PLZ - ZLN 7:0 - Jasná výhra ve znamení návratu Tomáše Mertla!

Plzeň - Indiáni zvládli předposlední domácí duel základní části Tipsport extraligy, pomohli si již tříbrankovou první periodou.

50. , út 2.3.2021, 17:00
LOGSPEED CZ Aréna
HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín
Branky a nahrávky: 7. Gulaš (Budík, Mertl), 9. Eberle (Dočekal), 14. Gulaš (L. Kaňák), 27. Přikryl (L. Kaňák), 28. Kodýtek (Gulaš, Budík), 41. V. Lang (Malát, Budík), 52. Kodýtek (Gulaš, Budík). Průběh utkání: 0:0, 7:0.
Rozhodčí: Šír, Mrkva – Lederer, Rožánek
Vyloučení 5:5
Využití 2:0
V oslabení 0:0
Střely na branku 33:33
Zblokované střely 9:22
Hity 10:8
Vhazování 36:42
Diváci hráno bez
HC Škoda Plzeň

Frodl (Pavlát) – Budík, Stříteský, Kvasnička, Jiříček, V. Lang, L. Kaňák, Houdek – Malát, Mertl (A), Gulaš (C) – Michnáč, Kodýtek, P. Musil – Straka (A), Kracík, M. Lang – Dočekal, Přikryl, Eberle.

PSG Berani Zlín

Huf (Kořének) – Řezníček, Žižka (C), M. Novotný, Gazda, Ferenc, Nosek (A), Suhrada, Hamrlík – Kubiš (A), Fořt, Vopelka (A) – Okál, Honejsek, Karafiát – Václavek, P. Sedláček, J. Ondráček – Sebera, Chludil.

Komentář

Duel padesátého kola načal svou dělovkou od modré Milan Gulaš a rána se zastavila až v síti. Za přibližně dvě minuty navíc Martin Dočekal dobře napadal rozehrávajícího Gazdu v levém rohu, touš se od něj odrazil přímo před hostující klec, odkud pod břevno zavěsil Jan Eberle. Modrobílí poté ustáli oslabení a v plném stavu ihned udeřili. Lukáš Kaňák náramným pasem z otočky našel od modré od pravého mantinelu přímo čepel Milana Gulaše číhajícího u levé tyče, který rychle zakončil. Následně Musil oslovil na brankovišti Kodýtka, tomu však černý nesmysl přeskočil čepel. Před úvodní sirénou, konkrétně pouhých pět vteřin, se ještě dočkal i hostující Sebera, avšak po trenérské výzvě byla branka odvolána pro ataku Honejska na Frodla.

Prostřední periodou, stejně jako její předchůdkyni, načala trefa Škody. Tři vteřiny po konci početní výhody dostal na pravé straně příliš prostoru Filip Přikryl, který tak postupoval sám na Hufa, kterého nakonec zblízka překonal. Pověstného bůra přidal po zhruba minutce Petr Kodýtek, jenž zakončil z osy hřiště pod břevno. Zlínští o sobě dali vědět Noskem, jehož tvrdou bombu pár kroků za modrou schoval do bleskurychlé lapačky Frodl. Činil se i muž s maskou Beranů, který vytěsnil teč Maláta pobídky Langa. Poté si ještě mladý forvard po odpískání poradil povalením Matyáše Hamrlíka na led ve výměně názorů.

I poslední třetina započala gólem indiánů. A rána od modré to byla s mnoha oslavnými charaktery! Jednalo se totiž o první trefu švédského hráče v dresu Škody v klubové historii, zároveň o první střelecký zápis Viktora Langa jak v Plzni, tak české extralize. Vzápětí oslovil jmenovec Martin před brankou Straku, proti jeho zakončení z první se bleskově přesunul Huf. Na druhé straně se zase trhl po pravé straně Fořt, z levého kruhu mířil na teploměr, Frodl dokázal zakročit. Ze stejné pozice to zkoušel také později Dočekal, Huf vykopl pravým betonem. Gólů jako trpaslíků přivanul hostující faul, který jako přes kopírák trefy ze druhé části potrestal Petr Kodýtek po přistrčení Milana Gulaše. Duel uzavřel dobrým zákrokem ramenem proti Okálovi z mezikruží Dominik Frodl, čímž si pojistil třetí nulu sezóny!

🚨 GÓÓÓL ŠKODOVKA! 🚨 První švédský 🇸🇪 gól v historii klubu! VIKTOR LANG ve 41. minutě z dálky namířil přesnou střelu až...

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne Úterý 2. března 2021

Ohlasy trenérů

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Jsem moc rád, že jsme vyhráli a po delší době jsme sehráli pohodový zápas. V první třetině jsme využili nabídnuté šance, soupeři jsme odskočili a zápas se pro nás vyvíjel dobře. Dnes jsme byli produktivní, padlo hodně branek, ale zároveň jsem rád za nulu Dominika Frodla, věřím že to klukům pomůže. Stále ale máme před sebou spoustu práce a soustředíme se již na další zápas.“

Robert Svoboda (PSG Berani Zlín): „Výsledek hovoří za vše, my prožíváme nejtěžší období co jsme u A-týmu. Co nám tam vše padá je katastrofa, nicméně to určitě nesnižuje výkon domácího mužstva. Před zápasem jsme si říkali, ať nejsme moc vylučovaní, což se nepovedlo a byli jsme potrestáni.“