Junioři prohráli v Liberci, vyrovnání zhatilo břevno

Plzeň - Mladé pušky odehrály tento týden již třetí venkovní duel, po Litvínově a Mladí Boleslavi se dnes představily v Liberci.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

3:2
2:1, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Kovář (Křepelka, Žemba), 16. Šeliga (Drábek), 35. Drábek (Kovář, Křepelka) – 11. Tůma (Kopic, Kovářík), 56. Čermák (Kovářík). Průběh utkání: 1:1, 3:1, 3:2.

Bílí Tygři Liberec

Čajan (Franc) – Šedivý, Hampl, Charvát (C), Kovář, Had (A) – Křepelka, Vomáčka, Adamec M., Jansa, Strnad, Měchura, Liška, Drábek, Nezbeda, Trunda, Šeliga, Žemba.

Micka (Pícl) – Špaček, Jiříček, Pánek, Staněk, Vajner, Kovařík, Malák (C) – Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec V., Šuhaj (A), Říha, Čermák, Tůma, Malát, Ženíšek (A), Soukup.

Adam Ženíšek 0 0 0 -1 0

První vzájemný duel v aktuální sezóně ovládla domácí Škoda 4:2, ovšem dnes začala hůře. Na dvaadvacet vteřin musela poměrně brzy do tří a i když se z nejhoršího vyhrabala, inkasovala v navazující hře ve čtyřech. To když tvrdou ranou po ledě z první otevřel dnešní střelecký výčet Filip Kovář. Navýšit náskok mohl brzy po příhře Strnada k levé tyči Drábek, jenže puk minul. Západočeši se zmocnili puku, vytvořili zmatky na brankovišti Tygrů, které bekhendovou dorážkou ukončil Jan Tůma. Podještědští si ale brzy vzali vedení zpět. Dominik Šeliga úspěšně zakončil ihned po buly. V přesilové hře se za vyrovnáním hnal Špaček, jenž od modré přestřelil, Říha zase z levého kruhu našel pouze lapačku Čajana. Úvodní dějství tak přineslo tři góly a těsné vedení domácích.

Prostřední třetinu načal v úniku Čermák, svižná střela mezi betony neprošla. Čajan si po chvilce poradil i s pokusem Šuhaje z mezikruží. Domácí gólman také zastavil přesilovkový pokus Ženíška, i když ne napoprvé. A tak místo vyrovnání přišly dva tresty v rychlém sledu a šelmy nepohrdly. Velké ostřelování úspěšně zakončil Michael Drábek. Čtvrtý gól měli na holi v přečíslení dvou na jednoho Žemba s Jansou, ale vše zhatila špatná přihrávka. Nevedlo se ani Šeligovi, který sám před Mickou promáchl.

Poslední periodu odšpuntoval na chlup stejně Měchura. Lépe si vedl vzápětí Křepelka, který se prokličkoval až před muže s maskou Škody, ten zakročil ramenem. Na druhé straně se zase z mezikruží neprosadil Tůma a po chvilce ani osamocený Ženíšek u pravé tyče. Velkou příležitost měl také Kovářík, ovšem Čajan na několikrát zakročil. Stejný hráč po chvilce ale viděl na pravé straně volného Tomáše Čermáka, který se natlačil před svatyni soupeře a snížil krásnou ranou o břevno. Jenže právě branková konstrukce v poslední minutě základní hrací doby Tygry zachránila, když jí orazítkoval Šuhaj. Všechny body tak dnes zůstaly na severu Čech.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): „První třetina se hodně podobala play-off, bylo tam dost osobních soubojů, což vyvrcholilo v bitku. Pak se to trošku zklidnilo a hrál se parádní hokej. Plzeň má výborný tým, hodně bruslí, což nám na začátku dělalo problémy. V průběhu zápasu jsme to otočili a myslím, že kdybychom ve třetí třetině využili víc šancí, tak mohlo být rozhodnuto dřív. Nemyslím si, že jsme byli lepší, na konci jsme měli štěstí, ale kluci si vítězství zasloužili."

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Po delší době jsme měli v zápase nasazení a emoce. Bohužel jsme dostali tři góly ze dvou oslabení pět na tři, přičemž u prvního se nestihl zapojit čtvrtý hráč vracející se z trestné. Zbytečnými vlastními chybami jsme poslali Liberec do vedení a pak jsme to dotahovali. Dali jsme kontaktní gól, sehráli jsme slušně přesilovku a potom trefili tyčku, což bylo o smůle nebo o štěstí. Dnes nemůžeme hráčům vytknout jejich nasazení a bojovnost, výsledek je druhá věc."