JUN: PLZ - MBL 3:2

Junioři zdolali Mladou Boleslav a jsou zpět v čele!

Dva domácí zápasy ve dvou dnech zvládla plzeňská juniorka na jedničku. Po vítězství 4:2 s Libercem porazila i Mladou Boleslav, tentokrát 3:2. Indiáni rozhodli dvěma šťastnými góly ve druhé třetině. Díky třem bodům se posunuli zpět na první místo před Pardubice.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

3:2
1:1, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 15. Čermák (Říha, Pánek), 21. Malák (Čermák, Malát), 38. Malát – 11. Sýkora (Petriska, Závora), 51. Simon (Grim, Mežnar).

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Rozhodčí: Šindel – Pešek, Malý

2:4
1:0
31:28
45

Pícl (Bočan) – Moravec, Pánek, Kremláček, Kovařík, Šilhán, Malák – Marcel, Kvasnička, Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha (A), Slanina, Čermák, Kolář (C), Malát, Ženíšek

BK Mladá Boleslav

Kmec (Zeithaml) – Sýkora, Dotter (C), M. Houška (A), Vacík, Dudycha, Rudolph – Schulz, Závora, Dlask, Petržilka, Grim, Mežnar, Moucha, V. Houška, Petriska, Vasilev (A), Šíma, Simon

Adam Ženíšek 0 0 0 -1 0

Západočeši vstoupili do utkání aktivněji a už ve 2. minutě mohl skóre otevřít v přesilovce Hollar, který zůstal po přihrávce Slaniny na levém kruhu osamocený, ale brankář Kmec se skvěle přesunul. Svižná první třetina se hrála jen pětadvacet minut. Skóre se podařilo otevřít hostům. Petriska našel mezi kruhy najíždějícího Davida Sýkoru a obránce Bruslařů dělovkou z první zamířil přesně pod horní tyč.

Plzeň bojovala o srovnání, ale spalovala spoustu šancí. Dvakrát se neprosadil v tutovce Kremláček, Kmece nepřekonal ani Kopic. Domácí se dočkali v 15. minutě. Pánkovo nahození se zastavilo před brankoviště a pohotový Tomáš Čermák doklepl puk za záda Matěje Kmece. Další příležitost poté měl ujíždějící Kolář, ale mladoboleslavský gólman hosty podržel. Za hosty se zase mohl trefit Petržilka, zblízka však trefil horní tyčku.

Po 52 sekundách druhé třetiny indiáni převrátili skóre na svou stranu. Daniel Malák střílenou přihrávkou z pravého kruhu hledal spoluhráče před brankou, tečovaný kotouč obráncem nakonec skončil až v síti.

Naopak Středočeši své šance nevyužívali. Petržilka z úniku po pravé straně minul, po Píclově špatné rozehrávce nezakončil přesně do poloprázdné branky Simon, a Plzeň odolala i obrovskému závaru v brankovišti po střele Mežnara. Indiáni navíc ve dvojnásobné početní výhodě vsítili třetí gól. Přihrávku Sebastiána Maláta na Tomáše Hollara před branku si smolně srazil do vlastní branky ležící obránce Mladé Boleslavi.

Navýšit plzeňské vedení mohl v úvodu třetí části znovu Sebastián Malát. V přesilové hře zůstal osamocený na pravém kruhu, ležícího Kmece sice překonal, jenže přestřelil hostující branku. Mladá Boleslav duel dokázala zdramatizovat v 51. minutě. Grim ještě v dobré šanci trefil jen Píclův beton, Michal Simon se už z dorážky prosadil.

Bruslaři následné minuty odehráli aktivně, ale do další příležitosti se nedostali. Samotný závěr zápasu už zvládli lépe indiáni, hosty nepustili ke hře bez brankáře a dokráčeli si pro vítězství 3:2.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): Bylo to bojovné utkání. Za stavu 3:1 jsme měli šance na to, abychom utkání definitivně rozhodli. Soupeř se ve třetí třetině po naší chybě vrátil do zápasu. Byl to typický zápas před reprezentační přestávkou, oba týmy toho měly dost. Navíc nám vypadlo několik hráčů ze sestavy a museli jsme improvizovat. I to bylo znát na herním projevu. Pauzu vítáme, dáme se dohromady, potrénujeme a přichystáme se na další fázi sezóny.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Přísnější měřítko snese jen třetí třetina. Nejsme úplně v pohodě a od toho se odvíjely první dvě části zápasu. Rozhodly dva fauly v řadě a využitá přesilovka soupeře pět na tři. V poslední části jsme se začali nadechovat k obratu. Udělali jsme změny v sestavě a třetí třetina nám ukázala světýlko v tunelu, ve kterém si přejeme jít.