Plzeňanky porazily Beroun díky dvougólové Mannové a Dvořákové

P l z e ň - Ženy: HC Lasselsberger Plzeň – HC Lvice Beroun 5:1. Plzeňským hokejistkám po výhře s Pardubicemi narostla křídla a projevilo se to i na utkání s Berounem. Tomu chyběla reprezentantka Mrázová, přesto se dlouho bojovalo o každý metr ledu. Byla však znát převaha reprezentantek Mannové, Zahálkové a berounské Flachsové, které často pronikaly pásmem jako nůž máslem. Plzeň vyhrála hlavně díky dvougólovým příspěvkům Mannové a Dvořákové.

HC Škoda Plzeň - HC Berounské Lvice

5:1
1:0, 1:1, 3:0

Góly: 5., 26. Mannová (na první Zahálková), 49., 60. Dvořáková (na první Gregorová, na druhý Mannová), 45. Zahálková (Kotousová). Rozhodčí: Růžičková – Bouzek, Suchánek. Vyloučení: 9 : 8, navíc Timofijová (PLZ) 10 minut. Využití: 1 : 0. Zásahy brankářek: Kopejtková 27 – Štěpánková 30.

Kopejtková – Mannová, Krauzová, Knotková, Timofijová – Szelongová, Zahálková, Kotousová – Gregorová, Outlá, Dvořáková – od 54. Lipková

HC Berounské Lvice

Štěpánková – Mayerová, Spurná, Flachsová, Nehezová - Solničková, Součková, Škodová – Bíbová, Pešková, Váchová

Eliška Zahálková 1 1 2 0 2

Plzeňský nápor zastavila už v první minutě Mannová faulem. Po jejím skončení ale přihrála Zahálková od pravého mantinelu ve středním pásmu rozjeté plzeňské kapitánce Mannové, která polovysokou střelou k tyči překvapila brankářku Štěpánkovou – 1:0. Plzeň gól nabudil a v 7. minutě to vygradovalo – nejprve Zahálková ujela sama, blafákem překonala brankářku, ale puk skončil jen pár centimetrů před brankovou čarou, poté Szelongová prudkou přihrávkou hledala hůl Outlé, ta jí však nastavila tak, že puk šel mimo branku. V 11. minutě Zahálková opět zkoušela své štěstí, nájezd ze strany ale Štěpánková vychytala, stejně jako bombu Mannové od modré. O minutu později o sobě dal poprvé více vědět soupeř, nejprve Součková zkoušela najít mezírku mezi betony Kopejtkové, která pochytala i nebezpečné protáhnutí se Flachsové před branku a střelu bekhendem. Brankářku Plzně zastínila její kolegyně z druhé strany hřiště v 15. minutě, kdy ránu Mannové vracela do branky Dvořáková, ale Štěpánková jí vleže vychytala. Berounu se poté nevyvedla přesilová hra a stejně tak dopadla i následná plzeňská, ve které „jen“ ujela Zahálková a trefila tyč.

Do druhé třetiny vlétl Beroun s velkou vervou vyrovnat a to se projevilo na hře. Součková pálila od modré a ránu s problémy chytila Kopejtková, na druhé straně bekhendem nepřekonala berounskou brankářku aktivní Zahálková. Až ve 26. minutě se měnilo skóre – Mannová vzala v přesilové hře puk, protáhla se přes dvě obránkyně, první střelu ještě Štěpánková dokázala vyrazit, ale na dorážku už byla krátká – 2:0. Změna čísel na výsledkové tabuli opět zvýšila aktivitu berounských bruslí. V přesilové hře Berouna nejprve opět ujela Zahálková, ale chybělo jí lepší zakončení, poté berounská Solničková našla křížnou příhrou u tyčky volnou Peškovou, ta se ale z otočky neprosadila. Plzeňská dvojice Dvořáková, Gregorová ve 30. minutě zkoušela něco vymyslet v berounské obranné třetině, ale následná akce, zakončená na druhé straně, skončila gólem – Flachsová se protáhla až před brankářku Kopejtkovou a krásnou bekhendovou střelou do protilehlého růžku nedala Plzeňance šanci – 2:1. Zbytek třetiny byl propojen mnoha vyloučeními, z nichž vyčníval desetiminutový trest pro plzeňskou Timofijovou za roztržku se Solničkovou. V nich měla největší šanci Dvořáková, která ujela sama, ale nedala, stejně jako těsně vedle střílející Outlá či pěkná rána Knotkové končící v lapačce Štěpánkové.

Třetí třetina začala vzájemným oťukáváním z obou stran, ze které se oba týmy vymanily až s gólovým úspěchem Plzně. Zahálková vyjela z rohu, nikým neobtěžovaná se dostala až před Štěpánkovou a střelou po ledě do protipohybu brankářky poslala puk do branky – 3:1. Beroun zaútočil Bíbovou, která pálila z pravého kruhu – bez úspěchu. Pojistku měla na holi Zahálková, kterou našla u tyčky Szelongová, ale plzeňská útočnice tečovala puk milimetry od tyče. A tak rozhodující úder přišel od hráčky druhé plzeňské formace – Dvořáková se dostala do nájezdu, zkoušela střílet nahoru, puk jí však sklouzl po čepeli, ale přímo mezi betony couvající gólmanky – 4:1. Proti výsledku se postavila Flachsová, která se protáhla podél Mannové, ale proti stála Kopejtková. V poslední minutě našla Mannová na modré najetou Gregorovou, její ránu mezi betony vychytala brankářka Berouna. Vše se schylovalo ke konci zápasu, když vteřiny před koncem vyslala Mannová na zteč Dvořákovou, která projela kolem levého mantinelu, našlápla na blafák a puk poslala popáté za záda Štěpánkové.– 5:1.