LIT - PLZ 2:4 - Plzeň generálku na extraligu zvládla

L I T V Í N O V - Plzeňští hokejisté dnes v utkání na ledě Litvínova ukončili svoji porci přípravných zápasů a těší se na úvodní kolo extraligy. Hosté vstoupili do utkání bojovně naladěni a již po pěti minutách hry vedli o dvě branky. Když v úvodu druhé třetiny navýšil náskok na rozdíl tří gólů Čakajík, zdálo se,že je rozhodnuto. Litvínov ovšem dokázal odpovědět v polovině zápasu brankou v oslabení a Lasselsbergeru začalo být na ledě horko. Plzeňská hvězda Vlasák však na začátku třetí dvacetiminutovky přidal čtvrtý gól a hosté tak svojí generálku na extraligu zvládli.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

2:4
0:2, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 29. Skuhrovec (Šlégr), 59. Sklenička - 3. Adamský (Fabuš), 6. Kracík (Nikolov), 22. Čakajík (Kracík ), 46. Vlasák (Ludvík). Rozhodčí: Turčan - Rozlílek, Hauser. Vyloučení: . Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.

HC Verva Litvínov

Hübl (Fiala) - Koma, Šlégr, Vobořil, Hranáč, Stříteský, Skuhrovec, Poživil - Kubinčák, Reichel, Bahenský, Benda, Branda, Trávníček, Jánský, Lukeš, Machulda, Černý, Rindoš, Bednařík, Sklenička.

Málek (Jarina) - Cartelli, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Nikolov, Dobrovolný - Vlasák, Divíšek, Ludvík, Dvořák, Kracík, Matějovský, Fabuš, Kubalík, Adamský, Důras, Vampola, Laš.

Poprvé i naposled. Oba soupeři se utkali na úvod i na úplný konec letní přípravy. V úvodním duelu se radovali hráči Lasselsbergeru po vysoké výhře 6:1 a ani na domácím ledě na ně Litvínovští nevyzráli. Plzeňští měli již dopředu jistotu většího počtu vyhraných zápasů oproti prohraným. To se ji naposledy povedlo před sezónou 2003/2004.

I tak vstoupili do úvodní třetiny utkání bojovně naladěni a již po pěti minutách hry vedli o dvě branky. Nejprve po spolupráci s Fabušem otevřel skóre utkání Adamský – 0:1! O dvě minuty později se po Nikolově příhře prosadil Jaroslav Kracík – 0:2! Hosté si tak rychle vytvořili dostačující náskok, který kontrolovali po zbytek třetiny.

Začátek druhé části vyšel Lasselsbergeru opět na výbornou. Po 96 vteřinách hry se prosadil Čakajík – 0:3! V roli nahrávače se tentokráte ukázal Jaroslav Kracík. Tento gól se nakonec ukázal i jako vítězný. Následně dokázal Litvínov potrestat nedisciplinovanost hostí při jejich přesilové hře. Z trestné lavice naskočil na led Skuhrovec dostal Rychlou přihrávku od Šlégra a se štěstím propálil Málka - 1:3! Hostující brankář měl od tohoto momentu o mnoho více práce než jeho kolega na druhé straně, ale do konce dvacetiminutovky už změnu stavu nepřipustil.

Třetí část měla být ve znamení tlaku domácích, a touze po vyrovnání, ale stal se přesný opak. Ve čtyřicáté páté minutě totiž Tomáš Vlasák tečoval střelu Ludvíka - 1:4! Utkání se tak dohrávalo v poklidu, navíc si Litvínovští připsali ještě jeden zásah. Sklenička dokázal minutu před koncem překonat Málka - 2:4! Tým trenéra Kučery tak dokázal svého soupeře přehrát i podruhé a do nového ročníku tak mohou plzeňští hokejisté vykročit s velmi úspěšnou přípravou v zádech...