DOR: LIT - PLZ 4:3

Dorost poprvé v sezóně ztratil

Plzeň - Doposud neporažení indiáni vyjeli na led Litvínova, kde v létě v rámci přípravných duelů uspěli 6:1. Dnes ale divokou přestřelku ovládli černožlutí.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

4:3
2:2, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 1. Krocker (Slavík, Brouček), 3. Hora (Iljuk, Vopat), 43. Slavík (Brouček, Krocker), 59. Skuhrovec (Dej, Vopat) – 3. Hauser (Marcel), 16. Marcel (Hauser, D. Soukup), 33. Václavík (M. Soukup, Dáňa).
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Rozhodčí: Plachý – Kokrment, Bublová.

3:4, navíc Holý (PLZ) 10 min.
1:0
32:36
84

Čermák (Herkommer) – Minařík, Werner, Martínek, Hocelík, Kadár, Kuchař, Hora – Beran, Dej, Adámek, Kočárek, Vopat, Slavík, Iljut, Brouček, Špaček, Krocker, Skuhrovec

Bočan (Lokajíček) – Houdek, Kanta, Hodinář, Špaček, Páník, Jánský – Steinbrücker, Šiler, Dáňa, Hauser, D. Soukup, Korčák, Marcel, M. Soukup, Václavík, Holý

Tomáš Václavík 1 0 1 1 0

Obě mužstva se již letos jednou potkala, v rámci letní přípravy na turnaji právě na severu Čech modrobílí uspěli na ledě svého soka 6:1. Vloni v extralize navíc Západočeši ovládli pět z celkových osmi vzájemných střetnutí. Dnes ale papírové předpoklady věštily tuhý boj, za doposud stoprocentní Plzní Litvínov zaostával pouze o tři body.

A ten také lépe začal. Již po šestadvaceti vteřinách hry totiž skóre otevřel z první vážnější šance utkání Marek Krocer. Jenže indiáni se nezalekli a za necelé dvě minuty poslal duel do vyrovnání Petr Hauser. Ihned po rozehrání se černožlutí vrhli do útočné třetiny a vedení vrátil na stranu Vervy Matěj Hora. Indiáni navíc museli vzápětí do čtyř, situaci ustáli. Stejně jako po chvilce Litvínov. Při hře v pěti na obou stranách ovšem již skóre zaznamenalo změnu. Petr Huser si vyměnil pozice oproti prvnímu gólu indiánů s Marcelem Marcelem a do kabin se tak odcházelo za nerozhodnutého stavu.

Prostřední dějství načal v oslabení Litvínov, ale nepřízeň osudu zvládl. Ovšem Západočeši udeřili znovu při hře v pěti na obou stranách, poprvé v duelu své barvy do vedení poslal Tomáš Václavík po pasu Marka Soukupa. Poté to byla Verva, kdo mohl skórovat v přesilové hře, ale ty se dnes oběma týmům dařilo velmi dobře eliminovat.

Úvod poslední periody patřil černožlutým, kteří také zásluhou Marka Slavíka dokázali vyrovnat. Začínalo se tak opět od nuly, tedy tří. A nemuselo to být na dlouho. Petr Hauser se totiž v oslabení dostal za obranu Litvínova a byl faulován Hocelíkem, sudí Plachý neváhal nařídit trestné střílení. Plzeňský forvard ovšem svou druhou trefu v utkání nepřidal. Indiánům se nevedlo ani poté v přesilové hře a přišel trest. Tři minuty před poslední sirénou museli sami do čtyř a toho využil 84 sekund před koncem David Skuhrovec. Západočeši tak poprvé v sezóně ztratili a právě s Litvínovem se nyní dělí o průběžné první místo v tabulce Západ, stejně bodů má i karlovarské Energie, kde včera modrobílí zvítězili 4:1.

Tomáš Pejchar (HC Škoda Plzeň): "Zápas ve vysokém tempu z obou stran. Z naší strany lehkovažný vstup do utkání a během prvních minut jsme dvakrát lacině inkasovali. Střetnutí jsme nakonec otočili na 3:2 v náš prospěch. Bohužel v poslední třetině jsme vedení neudrželi. V závěru zápasu jsme neubránili první oslabení v sezoně a hned nás to stálo zápas. Zkusili jsme ještě hru bez brankáře, ale už bylo bohužel pozdě. Prohra nás mrzí, protože jsme byli více než vyrovnaným soupeřem."