SF SDO: PLZ - CEB 2:5

SF: Starší dorost do finále neprošel, zítra hraje o bronz se Spartou!

Plzeň - Vrchol sezóny je tady! Pouze na jeden vítězný duel se odehrál boj o finále letošní extraligy staršího dorostu. Plzeň vyzvala Motor, Salzburg již o pár hodin dříve v prodloužení skolil pražskou Spartu.

HC Plzeň 1929 - Banes Motor České Budějovice

2:5
2:3, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 9. Lang (Přikryl, Mužík), 11. Lang (Přikryl) – 2. Toman (Novák, Čížek), 5. Hrubec (Šafář, Doktor), 16. Novák (Čížek, Kubíček), 27. Toman (Hubata, Svoboda), 57. Novák (Čížek, Toman). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Bartek, Carbol.

5:3
0:0
32:41
250

Altrichter (Pilc) – Houdek (A), Kaňák, Novák, Kovařík, Lokajíček (A), Šilhán, Šiller – Hajžman, Přikryl, Kolda (C), Matiašek, Krýner, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík.

Banes Motor České Budějovice

Svoboda (Lidák) – Doktor, Vávra, Kubíček, Škola, Svach, Čížek, Šafář (A), Hubata – Silný (C), Novák, Beránek, Krcho (A), Řezáč, Egert, Hrubec, Toman, Vaculík, Čížek, Masopust, Grossmann.

Albert Šiller 0 0 0 -1 0

Indiáni se letos s Jihočechy utkali v extralize dvakrát a body si rovnoměrně oba soupeři rozdělili. Vždy domácí tým uspěl - nejprve 6:4 Motor a poté 2:0 Západočeši. V přípravě naopak dvakrát kralovala Plzeň. Úvod dnešního utkání ale patřil Českým Budějovicím, když se zblízka prosadil Matěj Toman. Srovnání měl na holi Šeba, avšak Svoboda byl připraven. Naopak jeho barvy z protiútoku udeřily, když tečovaný pokus Matouše Hrubce zastavila až síť. Indiáni se ale zastrašit nenechali. Rychlý výpad podnikli Přikryl s Martinem Langem a druhý jmenovaný vrátil svoje mužstvo do zápasu. Za necelé dvě minuty se navíc začínalo od nuly, tedy dvou, když se z předbrankového prostoru prosadil opět stejný hráč. Dokonat obrat v utkání mohl z levého kruhu Mužík, minul však zařízení. Na druhé straně si najel od pravého mantinelu až před Altrichtera Toman, puk ale poslal jen do jeho náruče. Poté zmatky na modrobílém brankovišti nevyužili Čížek a ani Hubata. Jenže Plzeň nevzala varování vážně a po chvilce se stejným způsobem prosadil Pavel Novák. Do sirény se ještě snažili o srovnání Mužík od modré a Matiášek z levého kruhu, těsně vedení Jihočechů již zůstalo nezměněno.

Zkraje prostřední části mohl dokonat hattrick Lang. Po faulu na něj bylo nařízené trestné střílení, při kličce však plzeňskému hráči utekl kotouč. Za Motor odpověděl dvakrát Kubíček, Altrichter místo mezi betony nenechal. Po chvilce zakončoval akci dva na jednoho Matiášek, Svoboda předvedl parádní přesun. Udeřilo tedy až z hole Matěje Tomana, který z levé strany využil rychlý výpad. Stejný hráč ohrozil plzeňského gólmana i vzápětí, skóre se nezměnilo. Z kruhu zkoušel své štěstí také Beránek, mířil příliš nad. Zařízení minul z mezikruží Masopust, od modré zase dvakrát na Altrichtera nevyzrál Kubíček. Naopak za indiány zahrozil Houdek od modré a Mužík z kruhu. Náskok Českých Budějovic ale do přestávky nesnížili.

Poslední dvacetiminutovku načal dělovkou od modré Houdek, Svoboda před dorážejícím Procházkou kotouč udržel. Z dobré pozice měl drama na holi Mužík, jenže těsně přestřelil. Nevedlo se ani v přečíslení Koldovi s Princlem. Dali o sobě vědět také Jihočeši, Řezačova dělovka skončila v lapačce Altrichtera. Po příhře od tyče k tyči zakončoval také Krcho, muž s maskou Západočechů se bleskurychle přesunul. Mužík zase našel před svatyní Motoru Matiáška, ani ten změnu stavu nezařídil. Čtyři minuty před sirénou se modrobílí odhodlali ke hře bez brankáře, potrestal je však poměrně brzy Pavel Novák.

Indiány tak zítra od čeká od 15:00 hod. souboj o bronz se Spartou Praha.

Michal Straka (HC Plzeň 1929): “Je to škoda, chtěli jsme samozřejmě až do finále. Trochu nás načapal úvod utkání, měli jsme špatný vstup. Byli jsme nedůslední – dostali jsme se z toho dvě branky. Sice jsme zabojovali na 2:2, ale opět nedůsledností jsme inkasovali třetí. Druhá třetina byla dobrá, nedali jsme však trestné střílení, ani střelu v přečíslení do prázdné. Naopak Motor odjel, zvýšil na 4:2 a to už byl těžké dohnat podruhé v zápase. Je to zklamání.“

Radek Bělohlav (ČEZ Motor ČB): Zápas byl zajímavý, jak jsme očekávali. Útočný hokej, hra nahoru dolů. Soupeř i my jsme v průběhu zápasu prodělali nějaké krize, ale byli jsme produktivnější. Mínusem tohoto zápasu ale je skutečnost, že jsme neproměnili ani jednu z nabídnutých přesilovek. Domnívám se, že jsme měli více sil, snažili jsme se točit všechny čtyři lajny a možná i toto rozhodlo.