OF3: Velká škoda! Starší dorost ztratil první mečbol v posledních minutách

Plzeň - Indiáni se v rámci osmifinálové série poprvé představili na ledě Zlína, přitom měli hned v zádech mečbol.

PSG Berani Zlín - HC Plzeň 1929

4:2
1:1, 0:1, 3:0

Branky a nahrávky: 4. Kozubík (Sedláček, Pavlas), 58. Dobiáš (Suhrava, Pröschl), 60. Světlík (Weintritt), 60. Hamrlík – 5. Hajšman (Přikryl, Šiller), 39. Mužík (Přikryl, Lang). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 4:2.

Rozhodčí: Vrba – Otáhal, Komínek.

7:6
3:1
39:38
68

PSG Berani Zlín

Kubík (Kořének) – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Janošek, Pavlas – Sebera, Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Kozubík.

Altrichter (Pilc) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovářík, Lokajíček, Šilhán, Šiller – Hajžman, Přikryl, Kolda, Princl, Rohla, Krýner, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík.

Albert Šiller 0 1 1 0 0

Indiáni v úvodu zápasu nejprve nedobře naložili s početní výhodou, poté přišla další pohroma. Pavlasovo nahození se po sérii odrazů dostalo až k Davidu Kozubíkovi a domácí šli do vedení. Jenže to vydrželo necelou minutu. Kubík vyrazil Přikrylův pokus pouze Martinu Langovi a začínalo se opět od nuly, tedy jedné. Modrobílí byli nadále nebezpečnější, ovšem další jejich snažení dokonce na brankové čáře zastavil Suhrada, poté se rozezvučela pravá tyč. Na druhé straně zase pláchl do samostatného úniku Weintritt, Altrichter se ale obelstít nenechal. Oba celky tak odcházely do kabin k vítězství stejně blízko i daleko.

Prostřední část přinesla úniky na každé straně, oba gólmani si však dokázali poradit. V poklidu se odehrávající třetina tak dostala grády až v samotném závěru, kdy domácí v rychlém sledu putovali do tří. Přikryl našel před brankou Radka Mužíka, který dokonal obrat v zápase. Ještě do sirény stihli Berani samostatný únik, Altrichter byl však pozorný.

Poslední perioda přinesla řadu vyloučení, ale udeřilo až při dvojnásobném oslabení na straně modrobílých. Vojtěch Dobiáš mocně napřáhl na modré a rázem bylo srovnáno. Když už se zdálo, že o vítězi duelu rozhodne prodloužení, případně nájezdy, dorazil v čase 59:06 střelu Weintritta za záda muže s maskou Západočechů Lukáš Světlík. Hosté reagovali odvoláním gólmana, ale to vedlo již k pouze další brance Zlína, když opuštěnou klec soupeře trefil Martin Hamrlík. Domácí tak odmítli konec série, ovšem již zítra na svém ledě budou mazat druhý mečbol Plzně.

Zdeněk Sedlák (Aukro Berani Zlín): „Kluci dneska podali maximální výkon, soustředění a bojovali do poslední minuty. To se nám nakonec vrátilo vítězstvím. Je to 1:2 a budeme věřit zítra v další výhru.“

Michal Straka (HC Plzeň 1929): „Bylo poznat, že soupeř u nás dvakrát inkasoval osm branek. Hrál obětavě, důrazně, každý souboj dohrávali. Nás mrzí závěr, ve kterém jsme zbytečně inkasovali. Zítra musíme nastoupit jinak.“