JUN: PLZ - KVA

Junioři v derby zdolali Karlovy Vary!

Ve třetím přípravném zápase čelila plzeňská juniorka tradičnímu soupeři, Karlovým Varům. Duel s Energetiky byl pro indiány zároveň prvním zápasem hraným standartně na třikrát dvacet minut. Modrobílá skvadra se po bojovném utkání nakonec mohla radovat z vítězství 3:1.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

3:1
1:0, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 19. Řehoř (Čančura, Makovec), 32. Pešek (Houdek), 33. Cícha (Tchaliov) – 49. Kusak (Vogel).
Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Rozhodčí: Hacaperka – Uhlík, Kotyza

6:7
3:0
0:0

Houdek (Mečl) – Hodinář (C), Šipla, Čančura, Houdek (A), Cícha, Hromádka – Pešek (A), Šimák, Hořejší, Řehoř, Tchaliov, Makovec, Sabiniok, Kaiser, Reiser

HC Energie Karlovy Vary

Ebenstreit (Pavlovic) – Vogel, Postl, Zolnaj (C), Beran, Cipko, Hynek – Adámek, Handl, Kusak, Smýkal, Šlechta, Steklý, Vojáček, Pastor, Váňa, Šuma, Skuhravý, Šilhan

Lepší vstup do utkání měli jednoznačně hosté. Energie byla aktivnější a lépe bruslila. Díky tomu se z kraje zápasu řítily hráči soupeře hned třikrát sami na brankáře, ale Štěpán Houdek za svá záda ani jeden pokus nepustil. Obraz hry se postupem času vyrovnával a v závěru dějství byla aktivnější domácí Škodovka. Odměnou pro ni byla přesilovková trefa Denise Řehoře, který využil spolupráce s Čančurou a nekompromisně zavěsil.

Indiáni si nastavené tempo přenesli i do druhé části a v první pětiminutovce mohli vstřelit klidně tři branky, to se však nestalo. Nejprve ztroskotal na dobře chytajícím Ebenstreitovi Tchaliov a následně neuspěli ani Hromádka s Peškem. V polovině základní hrací doby nabídli hosté indiánům dvojnásobnou přesilovku, kterou modrobílí nepohrdli. Tvrdou ranou se z vrcholku kruhu trefil Ondřej Pešek a rázem to bylo o dvě branky. Netrvalo dlouho a domácí v krátkém sledu udeřili podruhé. Tentokrát standardní přesilovou hru využil důrazný Matyáš Cícha a Škodovka vedla 3:0.

Průběh zápasu mohl výrazně zdramatizovat Matyáš Adámek, který se krátce po startu třetí třetiny řítil na Štěpána Houdka. Maskovaný muž indiánů si však i s tímto únikem poradil a potvrdil svůj velmi dobrý výkon. Stále teprve šestnáctiletého brankáře překonal až Michal Kusak. Karlovarský útočník to vzal při přečíslení na sebe a střelou na lapačku dostal puk až do sítě. Více už indiáni svému soupeři nenabídli a mohli se tak radovat z vítězství 3:1.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Máme ještě tým rozdělený na dvě poloviny. Dnes hrála starší polovina týmu, zítra proti Düsseldorfu budou hrát ti mladší. Dnes to byl z naší strany takový utahaný výkon bez energie, v první třetině jsme navíc nebruslili, neměli jsme zkrátka vůbec pohyb. To se v průběhu utkání sice trošku zlepšilo, ale stále jsme zůstávali za hrou a propadali. Je to už třetí týden přípravy, zatím zejména kondičně zaměřené, takže asi logický herní projev. Do soutěže ale zbývají už jen tři týdny a pár dní, takže již po víkendovém turnaji v Pardubicích uděláme selekci hráčů, se kterými půjdeme do sezóny a už budeme směřovat přípravu k začátku soutěže, pracovat na systémových věcech, speciálních týmech atd.“