PLZ - VIT 3:1

PLZ - VIT 3:1 - Tři přesně mířené šípy zajistily indiánům tři body!

Plzeň - Škoda dnes zakončila třídílnou domácí sérii. A začala proti Rideře skvěle, po první části ji hřál dvoubrankový náskok.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

3:1
2:0, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 3. Kracík (Jiříček, Kantner), 17. Rob (Michnáč), 53. M. Lang (P. Musil, Pour) – 39. Flick (Lakatoš). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

hráno bez

Frodl (Pavlát) – Kvasnička, Čerešňák (A), Budík, Stříteský, L. Kaňák, Jiříček, Houdek – Pour, P. Musil, M. Lang – Straka (C), Kodýtek, Eberle – Kantner, Kracík (A), Dočekal – Michnáč, Přikryl, Rob.

HC Vítkovice Ridera

Dolejš (Dolíška) – Galvinš, Gewiese, Pyrochta, L. Kovář, Koch, R. Černý, L. Doudera – L. Krenželok (C), Hruška (A), Lakatoš – Svačina, J. Mikyska, Irgl (A) – Mallet, Flick, Dej – Fridrich, Stach, Schleiss.

Matěj Stříteský 0 0 0 0 0

Duel proti nedávno ještě svým odstartoval Dočekal, z otočky z osy hřiště ale minul. Lépe si po chvilce vedl Jaroslav Kracík, který protečoval až do sítě pobídku Davida Jiříčka od modré. Hosté málem odpověděli Dejem, který se v oslabení zjevil sám před Pavlátem, ten jeho kličku ustál. Přihrával mu Mallet, který se později sám prodral před domácí svatyni, její strážce opět odolal. Po sérii pološancí náhle z pravého kruhu vypálil Mikyska a touš se otřel o vzdálenější tyč. Udeřila tak až znovu Škoda. Albert Michnáč v přečíslení dvou na jednoho předložil ideálně Luboši Robovi, jenž zavěsil pod břevno.

Prostřední periodu odšpuntoval Michnáč ihned po buly z levého kruhu k bližší tyči, Dolejš zvládl zakročit. Stejně jako jeho kolega na druhé straně, když se proti němu vyřítil Pyrochta od modré a zakončoval z mezikruží. A tak málem Vítkovicím pomohl vlastní gól. Lakatoš hledal Kocha od tyče k tyči, puk ale ztečoval nohou na bránu Stříteský, Pavlát stihl bravurně zareagovat betonem. Ovšem nakonec se tak přeci jenom opravdu stalo. Přihrával Robert Flick a černý nesmysl si ztečoval do vlastní sítě Michal Houdek. Těsně před sirénou se ještě o vyrovnání pokusil dělovkou ihned po buly Lakatoš, brankář Západočechů sklapl betony včas.

Třetí dějství načala Ridera jako skončila tu předcházejí - ve výhodě jednoho muže v poli. Avšak tentokrát indiáni ohrožení své klece prakticky vůbec nepřipustili. Naopak v plném stavu se po pobídce Kracíka málem řítil sám na branku Kantner, chyběl mu k puku metr. Po chvilce mohl pálit z dobé pozice Jiříček, ještě ale oslovil lépe postaveného Kaňaka, Dolejš jeho zakončení dokázal vytěsnit. Vzápětí z pravého kruhu vypálil z první Rob, rána byla ještě tečována od klubka hráčů na brankovišti, nakonec ale zamířila těsně mimo vzdálenější tyčky. Ujala se tak až pumelice Pavla Musila zleva, kterou na brankovišti usměrnil do sítě Martin Lang. Vítkovice se více jak tři minuty před koncem základní hrací doby odhodlaly ke hře bez brankáře, ta navíc byla zvýrazněna po domácím faulu. Jenže Plzeň si počínala bezchybně a svému gólmanovi již příliš práce nepřipravila.

VÍTĚZSTVÍ! 💪 Je to tam, druhý zápas po sobě vítězíme, tentokrát za tři body! Ve třetí třetině přidal třetí gól Martin...

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne Pátek 26. února 2021

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Do utkání jsme vstoupili velice dobře, celá první třetina byla z naší strany v pořádku. Poté ale bychom nejspíše potřebovali otočit stadion o 360 stupňů, protože už po několikáté v sezóně jsme se ve druhé třetině dostali do problémů, pod tlak a i ve třetí třetině to pozvolna pokračovalo. Dnes jsme asi nebyli lepším mužstvem a velmi mě mrzí ztráta Petera Čerešňáka. Tři body bych dnes vyměnil za jeho zdraví. Peter je náš klíčový obránce a jeho ztráta bude obrovská.“

Radek Philipp (HC Vítkovice Ridera): „První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá, něco jsme si k tomu v kabině řekli a v následující třetině se náš výkon zlepšil. Nicméně za těch první dvacet minut jsme si nejspíš nezasloužili vyhrát. Musím ale kluky pochválit, bojovali a měli odhodlání s výsledkem něco udělat.“