PLZ-KVA 0:5! Nejhorší na konec

P l z e ň - Vyvrcholením nezdarů v přípravě je výsledek generálky na extraligu, v níž Plzeň na svém ledě podlehla Karlovým Varům vysoko 0:5! Lasselsberger nedal gól, konečný účet přípravy zní 1,6 gólu na zápas. Zato energetici se činili, mj. dva góly zaznamenal Michal Dvořák, jeden Lubomír Hurtaj, oba explzeňští útočníci. Nyní musí Plzeňáci hodit výsledky přípravných duelů za hlavu, již za tři dny startuje extraliga. Důležitou otázkou však je, kdo z Plzeňáků bude dávat góly?

přát. , út 6.9.2005, 11:00
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary
0:5
0:1, 0:1, 0:3
Branky: 9. Dvořák, 31. Hurtaj, 42. Dvořák, 43. Kucharzcyk, 48. Duben. Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . střely na branku: . Průběh utkání: 0:5.
HC Škoda Plzeň Málek (Jež) - Trojovský, Trnka, Štěpánek, Jindřich, Výborný, Nedoma, Klaus, Šrek - Kocák, Josef Straka, Andrašovský - Paroulek, Michal Straka, Matějovský - Padělek, Kracík, Důras - Adamský, Michal Polák, Havelka.
HC Energie Karlovy Vary Čechmánek (Mensator) - Němec, Řezníček, Jan Polák, Duben, Mašek, Macholda, Ptáček, Krajíče - Dvořák, Hurtaj, Kucharczyk - Pech, Vak, Kraus - Bednařík, Alinč, Milan Procházka - Košťál, Skuhravý, Kumstát.
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
Bohužel pro tento zápas nebyly nalezeny žádné statistiky

Komentář

Hned v úvodu zápasu měli domácí příležitost zahrát si přesilovou hru. Vyloženou šanci si však nevytvořili. V nadějné pozici se až v 6. minutě ocitl Důras, ale puk zavezl pouze do dobře postaveného Čechmánka. O minutu později byl vyloučen Michal Polák a Plzeňáci měli velké štěstí, že se na stavu skóre nic nezměnilo. Havelka totiž krátce po sobě vyrobil dvě chyby v rozehrávce, z čehož vyplynul velký tlak hostů a Krajíček trefil ranou od modré čáry tyč. Málek se za pukem pouze otáčel. Stejně špatně jako Havelka si v obraně vedl i Výborný, když jeho vyhození ve vzduchu zachytil Duben a z prostoru mezi kruhy znovu pořádně vystrašil plzeňského gólmana. Do třetice se již Karlovarští prosadili. V čase 8:21 dostal explzeňský Dvořák přesnou přihrávku do jízdy a blafákem překonal bezmocného Málka. Hráči Lasselsbergeru mohli vzápětí vyrovnat. Hráli dokonce přesilovou hru, ale vytěžili z ní pouze nepřesnou střelu Šreka a slabé nahození Štěpánka. Ve 13. minutě se publiku předvedl další dobře známý hráč Josef Řezníček. Jeho jedovatou střelu od modré však Málek vyrážečkou zneškodnil. Plzeňští se snažili, obrana Energetiků však byla dobře zformovaná. V náznaku brankové příležitosti se objevil pouze Andrašovský, který se vracel z trestné lavice, ale i on narazil na s přehledem chytajícího Čechmánka. A když se neprosadili ani v nájezdu dvou na jednoho Důras s Padělkem, šly oba týmy do kabin za stavu 0:1.

Do začátku druhého dějství vstoupili aktivněji domácí. Trojice Matějovský – Straka – Paroulek roztočila kolotoč v obraně hostů, před branku do šance se však nedostala. Keramikům nepomohla ani ve 25. minutě přesilová hra. Naopak při ní mohli inkasovat, když se do přečíslení dostali Němec a Řezníček. Plzeňští útočníci již začínali být nervózní, vždyť více než 60 minut nepoznali radost ze vstřelené branky. A nepoznal ji ani v polovině zápasu Michal Straka. Ten se sice hezky proháčkoval až před branku, ale v zakončení byl opět nedůrazný. Jeho akce byla na dlouhou dobu ze strany domácích poslední. Naopak zajímavé věci se děly na druhé straně hřiště. Varování v podobě střely od modré čáry nejdříve obraně Lasselsbergeru poslal Němec a v 31. minutě již skutečně udeřil další explzeňan Hurtaj. A to nebylo ze strany karlovarských hokejistů vše. Tvrdě pálil také Kumstát a Málek musel velmi rychle vytrčit svůj pravý beton. Ve 34. minutě při početní výhodě zahrozil hostující Jiří Polák. Do konce třetiny se v šancích ještě postupně vystřídali Bednařík, Řezníček a znovu Kumstát. Zvláště pak dvojice Hurtaj – Dvořák pořádně motala domácím obráncům hlavu.

Kdo čekal v poslední třetině nějaké oživení plzeňské hry, hodně se mýlil. Domácí se sice vysunuli více do útoku, ale místo snížení přišly další dvě inkasované branky. Nejprve Dvořák přesně vystřelil přes clonícího Nedomu a o chvíli později potrestal další nepřesnosti v plzeňské obraně Kucharczyk. Alespoň jiskřičku naděje mohl vykřesat v 46. minutě Nedoma, když překonal Čechmánka, ale ten se ještě stihl otočit a hokejkou vyrazit puk mířící do odkryté branky. A tak opět platilo: Nedáš, dostaneš. Na druhé straně zůstal osamocený Duben a zblízka prostřelil Málka popáté. Jen díky domácímu brankáři se skóre do konce zápasu neměnilo. Zneškodnil totiž nebezpečné střely Krause a Kumstáta, na které obrana Lasselsbergeru trestuhodně zapomněla. Na prohře 0:5 již nic nezměnila ani přesilová hra po vyloučení Košťála. Generálka na extraligu se tak domácím vůbec nepodařila a trenérská dvojice Sýkora – Rulík má o čem přemýšlet.

Fotogalerie

Související články

Špatná generálka, dobrá premiéra, věří Marek Sýkora

Ohlasy

Aktuálně na webu

Novinky ve Fanshopu

Novinky ve Fanshopu! Slevový kód STRITA11 a podpisy pro všechny

Den na hokej.cz

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!

Ladislav Čihák

Kluci si možnosti být na ledě ohromně váží, říká trenér Ladislav Čihák