LIB-PLZ 1:1pp: Plzeň veze z Liberce bod

P l z e ň - I druhý letošní zápas s Libercem dospěl do prodloužení. Do branky Plzně se vrátil Libor Barta. Na trefu Korhoně z úvodní části hry odpověděl ve druhé třetině v oslabení důrazný Aleš Krátoška. V prodloužení již gól nepadl, hokejisté Plzně tak získali na ledě Bílých Tygrů historicky první bod.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

1:1p
1:0, 0:1, 0:0 - 0:0

7. Korhoň (Jech) - 36. Krátoška (Sedlák, Výborný). Rozhodčí: Turčan - Bláha, Kareš. Vyloučení: 9:11, navíc Čakajík - J. Straka 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2580.

Falta - Čakajík, Holub, Jiruš, L. Šmíd, Krstev, J. Nedvěd, Moravec, Kočí - Verčík, Kašpařík, V. Novák - S. Procházka, Plodek, Rozsíval - Jech, Musil, Korhoň - Hájek, Pabiška, Klimenta.

Barta - Dobroň, Hanzlík, Cartelli, Vobořil, Výborný, Posmyk, Dobrovolný, Nedoma - Sedlák, J. Straka, Andrašovský - Matějovský, Krátoška, Pospíšil - Adamský, Švík, Důras - Bílek, Jakeš, Kracík.

Opatrnou podívanou nabídly oba týmy divákům v úvodu utkání. Přes snahu neudělat chybu to však přeci jen byla Plzeň, která byla v prvních minutách nebezpečnější. Falta musel krýt střelu Adamského a následný nebezpečný průnik Pospíšila. Oplácel Plodek, který sám ze dvou metrů netrefil odkrytou branku. Liberec tato šance povzbudila a efektivně narušoval rozehrávku Plzně. Snaha se domácím vyplatila na konci sedmé minuty. Jech v pádu našel Korhoně a liberecký útočník v jízdě překonal Bartu, 1:0. Plzeň gól viditelně zaskočil a šanci, která zaváněla gólem, si připravila až v polovině první třetiny. Adamský ale mezi kruhy trefil pouze náruč Falty. Za dvě minuty domácího gólmana skolila bomba Josefa Straky, ale v síti se puk nezatřepetal. Plzeňský tlak přerušilo vyloučení Vobořila. Dlouho se domácí marně pokoušeli usadit v útočném pásmu, až na samotném konci početní výhody to před brankou Plzně hořelo, ale stav se neměnil. Přesilovku si zahráli také Plzeňáci, ale ve 28 sekundách, které zbývaly do konce úvodní části nic vymyslet nestihli.

Dohrávaná přesilovka skončila neúspěšně, za chvíli si Plzeňáci mohli dát reparát, Rozsíval se poroučel k trestoměřičům kvůli nedovolené výstroji. Rozhodčí Turčan neustával ve vylučování a za další tři minuty vyloučil domácí Musila s Novákem a plzeńského Hanzlíka. Trvalo dvacet sekund a obě trestné lavice již byly přeplněny. Na plzeňskou stranu přisedl Krátoška, na libereckou Krstev. Za další minutu, to již běžela 28., si vysloužil osobní trest Josef Straka. Nepříliš přehlednou část hry proložili domácí šancí, Rozsíval netrefil odkrytou klec a odmítl dvougólové vedení. Plzeň se ve 30. minutě již radovala z gólu, ale Turčan překazil svým verdiktem plzeňskou radost a odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Stal se skutečně změnil až na začátku 36. minuty. V oslabení se dokázal prosadit v brankovišti Aleš Krátoška a dorazil Faltou vyraženou Sedlákovu střelu, 1:1. Do závěru druhé části stihl rozhodčí ještě vyloučit tři hráče.

Siréna zahájila nejen třetí třetinu, ale také přesilovku Plzně. Početní výhoda byla umocněna trestem pro domácího Holuba, ale ve dvojnásobné početní výhodě se Plzeňáci dostali pouze ke střelám Výborného a Nedomy. Za přetrvávajícího stavu 1:1 se obě mužstva především snažila neudělat chybu a obraz hry tomu odpovídal, opatrná hra s málem šancí. Strhnout vedení stranu Plzně ale mohl Josef Straka, po výměně puku s Dobrovolným puk ze Strakovy hokejky jen o kousek minul pravý horní roh. Byl to opět Straka, který pronikl přes celé kluziště, ale jeho finální zakončení skončilo v lapačce Falty. Se závěrečnou nervozitou se lépe vypořádali domácí hráči. Výborně chytající Libor Barta semaforem zkrotil střely Nedvěda a Procházky, mezi kruhy napřáhl ostrostřelec Kašpařík, ale cenný bod se Plzeňákům podařilo udržet.

V aktivní hře domácí pokračovali i v prodloužení, projektil Korhoně jen o kousek přeletěl horní tyč Bartovy klece, minutu před koncem nastavení to byl opět Korhoň a opět ze souboje vyšel vítězně Barta. V úplném závěru si ještě Falta poradil se střelou velmi aktivního Josefa Straky, zápas tak dospěl do zasloužené remízy 1:1.

Karel Dvořák (Liberec): "Začátek zápasu se nám povedl, ale stále se nám nedaří odpoutat se do dvoubrankového vedení. Hráli jsme v jakési křeči a Plzeň dobře bránila."

Rostislav Čada (Plzeň): "Hrálo se vyrovnané dramatické a bojovné utkání. My máme problémy se sestavou, mnoho nemocných a zraněných hráčů. Cíl neprohrát jsme dnes splnili. Rychlý gól soupeře nás naštěstí nevyvedl z míry."