JUN: PLZ - MBL 3:2

Junioři zdolali Mladou Boleslav gólem v závěru

Den po vysokém vítězství 6:2 nad Českými Budějovicemi nastoupili plzeňští junioři k dalšímu domácímu přípravnému zápasu. Do cesty se jim tentokrát postavila Mladá Boleslav. Západočeši se dostali dvakrát do vedení, Bruslaři ale vždy odpověděli v přesilové hře. Rozhodující zásah však přidal Josef Dáňa sedmnáct sekund před závěrečnou sirénou. Plzeň tak zvítězila 3:2.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

3:2
1:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 11. Páník (Dáňa, Moravec), 34. Kuchárik, 60. Dáňa (Soukup) – 13. Sýkora (Haas, Křepelka), 45. Jasečko (Haas). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Rozhodčí: Němec – Deja, Sýkora

8:5
1:2
0:0
hráno bez

Bočan (Pícl) – Moravec, Páník, Hodinář, Vajner, Jánský, Houdek – Korčák, Kaiser, Kuchárik, Pešek, Sousa, Šmíd, Dáňa, Soukup, Beránek

BK Mladá Boleslav

Šatný (Zeithaml) – Sýkora, Křepelka, Rudolph, Jasečko, Rajgl, Filip – Dlask, Závora, Šíma, Haas, Snášel, Baďura, Hašlar, Plíšek, Polák, Krédl, Peca, Strnádek

Bruslaři vstoupili do utkání aktivněji a už po jedenácti sekundách mohl otevřít skóre Závora, který se prokličkoval před branku, ale trefil jen připraveného Bočana. Ve hře Plzně bylo z počátku plno nepřesností, domácím však pomohla nedisciplinovanost Mladé Boleslavi. První přesilovku ještě Škoda nevyužila, ale druhou už ano. Dáňovu střelu z pravého kruhu vyrazil Šatný jen před sebe a pohotový Adam Páník se mohl radovat po úspěšné dorážce z mezikruží.

Hosté vzápětí také dostali možnost přesilové hry a také jí nepohrdli. Haas skvělou přihrávkou z levého kruhu vybídl ke skórování Davida Sýkoru, který střelou z první propálil přesunujícího se Bočana. Mladá Boleslav mohla jít do vedení po šikovné teči Závory, Bočan ale tentokrát dokázal zasáhnout. V závěru první třetiny hráli Středočeši 47 sekund přesilovku pět na tři, ale žádnou šanci si nevytvořili.

V prostřední části se dlouho hrálo bez šancí. Ve 29. minutě ujel v přesilové hře Baďura, bekhendovou kličkou ovšem Bočana nepřekonal. Naopak na druhé straně Západočeši únik využili. Moravec vysunul Daniela Kuchárika, jenž pláchl Rajglovi a střelou k levé tyči zamířil nad lapačku Šatného. O chvilku později mohl přidat třetí trefu Škody Beránek, který po chybě Bruslařů zůstal volný před brankou, ale faulem situaci uhasil Sýkora. Mladá Boleslav znovu v závěru periody tlačila. Největší příležitost si vypracoval Plíšek, který si najel před branku, avšak střela mu nesedla.

Středočechům se v úvodu poslední třetiny podařilo znovu srovnat. Při signalizované výhodě ujel Šíma a Bočana sice nepropálil, ale v následné přesilovce stačilo Bruslařům 12 sekund. Haas nabil Sebastianu Jasečkovi mezi kruhy a hostující obránce zamířil přesně k tyči. Jasečko se o chvíli později v další početní výhodě proháčkoval až do dobré šance, kterou musel hasit Bočan.

Mladá Boleslav byla i nadále aktivnější. Dobré příležitosti měli Snášel a také Křepelka. První jmenovaný z levé strany minul, ten druhý z mezikruží trefil jen Davida Bočana. Už to vypadalo, že duel dospěje do prodloužení. Sedmnáct sekund před koncem ovšem Bruslaři přišli o kotouč na útočné modré čáře. Marek Soukup ujel společně s Josefem Dáňou, na kterého puk šikovně prostrčil a plzeňský útočník střelou po ledě rozhodl zápas. V závěrečných sekundách se už totiž hosté k ohrožení Bočanovy branky nedostali.

Michal Dvořák (HC Škoda Plzeň): Pro nás velmi šťastná a ubojovaná výhra, Mladá Boleslav totiž byla lepším týmem. Stále točíme formace a dáváme šanci novým hráčům včetně ročníku 2004, kteří se toho zhostili se ctí.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): Byl to klasický letní zápas. Začal tak s 80procentním tempem, které padalo postupně až na 70 a 60 procent. Utkání nám ukázalo, na čem máme pracovat, a také mezery u některých hráčů. V tomhle směru zápas splnil účel, ale žádná krása to tedy nebyla.