KVA - PLZ 4:2 - I čtvrté letošní derby patřilo domácímu celku

Plzeň - Indiáni i potřetí v tomto týdnu zažili stejný pocit. Po nadějném průběhu utkání nakonec ze soupeřova ledu nevezou ani bod.

46. , pá 19.2.2021, 17:30
KV arena
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň
4:2
0:1, 4:1, 0:0
Branky a nahrávky: 27. Vildumetz (Weinhold, Vondráček), 32. Skuhravý (D. Mikyska, F. Novotný), 34. Skuhravý (Vondráček), 39. Flek (Kohout, Černoch) – 12. Straka (Kvasnička, Kodýtek), 26. Malát (Kodýtek, Straka). Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Rozhodčí: Hodek, Pražák – Lhotský, Svoboda
Vyloučení 4:6
Využití 1:0
V oslabení 0:0
Střely na branku 26:33
Zblokované střely 12:14
Hity 7:4
Vhazování 44:24
Diváci hráno bez
Vyšší tresty Vráblík (PLZ) 10 min.
HC Energie Karlovy Vary

F. Novotný (Habal) – D. Mikyska, Šenkeřík, Weinhold, Plutnar, Zábranský, Pulpán (A), Kowalczyk – Flek, Černoch, Kohout – Hladonik, Kulich, T. Mikúš – Sapoušek, Skuhravý (C), Vondráček (A) – Redlich, Vildumetz, Osmík.

HC Škoda Plzeň

Frodl (34. Pavlát) – Kvasnička, Čerešňák (A), Budík, L. Kaňák, Vráblík, Jiříček, Houdek – Straka (C), Suchý, Dočekal – Pour, M. Lang, Rob – Kracík (A), Malát, Přikryl – Kodýtek, P. Musil, Kantner.

Komentář

Jako první zahrozil v utkání exindián Pulpán, pokus z levého kruhu jen těsně minul zařízení. Po chvilce to hned třikrát zkoušel Flek, avšak Frodl byl k nepřekonání. Poté velké gesto fair-play předvedl Jakub Pour, jenž odvolal odpískaný faul na svou osobu pro Plutnara. A poté platilo otřepané: "Nedáš - dostaneš." Petr Straka šikovně schoval svou střelu k bližší tyči z levého kruhu přes klubko hráčů před sebou. Navýšit náskok svých barev mohl ještě před přestávkou Pour, jenže osamocený z mezikruží minul.

Prostřední periodu odšpuntoval svou dělovkou Suchý, ta rozezvučela brankovou konstrukci. Po chvilce se ale již modrobílí radovali. Kodýtek v situaci dvou na jednoho předal  Sebastiánu Malátovi, který před Novotným ještě stihl kličku do bekhendu a rozvlnil síť. Jenže za necelou minutu Tomáš Vildumetz hledal před brankou zpoza ní spoluhráče a ve snaze tomu zamezit si smolně Frodl touš srazil do vlastní klece. Šťastný moment Energii nabudil a brzy přišlo i srovnání. Václav Skuhravý se ocitl za domácí obranou a udeřil svižnou střelou do pravého horního růžku. Kapitán domácích, který se dosud v extralize prosadil pouze třikrát, brzy i dokonal obrat v derby, když v přesilové hře ranou z pravého kruhu donutil hosty střídat gólmany. Jenže ani to nepomohlo, hořkou třetinu si modrobílí vypili až do dna, když na 4:2 zvýšil svým stým zásahem v barvách Karlových Varů zblízka Jakub Flek.

Poslední dvacetiminutovku načal Budík z mezikruží, snížení nenastalo. Na druhé straně měl tutovku na holi Kohout, avšak Pavlát dokázal zakročit i vleže. Muž s maskou Škody se musel činit i vzápětí, když se před ním zjevil Weinhold. To na druhé straně zase až příliš přesně mířil Pour, podruhé v utkání Novotnému pomohla branková konstrukce. Po chvilce pálil z mezikruží Kohout, i on na strážce svatyně soupeře nevyzrál. V závěru ještě indiáni zkusili hru bez brankáře, ale nic to již nezměnilo na tom, že v tomto týdnu i třetí venkovní utkání po nadějném průběhu ztrácejí.          

TOP foto: Kateřina Macečková


Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): „Do utkání jsme nevstoupili dobře, celou první třetinu jsme byli slabší v soubojích, Plzeň nás přetlačovala a přehrávala. Byla silnější, zarputilejší a zaslouženě šla do vedení. Na začátku druhé části jsme v tom ještě chvíli pokračovali, nechali jsme je odskočit o dvě branky. Jsem rád, že jsme poté zvedli hlavu a otočili zápas. Paradoxně zbraněmi, kterými nás vždy přehrával soupeř, to jsou protiútoky a rychlé otáčení hry ve středním pásmu, z toho jsme dali tři branky. Poctivou defenzivní prací jsme poté ten výsledek kontrolovali a nepouštěli soupeře do žádných větších šancí a když, tak nás podržel gólman Novotný. Pochvala za dvě třetiny.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Nám se podařil vstup do utkání, první třetina byla v našem podání o trošičku lepší. Ve druhé části přišel zkrat, domácí duel otočili po našich jasných chybách, můžeme si za to sami. V poslední periodě jsme se to ještě snažili dohnat, ale v přesilovkách jsme si nepomohli. Bohužel jsme prohráli a jde to jenom za námi. My se na to podíváme, rozebereme si to, potrénujeme a půjdeme na další duel.“

Související články

Poslední derby základní části letošního extraligového ročníku je tady!

Preview

Výpadek nás stál další zápas, říká Jakub Pour a těší se na domácí led

Ohlasy

Čtyřka je stále náš cíl, vyhlašuje před derby Vojtěch Budík

Rozhovor

Aktuálně na webu

Ohlasy 48. kolo

Když to nejde hokejově, musíme zápas ubojovat, hlásí Martin Lang

PLZ - VIT 3:1

PLZ - VIT 3:1 - Tři přesně mířené šípy zajistily indiánům tři body!

Výzva APK

Výzva Asociace profesionálních klubů ledního hokeje