PLZ-PCE 2:1 - Vybojovaná výhra, Plzeň jde opět v sérii do vedení!

Nervydrásající zápas jak má v play-off být. Boj o každý puk, střelu, o každý centimetr ledu. Boj, ve kterém se radovali Plzeňáci. Zásluhou Maria Cartelliho šli domácí v oslabení do vedení, v 53. minutě zvedl diváky ze sedadel Martin Straka a bylo 2:0. Jenže po minutě snížil Aleš Píša a zařídil napínavý závěr. V něm další puk za záda Jana Chábery nespadl a zaplněná ČEZ Aréna vybuchla nadšením, domácí vedou 2:1. Další zápas je na pořadu zítra. Za domácí nastoupil host z Berouna Jaroslav Nedvěd.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

2:1
1:0, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 8. Cartelli (Straka), 53. Straka (Benák) - 54. Píša (Čáslava, Píša). Rozhodčí: Minář, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: . Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8121. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Chábera - Čakajík, Smrek, Dresler, Cartelli, Pácal, Benák, Redlihs, Nedvěd - Kovář, Vostřák, Tomas, Laš, Kubica, Dvořák, Matějovský, Adamský, Vlasák, Straka, Kubalík, Lev

HC Dynamo Pardubice

Lašák - Snopek, Čáslava, Píša, Kolář II, Lojek, Havíř, Zukal, Bláha - Cetkovský, Divíšek, Pivko, Kolář, Koukal, Starý, Tvrdík, Blažek, Somík, Zohorna, Semorád, Rákos

Pavel Vostřák 0 0 0 0 0

Po pěti letech a třech dnech se na plzeňský zimní stadion vrátilo čtvrtfinále play-off. A vrátilo se i se stejným soupeřem. Tedy s HC Moeller Pardubice.

Lasselsbergeru doma vyřazovací boje viditelně chyběly. Hned v úvodu utkání modrobílí hráči na svého soka vtrhli, ten se bránil jen za cenu faulů. Plzeňáci hráli kontinuálně za sebou dvě přesilovky. Lašák však všechny možnosti domácích pochytal. Také perníkáři dokázali ve své početní výhodě zahrozit. Jenže když v osmé minutě do návratu vyloučeného Kubalíka scházela půlminuta, puk dostal Mario Cartelli, upaloval s ním na Lašáka, za modrou čárou vypálil nechytatelnou bombu a Plzeň vedla 1:0. Chvíli poté si velkou šanci připsali Straka s Vlasákem. Puk vystřelený druhým jmenovaným jen těsně minul tyčku pardubické branky. V polovině první dvacetiminutovky projel domácí obranou jako nůž máslem Tvrdík a vyzkoušel Cháberovu připravenost. Ten mu v poslední chvíli nastavil pravý beton. Střelu od modré pro změnu vyslal Snopek, gólman domácích ji schoval do náruče. Somíkovu jedovku pro změnu zastavila jeho lapačka. Za tvrdý zákrok na Tomase vyfasoval v 16.minutě Snopek dvě plus deset minut, ale po skončení menšího trestu naopak mohli zahrozit hosté. Chábera si s jejich šancí poradil. Ovšem také za pomoci Redlihse, který fauloval. V početní převaze měl slibnou možnost Koukal, nezužitkoval ji. Skóre tedy při odchodu do první přestávky určoval gól Cartelliho z osmé minuty.

