JUN: PLZ - KLA 1:4

Rytíř lepší indiána, Kladno porazilo plzeňské juniory 4:1

Plzeň - Den po vítězstvím nad Českými Budějovicemi sehráli plzeňští junioři druhé utkání turnaje o pohár DHL. Dnes se jim bohužel tak dobře nedařilo a Rytíři si po zásluze odvezli všechny body.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

1:4
0:1, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 36. Kremláček (Princl) – 18. Hašek (Kraus), 26. Sachr (Kraus), 34. Hašek, 59. Urban (Rendla)

Průběh utkání: 0:0, 0:3, 1:3, 1:4

Rozhodčí: Jan Hucl – Jiří Svoboda, Miroslav Lhotský

5:5
0:1
33:28
38

Micka (Pícl) – Šiller, Jiříček, Pánek, Kremláček, Kovařík, Malák (A) – Hollar, Kopic, Adamec, Šuhaj, Říha, Slanina, Čermák, Kolář (C), Tůma, Malát, Ženíšek, Princl (A)

Rytíři Kladno

Novotný (Burda) – Strnad, Staněk, Šmatlák, Zíka (A), Funk, Zderadička – Klíma, Bernat, Šimek, Kraus, Hašek (C), Sachr, Sojka, Urban, Rendla (A), Kuzďas, Ladman

Adam Ženíšek 0 0 0 1 0

Plzeň utkání nezačala špatně, byla aktivní, přesto první vážnější šanci měli hosté z Kladna. Matyáš Rendla zůstal před brankou nepokrytý, ale jeho střela z otočky mířila jen doprostřed brány, kde byl připravený Marek Micka. Indiáni odpověděli akcí Vojtěcha Šuhaje, ten dostal ideální puk do jízdy, z pravé strany mířil sám na Novotného, ale prudkou střelou zápěstím trefil jen masku brankáře. Následovaly střely od modré čáry o které se postaraly postupně Kremláček s Malákem, brankáři Kladna tentokrát vypomohla i hostující obrana. Poté dostala Škodovka k dispozici první přesilovou hru v zápase, na dvě minuty za napadení byl vyloučen Zíka. Domácím indiánům se početní výhoda ale vůbec nepovedla, navíc sami se museli bránit nebezpečné střele Zderadičky, který ale pálil nad branku. Krátce za polovinou úvodního dějství mohl srovnat z předbrankového prostoru Jan Slanina, který se k puku dostal po skvělé přihrávce, plzeňský útočník ovšem netrefil poloodkytou klec. Plzeň naplno přebrala otěže utkání a šla si naplno za vedoucí brankou. Tu měl na hokejce Tomáš Hollar, který měl po střele Kovaříka před sebou prázdnou klec, ale k překvapení všech diváků trefil jen beton brankáře. A jak už to v hokeji bývá nedáš - dostaneš. Petr Hašek si vzal puk ve středním pásmu, v útočném pásmu se zbavil plzeňského obránce a následnou střelou k pravé tyčce otevřel skóre dnešního zápasu. Poslední šanci v úvodní třetině měl Marek Princl, který pálil z voleje po akci Jana Slaniny, nicméně trefil jen beton brankáře.

Prostřední část hry načal střelou Štěpán Říha, který zůstal osamocen na ose hřiště, ale branku netrefil. Následně se hra začala kousat, ve hře bylo vidět na obou stranách plno nepřesností. Nudnou část hry ukončil ve 26. minutě hostující Filip Sachr, jenž si nabruslil do pásma a z levého kruhu trefil přesně šibenici. Těsně před polovinou utkání vyrazil Novotný střelu Princla jen k Šuhajovy, ale stejně jak v první třetině Hollar tuhle velkou šanci plzeňský útočník trestně zahodil. Poté si mohli i Rytíři vyzkoušet první přesilovou hru, v té domácímu brankáři pomohla po střele Haška levá tyč. S vyloučeními se následně roztrhl pytel, další dva fauly krátce po sobě daly hostům dlouhou přesilovou hru pět na tři. Tu dokázal zužitkovat Petr Hašek, který se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil puk za bezmocného Micku. Dvě minuty po třetí brance se konečně dočkala i Škodovka. Marek Princl našel na prostředku útočného pásma volného Vladimíra Kremláčka, který ranou propálil vše co mu stálo v cestě. Princl mohl následně zadělat i na drama, ale tečí před brankou těsně minul. Po dvou třetinách tak platil stav 3:1 pro hosty.

Na začátku třetí periody mohl zadělat na drama obránce David Jiříček, který probruslil celým kluzištěm, ale v závěrečné fázi střelou mezi betony brankáře nepřekonal. Indiáni dostali následně přesilovou hru, v té se ale dnes domácím vůbec nedařilo. Za zmínku stojí jen nebezpečná střela Jana Slaniny z otočky, ale ráně chyběla potřebná přesnost. V další příležitost našel Princl volného Ženíška, ale ani on branku netrefil. Hosté zahrozili akcí Ladislava Funka, ten vypálil nebezpečně přes obránce, Micka na poslední chvíli zasáhl betonem. Rytíři se stáhli do obrany, bezpečně hlídali svůj náskok a Škodovka se jen těžko dostávala do střeleckých příležitostí. Pět minut před koncem zápasu odvolal trenér Vojan Micku na střídačku a domácí to zkusili v šesti. Nebezpečně pálil Albert Šiller, ale Novotný měl čistý výhled a puk vyrazil. Dvě minuty před koncem vybojoval puk za brankou Plzně Matyáš Rendla, předal ho volnému Tomáši Urbanovi, který dal výsledku definitivní podobu. Kladno si po dobrém výkonu odvezlo všechny body za vítězství 4:1.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Dneska jsme měli katastrofální vstup do zápasu, ale přístupem. Kluci létali někde v oblacích po včerejším vítězství a po tom otřesném vstupu už jsme se nedokázali zvednout, navíc jsme neproměnili jasné tři gólové šance v první třetině, i když jsme hráli fakt hrozně, to byl hnus. Hráči nedokázali v hlavách srovnat, že je nový den, nový zápas. Když jsme se malinko zvedali, dělali jsme hloupé fauly, chodili jsme do oslabení. Dostali jsme druhý gól v oslabení pět na tři, zde se to lámalo. Myslím, že dnes nás to oprávněně potrestalo, nezasloužili jsme si vyhrát."

Radek Aschenbrenner (Rytíři Kladno): "Dneska jsme předvedli kolektivní výkon, měli jsme lepší pohyb a větší vůli po vítězství než měla Plzeň. Jsme spokojeni."