsnějším možným rozdílem a díky třem bodů se vrací na první místo extraligové tabulky.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Z naší strany dnes hodně nepovedený zápas. To není hra, kterou se chceme prezentovat. Kdyby dnes Kladno bylo šikovnější do koncovky, tak určitě nejedeme domů s výhrou. Kromě našeho gólmana, který odchytal velice slušný zápas, tak není hráče, který by snesl nějaké měřítko."