Hned na začátku prostřední části si vytvořil dvě šance Vlasák. Ani jednou na Lašáka však nevyzrál. Potom začaly kousat Pardubice. Svíraly Plzeňáky před Cháberou, ke své smůle však Tetkovský mířil pouze nad branku domácích. Odpovědí byla Dvořákova možnost, kterou vyprášil Slovákovi v pardubické brance lapačku. Ve 26.minutě plzeňským fanouškům zatrnulo, když Redlihs po pádu do střely zůstal ležet na ledě a na střídačku byl odvezen pouze za pomoci spoluhráčů. Tam byl v péči masérů a lékaře. Po Peteru Smrekovi, který odstoupil ze zápasu už v první třetině byl to byl další citelný zásah do obranných řad. Lotyšský bek se však po odpočinku vrátil do hry. Ve 30.minutě Lašáka prověřil Cartelli. Brankář Východočechů tentokrát jeho dělovce odolal. V polovině zápasu se opět dostali ke slovu hosté. Zvláště Semorádův pokus Cháberu zaměstnal. Snopků pokus šel ke štěstí domácího strážce svatyně vedle, protože ten v tu chvíli vůbec kotouč neviděl. Ve 38.minutě přerušil hlušší pasáž hry svým únikem Koukal. Brankář Plzně udržel jednogólový náskok svého týmu. V poslední minutě prostřední části zakombinovala trojice Straka – Vlasák – Vostřák a hned bylo v útočném pásmu domácích rušno. Kotouč za Lašáka se jim dostat nepodařilo.

Pardubičtí věděli, že pokud chtějí pomýšlet v dnešním zápase na úspěch, musí nejprve vyrovnat. Podle toho také vypadal úvod třetí třetiny. Hosté vrhli své síly do útoku, plzeňská obrana i gólman Chábera měli co dělat. Kolář ve 44.minutě nastřelil tyčku. Za domácí zahrozil Tomas, Lašáka překonat nedokázal. Adamský zamířil přímo do hrudi, větší klid do plzeňských řad nevnesl ani Dvořák dorážkou ze vzduchu. V polovině dvacetiminutovky se hosté nadechli k dalšímu náporu. Nepříjemně opět vystřelil Kolář, Chábera se jen ohlédl, puk minul jeho branku. Po chybě Čakajíka měl obrovskou šanci Tvrdík, obránce svou chybu zachraňoval faulem. Pardubický nápor gradoval, domácí obrana obšas nevěděla, kde jí holava stojí, nakonec se ale přece jen dokázala ubránit. Pak přišel hloupý faul Cetkovského a přesilovou hru pro změnu hrála Plzeň. A v 53.minutě přišla chvíle Martina Straky. Zmocnil se puku ve vlastním pásmu, obkroužil všechny čtyři pardubické hokejisty a nedal Lašákovi šanci. Parádním gólem zvýšil náskok modrobílých na 2:0. V zápětí ale domácím nastaly krušné chvíle. Na trestnou lavici najednou odešli Čakajík s Nedvědem a hosté po devětapadesáti vteřinách dlouhou dvojnásobnou přesilovku využili zásluhou Aleše Píši a snížili stav utkání na 2:1. Když už hrála Plzeň v plném počtu, Straka opět objel celé kluziště, krásnou přihrávkou našel na modré Redlihse, jehož střelu schoval Lašák do lapačky. V 58.minutě se ocitl před Cháberou Cetkovský, brankář Lasselsbergeru proti jeho střele reflexivně vystrčil beton. V 59.minutě prudce pálil Adamský, puk se otřel o venkovní konstrukci branky a zamířil za ní. 24 vteřin před koncem třetí třetiny Lašák opustil svou branku. Domácí těsný náskok uhájili a připsali si vítězství. Stav série HC Lasselsberger Plzeň – HC Moeller Pardubice 2 - 1.

Milan Razým (Plzeň): "Jsme samozřejmě s výsledkem i s výkonem celého mužstva spokojení. Viděli jsme hokejovou taktickou bitvu, v které dlouho určoval ráz náš vedoucí gól. Potom Martin Straka přidal hokejovou parádu na 2:0, soupeř se dostal zpátky do zápasu při přesilovce pět na tři. Kluci při svojí bojovnosti a obětavosti toho soupeři moc nedovolili a co prošlo, tak pochytal skvělý Honza Chábera."

Jiří Seidl (Pardubice): "My jsme dneska odehráli jen dvě třetiny, ta první se nám vůbec nepovedla. V play off se musí hrát všechny tři třetiny, a to bylo rozhodující."