DOR: PLZ - HVP 7:3

Dorost překvapení nedopustil, Hvězdu Praha porazil 7:3

Plzeň - Po devíti dnech opět mohli vyjet na ledovou plochu plzeňští dorostenci. Soupeřem jim byla Hvězda Praha, se kterou se měli utkat již v prvním kole, ale duel byl tenkrát díky nemoci COVID-19 v kádru soupeře odložen.

HC Škoda Plzeň - HC Hvězda Praha

7:3
1:0, 2:1, 4:2

Branky a nahrávky: 5. Beníšek (N. Schindler, Řehoř), 32. N. Schindler (Šiler, Řehoř), 40. Kučera (Hořejší, Šiler), 41. Pešek (Hodinář, Šiler), 49. Kreuzman (Šiler, Dolhý), 51. Šiler (Kreuzman), 57. Kučera (S.Schindler) – 40. Hron (Kubata, Pírs), 50. Pírs (Ivanovič), 60. Zwahlen (Kratochvíl)

Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3

Rozhodčí: Hacaperka – Deja, Matys

6:4
2:1
54:18
44

Lokajíček (Vondraš) – Hodinář (C), S. Schindler, Houdek (A), Buzek, Lučan, Dolhý, Bláha – Pešek (A), Šiler, Kreuzman, Řehoř, Beníšek, N. Schindler, Hořejší, Mazanec, Kučera, Hájek, Křemen

HC Hvězda Praha

Kundrík (Přikryl) – Hron (C), Kubata, Mrázek, Kratochvíl, Lizatovič, Bartheldy, Jelínek – Pírs, Václavek, Janoušek, Typolt, Srb (A), Ivanovič, Zwahlen, Niederhafner, Nedvěd

Jakub Šiler 1 4 5 4 2

V prvních minutách se hrál opatrný hokej, až v páté minutě Bartheldy fauloval a domácí Škodovka nabídnutou početní výhodu využila. Od modré čáry pálil Nicolas Schindler a před brankou zakončoval tečující Jiří Beníšek. Vzápětí se do velké kličkované pustil Marek Hořejší, který si z obránců udělal stojné kužely, leč nyní plzeňský hráč orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Šance hostů prakticky nebyly, naopak indiáni podnikali jeden útok za druhým. Za zmínku stojí drzý průnik Ondřeje Peška, který se dostal až před brankáře, který střelu pod horní tyčku vyrazil svým ramenem. Lépe si nevedl ani Denis Řehoř, jenž obdržel od zadního mantinelu hezkou přihrávku od Nicolase Schindlera, plzeňský útočník pálil nadvakrát, ale ani jeden pokus v bráně neskončil. Plzeň tak po první periodě vedla nad Hvězdou o jedinou branku.

Druhou třetinu odšpuntoval hostující Ivanovič, který měl velkou šanci, leč z pravého kruhu trestuhodně přestřelil. Na druhé straně Jakub Šiler branku trefil, jenomže mířil jen doprostřed hostující svatyně. A když už byl maskovaný muž Hvězdy překonán, podruhé zazvonila branková konstrukce. Z další šance už se modrobílí radovali. Jakub Šiler našel mezi kruhy volného Nicolase Schindlera, který mířil do černého. Velké věci se staly o dvě minuty později, nejprve prudkou ranou opět pálil Beníšek jen do tyče, vzápětí vše zopakoval Ondřej Hájek. Kundrík si svou branku dnes postavil opravdu svědomitě. Když vše vypadalo, že už se ve druhém dějství nic nestane, hosté udeřili. V přesilové hře napřáhl na modré čáře Kubata a Filip Hron před Lokajíčkem tečí změnil trajektorii letu. Odpověď Škodovky nicméně byla blesková. O osmnáct vteřin později pálil se u zadního mantinelu šikovně uvolnil Marek Hořejší, bekhendem našel Jana Kučeru, který střelou mezi betony poslal puk do sítě. Po čtyřiceti minutách tak vedli domácí o dvě branky.

Poslední dějství pro modrobílou družinu začalo nejlépe jak mohlo. Ondřej Pešek byl ve správný čas na správném místě a jeho střela z levé strany už mířila jen do opuštěné části klece. Hostům pomalu začali odcházet síly a na poměru sil na ledě to bylo znát. Vyloučení Kubaty potrestala Plzeň po půl minutě. Jaroslav Kreuzman si najel na pravý kruh, odkud brankáře prostřelil milimetrovou střelou ke vzdálenější tyči. V následující minutě se radovali i hosté. Hráči Hvězdy po chybě ujeli ve dvou proti brankáři, Adam Pírs vzal celou situaci na sebe a díky precizní bekhendové kličce skončil puk za zády Lokajíčka. Brankostroj nicméně pokračoval, v polovině třetí třetiny Kreuzman bekhendem našel u levé tyče volného Jakuba Šilera, který puk dopravil do brány. Začalo se hrát hodně nahoru - dolů, ani jedno z mužstev ještě nechtělo říci poslední slovo. Čtyři minuty před koncem vysunul obránce Schindler do úniku Jana Kučeru, kterého brankář vychytal, na opakovanou dorážku nicméně už neměl nárok. Poslední slovo v utkání ale nakonec přeci jen měli hosté. V poslední minutě Kratochvíl hledal před brankou Nica Zwahlena, ten puk nezpracoval, ale od jeho bruslí puk přeci jen našel cestu za brankovou čárou. Plzeň porazila Hvězdu 7:3 a do tabulky si připisuje další tři body.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): "Hvězda byla velmi houževnatý soupeř, jejich hráči jsou hodně silní, hráli spíše defenzivně. Pro nás velice těžké utkání, trošku jsme se trápili v zakončení, měli jsme spoustu šancí. Až ve třetí třetině si myslím, že soupeři došly síly, nám tam napadaly branky. Na druhou stranu, tyto zápasy jsou také důležité, soupeř vás k ničemu nechce pustit, hraje hodně z obrany, pro nás je to návod jak s těmito týmy hrát, puk musí hodně létat ze strany na stranu, být hodně aktivní, než aby hráči kličkovali mezi dvěma hráči. Dlouho jsme nehráli, jsme rádi za každé utkání a hlavně za vítězství."

Josef Reigl (HC Hvězda Praha): "Naše sestava na dnešní zápas nebyl úplně kompletní a navíc jsme byli poznamenaní deseti dny bez tréninku na úvodu utkání to bylo znát. Hráči se do toho dostávali pomalu, ve druhé třetině už jsme tempo trošku zachytili, snížili jsme, bohužel vzápětí nám odskočili na 3:1 a ve třetí třetině nám docházela síla, navíc jsme měli špatný vstup do posledního dějství, ale nic to nemění na faktu, že Plzeň byla lepším celkem a zaslouženě vyhráli."