JUN: SPA - PLZ 1:3

Junioři dobyli led lídra soutěže ze Sparty!

Plzeň - Mladé pušky se podruhé během dvou dní představily na ledě soupeře. Po včerejším utkání na Kladně dnes poměřily síly jen o kousek dál - v našem hlavním městě.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

1:3
1:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 12. Krupička (Vitouch, Tomek) – 5. Ženíšek (Popelka), 25. Eremiáš (Soukup, Ktemláček), 60. Malát (Soukup). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Vyšší tresty: Špaček (PLZ) 10 min.

Rozhodčí: Horák – Šimánek, Zíka

6:6
0:1
22:39
78

Krbeček (Čazimi) – Tomov, Vandirek, Tůma, Kulhánek (C), Ducháč, Chvátal (A), Tomek – Klimo (A), Krupička, Straka, Mácha, Zembol, Vitouch, Václavík, Konečný, Theimer, Kuracina.

Bočan (Micka) – Moravec, Pánek, Páník, Kremláček, Špaček, Malák (C) – Popelka, Kvasnička, Hollar, Adamec, Šuhaj (A), Smola, Marcel, Eremiáš, Malát, Ženíšek, Korčák, Soukup.

Adam Ženíšek 1 0 1 1 2

Již je to prakticky rok, co se oba celky naposledy střetly. V polovině loňského roku upěli modrobílí v našem hlavním městě 4:1, domácí pouze snižovali na 1:2. Ještě před tím na západě Čech naopak Sparta zvítězila v prodloužení.

Samotný dnešní duel odšpuntoval od modré tvrdou ranou Špaček, Krbeček byl připravený. Po chvilce se ale již modrobílí dočkali, když ihned po buly propálil vše, co mu stálo v cestě, Adam Ženíšek. Indiáni poté přežili oslabení, ale následná hra ve čtyřech již ke srovnání stavu vedla. Rychlý výpad svého celku zakončil Jan Krupička.  Dokonat obrat mohl Themier, jenž se dostal do úniku, avšak jeho kličku zastavil betonem pohotový Bočan. Úvodní perioda tak skončila smírně.

Prostřední třetina začala stejně jako její předchůdkyně. Škoda se znova dostala do vedení, když přesilovku z pravého kruhu využil Adam Eremiáš. Třetí trefu mohl přidat na brankovisti operující Adamec, Krbeček svůj tým podržel. Naopak prázdnou klec měl před sebou Klimo, avšak ani on další střelecký zápis nezaznamenal. Oba celky ještě do přestávky ustály oslabení, v kabině se tak z vedení těšili hosté.

Poslední dvacetiminutovku načal Kopečný z pravého kruhu, jenže přestřelil. Nevedlo se ani Soukupovi, jenž promarnil samostatný únik. Neujaly se ani dva pokusy Maláka z pravého kruhu a poté od modré. Více než dvě minuty před třetí sirénou odvolali sparťané gólmana, což k definitivnímu rozhodnutí využil střelou přes celé hřiště Sebastián Malát. Plzeňští junioři tak mají za sebou druhý zápas během dvou dní, třetí je čeká již zítra od 12:00 doma s Třincem.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „V utkání jsme zaostávali ve všech činnostech, soupeř byl všude o dva kroky rychleji. Výsledkově nás v utkání držel pouze brankář. Tři body jdou do Plzně právem."

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Dnes už jsme do hry dali trochu více obětavosti a zodpovědnosti, nicméně jsme se zase nevyvarovali hloupých faulů. Ty nás strašně srážejí ve hře, místo dvou přesilovek potom hrajeme čtyři na čtyři. Za stavu 2:1 jsme pak měli tři jasné gólové šance, které také musíme proměňovat. Ještě nezvládáme ty klíčové momenty v zápase, které stav mohou překlopit na naší stranu a snad se do toho postupně dostaneme."