KOM - PLZ 2:3pp

KOM - PLZ 2:3pp - Plzeň po deseti letech ovládla v základní části v Brně oba duely!

Plzeň - Indiáni se poprvé v novém roce vydali mimo své prérie a na ledě Brna svedli tuhý boj. Však také muselo rozhodnout až prodloužení.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

2:3p
2:1, 0:1, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 5. Zaťovič (Zámorský, P. Holík), 9. P. Holík (Mueller, Zaťovič) – 6. Straka (Eberle, Suchý), 32. Přikryl (Jiříček, Suchý), 64. Kodýtek (Gulaš). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC Kometa Brno

Vejmelka (Schnattinger) – F. Král, Zámorský, Bartejs, Mlčák, Gulaši, Svozil, Barinka – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Valský, Klepiš, L. Horký – Kusko, V. Němec, Vincour – Bondra, F. Dvořák, Šoustal.

Pavlát (Frodl) – L. Kaňák, Čerešňák (A), V. Lang, Stříteský, Vráblík, Jiříček, Kvasnička – M. Lang, Kodýtek, Gulaš (C) – Straka (A), Suchý, Eberle – Rob, Přikryl, Pour – Slanina, Malát.

Roman Vráblík 0 0 0 1 0

Utkání odstartovalo brzkým vyloučením Petra Straky, které domácí potrestali. Petr Zámorský mohutně napřáhl kousek za modrou a do jeho střely vložil hůl Martin Zaťovič. Jenže vyloučený indián se svému týmu ihned omluvil, za dalších třiačtyřicet vteřin doklepl u levé tyče parádní přihrávku Jana Eberleho zadovkou od zadního mantinelu. Za nedlouho poté ale byli opět k vítězství blíže Jihomoravané. Petr Holík se řítil sám na svatyni soupeře z levé strany a tvrdou ranou zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Poté se povedenou kličkovanou prezentoval Bondra, ztroskotal až na Pavlátovi.

Prostřední periodu odšpuntoval dělovkou v přesilové hře z pravého kruhu Gulaš, Vejmelka zakročil lapačkou. Ten si poradil i se Suchým, který obkroužil jeho branku a jal se rychle zakončovat. Ujala se tak až rána Davida Jiříčka od modré a teč Filipa Přikryla, který potrestal faul autora první branky střetnutí. Vzápětí se mohl prosadit i Zaťovič, jenž po přistrčení od Muellera zůstal sám před Pavlátem, ten jej dokázal zneškodnit. Stejně jako o něco málo chvilek později Holíka, který to zkoušel z mezikruží.

Poslední dvacetiminutovku odstartoval Šoustal, který se po příhře Němce zjevil sám před svatyní Škody, její strážce zakročil. Podobně si vylámal zuby i Holík, kterého na brankovišti našel Zaťovič. Nevedlo se na druhé straně ani Eberlemu, kterému v přečíslení předložil Straka. Následně se v útočném pásmu usadila elitní formace indiánů, akci zakončil ze strany pálící Gulaš, Vejmelka zakročil lapačkou. Závěr utkání ještě byl pro hosty prekérní, museli na více než půlminutku do tří. Situaci ovšem ustáli a zajistili si tak alespoň bod v již sedmém utkání v řadě. Druhý navíc vystřelil v prodloužení Petr Kodýtek pod břevno, když po pasu Gulaše zůstal zcela sám před mužem s maskou Komety. Plzeň tak ovládla v letošní základní části v Brně i druhý zápas, to se jí naposledy povedlo přesně před deseti lety.

TOP Foto: Ivo Dostál

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): „Věděli jsme, že přijede tým, který dokazuje své postavení v tabulce a má svoje kvality. Myslím si, že jsme v zápase určitě nebyli horší. Mohli jsme duel zlomit, měli jsme šance, ale góly jsme nedali. To stejné v závěru, měli jsme přesilovku pět na čtyři i pět na tři, takže tam se ten zápas lámal. Bohužel nedůrazem v koncovce jsme utkání nezvládli a bereme jenom bod.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Byl to velmi vyrovnaný zápas. První třetina byla z naší strany trošku nervózní. Měli jsme tam pasáže, kdy jsme ztráceli puky a soupeře jsme dostávali na koně. Měli šance, ale naštěstí nám tolik neodskočili. Dokázali jsme to vždy srovnat. Samozřejmě jsem strašně rád, že jsme si v prodloužení ten bod vzali. Odsud skvělé dva body, klobouk dolů před mančaftem.“