JUN: ZLN - PLZ

Junioři předvedli ve Zlíně čtyřgólovou otočku!

Mladí indiáni mají za sebou první duel roku 2024, představili se na ledě Zlína. V průběhu zápasu již sice prohrávali 2:4, leč po parádní otočce nakonec odvážejí všechny body, přičemž pěti body a hattrickem se pod to podepsal Jakub Šiler.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

4:6
1:1, 3:2, 0:3

Branky a nahrávky: 13. Burian (Špaňhel, Vaculík), 23. Holba (Urban), 23. Šišák (Pražan, Mikel), 39. Vaculík – 8. Šiler (Houdek, Ischenko), 30. Hromádka (J. Matějka, Cícha), 40. Benák (Cícha, Šiler), 43. Pešek (Šiler, Houdek), 52. Šiler (Pešek, Koubek), 58. Šiler (Benák, Pešek).
Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:6.

Rozhodčí: Vaněk, Šico – Bartoň, Voznička.

3:5
0:0
35:40
97

PSG Berani Zlín

​Uherek (Šimšálek) – Zavřel, Špaňhel (A), Šišák, Lukaštík, Kotala, Mikel, Burian (C) – Tomek, Pešák, Nekvapil – Pražan, Urban, M. Horský – Vaculík, L. Heš, Pilát – Klimek, Holba.

D. Jansa (23. Lokajíček) – Dolhý (C), Hromádka, Čančura, Cícha, Skok, M. Houdek (A) – Koubek, M. Hořejší, J. Matějka – M. Beran II, Pešek, Š. Kaiser – Šiler, Mazanec (A), Hála – Ishchenko, Pittr, Benák – Řehoř.

Jakub Šiler 3 2 5 5 0

První letošní vzájemné utkání na západě Čech, lépe zvládli domácí. Ve druhém kole nadstavby sice Zlín vedl v Plzni po první části 2:0, leč poté se již trefovali pouze modrobílí a nakonec dokráčeli k výhře 4:2. A lépe začali i dnes. V úvodu střetnutí nejprve ustáli početní výhodu Beranů, aby poté v plných stavech ve svém pásmu nastartoval motory Jakub Šiler, mezi beky se protáhl až před Uherka, kterého překonal střelou mezi betony. Indiáni po chvilce ubránili i další oslabení, leč tlak Zlína pokračoval a nakonec schovanou střelou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, Adam Burian.

A jak první perioda skončila, tak prostřední začala. Martin Holba obdržel pas od pravého mantinelu na osu hřiště, ještě si potáhl kotouč a zakončil mezi betony Jansy. Za necelou půlminutku navíc v síti skončila tečovaná rána od modré Marka Šišáka, domácí byli v trháku a hosté naopak střídali gólmany. Brzy se ovšem dostali na dostřel, když parádní příhru vyrýsoval od modré od pravého mantinelu napříč celým útočným pásmem k levé tyči Matějka a Jakub Hromádka usměrnil kotouč do sítě. Jenže divoká druhá perioda ještě zdaleka nekončila. Při hře čtyři na čtyři dobře napadal Martin Vaculík, následně rychle okroužil branku a zasunul touš za čáru. Poslední slovo si ale vzali modrobílí, když šestnáct vteřin před sirénou protečoval do sítě na brankovišti střílenou příhru zprava Cíchy Adam Benák.

Poslední třetina v nastoleném trendu pokračovala. Škoda svého soka zatlačila, zleva si mezi kruhy vybruslil Ondřej Pešek a rázem se začínalo opět od nuly. Což v dnešním divokém utkání samozřejmě nemohlo dlouho vydržet. V přečíslení dva na jednoho si Pešek dvakrát vyměnil puk s nakonec z první zakončujícím Jakubem Šilerem a Západočeši znovu vedli. Stejný hráč navíc brzy na to završil jak osobní hattrick, tak i výčet střetnutí, když tentokrát přečíslení zakončil s Benákem.

Další utkání v novém roce 2024 čeká na Škodu již zítra, kdy se představí v Olomouci.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „My jsme dneska nesehráli vůbec dobře první dvě třetiny. S formou nadsázky jsme tu dnes brali body za výkon dvaceti minut. Nebyli jsme nastavení na tvrdou práci, souboje, bruslení... Zápas jsme museli otáčet z 1:3 a 2:4. Na druhou stranu jsme se z toho vyhrabali, to úsilí do třetí třetiny tam dali. Za to patří klukům pochvala. Ale těch impulsů na zlepšení hry od nás trenérů tam bylo dnes už moc - nejdřív přestávkový výplach po první třetině, time out na začátku druhé třetiny a střídání brankáře, potom stažení hry na tři pětky, proházení útoků... A až potom to začalo trošku fungovat. Zítra musíme do utkání vstoupit mnohem lépe, nastavit se na to od začátku. Jinak jsme samozřejmě moc rádi za tři body a zlepšený výkon v poslední třetině, na který musíme zítra navázat.“