Plzeň - Indiáni dnes završili svůj dvoudenní trip po východních Čechách, po včerejším duelu v Pardubicích se dnes představili na ledě Mountfieldu.

Mountfield HK - HC Škoda Plzeň

1:2p
0:0, 0:1, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 54. Lang (Váchal, Lukačka) – 38. Slanina (Tůma, Jiříček), 61. Malát (Kremláček).

Mountfield HK

Sajdl (Ševců) – Houdek, Váchal (A), Voňka, Naar, Janoušek, Pěnčík, Lukačka – Ďuriš, Síla, Jušta, Lang, Janda (A), Daniel Šedivý, Morong, Tecl, Poppel (C).

Micka (Pícl) – Moravec, Jiříček, Pánek, Kremláček, Kovařík, Malák (A) – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Slanina, Čermák, Kolář (C), Tůma, Malát, Ženíšek, Princl (A).

Adam Ženíšek 0 0 0 0 2

Zápas odšpuntovali domácí v oslabení. Trhli se do přečíslení dvou na jednoho, ve kterém Janda předložil Teclovi, ten ale našel pouze lapačku Micky. Na muži s maskou indiánů si brzy vylámal zuby i Síla, jenž nepřehodil na brankovišti nastavený beton. V závěru třetiny ještě v přesilové hře stejný hráč zakončoval po ose Morong - Poppel, branky se ovšem diváci nedočkali.

Úvod prostřední části postupně přinesl tři oslabení, dvakrát se musel bránit Mountfield, skóre nikdo ne a ne otevřít. Poté zahrozil v dobré pozici Malát, Sajdl se činil. Stejně jako jeho protějšek na druhé straně kluziště, který likvidoval střelu z úhlu osamoceného Jandy. Těsně před druhou přestávkou se ale děly věci. Nejprve svou pumelicí od modré neuspěl Moravec, jenže vzápětí vypálil i Tůma, jehož dílo zkázy pro domácí dokonal bleskurychlou dorážkou Jan Slanina. Brzy vyrovnat mohl Poppel po příhře Síly v přečíslení, jenže těsně minul.

Poslední dvacetiminutovka byla opět prošpekována vyloučeními, ovšem obranné čtveřice fungovaly velmi dobře. Micka tak tváří v tvář řešil v největší šancí jen zakončení Poppela. Později se do touše opřel na pravém kruhu Váchal, kouzlo plzeňského mága ale fungovalo dál. Recept našel až Kryštof Lang, jenž sjížděl z druhé vlny mezi kruhy a se štěstím se k němu odrazil černý nesmysl. Obrat málem dokonal Síla, který obdržel příhru před poloodkrytou svatyni soupeře, jenže jí netrefil. Vše tak mělo rozhodnout prodloužení. To netrvalo ani minutu, když Sebastián Malát  nabral rychlost ve středním pásmu a prosadil se střelou na lapačku. Indiáni si tak z dvojutkání na východě Čech domů vezou krásných pět bodů!

David Kočí (Mountfield HK): “Bylo to bojovné, oba týmy měly dobře pokryté obranné zóny. V první a druhé třetině jsme měli několik dobrých šancí, které jsme neproměnili, což zápas rozhodlo. Kluci makali a šance si vytvářeli, někdy to tam ale prostě nespadne. Jsem ale rád, že jsme se dokázali vrátit na 1:1, prodloužení už je potom vždycky vabank.”

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): “Z obou stran to bylo bojovné utkání. Sice trošku postrádalo kvalitu, ale zase mělo velkou intenzitu. V první třetině jsme byli špatní, měli jsme jen čtyři střely na bránu a těžko se nám do zápasu dostávalo. Sice se nám pak podařilo vstřelit první branku, remíza byla ale podle mě zasloužená. Jsme rádi, že jsme dokázali urvat dva body.”