Další porážka keramiků

Plzeň prohrála doma třetí zápas v řadě. Dramatické střetnutí se zlomilo na počátku poslední desetiminutovky, kdy dělovkou rozhodl hostující Jiruš. Keramika již nedokázala odpovědět. Podrobnosti připravujeme.

Orli Znojmo - HC Škoda Plzeň

5:3
2:0, 2:2, 1:1

2. Benák, 4. Pucher (Ludvík), 22. Uram (Pucher, Benák), 24. Plášek (Pucher, Ludvík), 57. Cisár (Vorel) - 27. Ujčík (J. Straka, Řezníček), 31. Andrašovský (J. Straka, Ujčík), 53. Andrašovský (Ujčík). Rozhodčí: Nečas - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:5, navíc Snopek - Mazanec oba 10 min. Bez využití. Diváci: 4800.

Orli Znojmo

Kameš - Soudek, Snopek, Benák, Křetinský, Pavel Kumstát, Toman - Erat, Haman, Uram - M. Procházka, Vorel, Plch - Barus, Plášek, Cisár - Pucher, Petr Kumstát, Ludvík.

Barta - Dobroň, Řezníček, Mazanec, I. Vlček, Vobořil, Výborný - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Ujčík, Voskár, Volák - Koreis, J. Štefanka, Eiselt - V. Král, Švík, Adamský.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
1:28 Václav Benák Benák, Procházka, Plch, Vorel, Snopek Dobroň, Řezníček, Ujčík, Voskár, Andrašovský
3:32 Peter Pucher David Ludvík Pucher, Ludvík, Kumstát, Křetinský, Snopek Dobroň, Řezníček, Dvořák, Straka, Andrašovský
21:14 Marek Uram Peter Pucher Václav Benák Uram, Pucher, Benák, Vorel, Haman Výborný, Dvořák, Voskár, Ujčík, Volák
23:06 Karal Plášek Peter Pucher David Ludvík Plášek, Pucher, Ludvík, Soudek, Toman Mazanec, Vlček, Koreis, Štefanka, Eiselt
26:02 Viktor Ujčík Josef Straka Josef Řezníček Ujčík, Straka, Řezníček, Dobroň, Andrašovský Vorel, Barus, Soudek, Benák, Plášek
30:21 Dušan Andrašovský Viktor Ujčík Josef Straka Andrašovský, Ujčík, Straka, Dobroň, Řezníček Toman, Erat, Snopek, Uram, Haman
52:40 Dušan Andrašovský Viktor Ujčík Andrašovský, Ujčík, Volák, Řezníček, Straka Křetinský, Uram, Erat, Benák, Haman
56:40 Marian Cisár Marek Vorel Cisár, Vorel, Plášek, Kumstát, Toman Vlček, Výborný, Ujčík, Andrašovský, Voskár
Reportáž

Dvougólový příděl nadělili Orli Plzni hned na úvod utkání. Ve 2. minutě překonal Bartu nejprve Benák, když mu hned v prvním střídání v dresu Plzně „namazal“ Ujčík. Ve 4. minutě dostal ve středním pásmu Pucher nahrávku od Ludvíka, sám najížděl na plzeňskou branku a střelou do šibenice zvyšoval skóre. Poté zoufalý trenér Farda již v tuto chvíli hledal východisko z krize v oddechovém čase. Plzeň se dostala pod tlak a na jednoduchou hru Znojma nedokázala účinně reagovat. Keramici poprvé výrazně zahrozili v 16. minutě ve vlastním oslabení, kdy po akci dvou na jednoho puk putující do branky přisunul Haman pod ležícího Kameše. V závěru první třetiny se oběma mužstvům naskytla možnost hrát ve dvojnásobné početní převaze. Nejprve čtyřicetivteřinová znojemská a následně necelé půldruhé minuty plzeňská. Obě zůstaly přes několik dobrých střel nevyužity. Na straně Orlů stál kromě štěstí i rozhodčí Nečas, který v rozmezí dvaceti vteřin neuznal Plzni dvě branky, když předčasně přerušil hru, přestože znojemský brankář neměl puk pod kontrolou.

I začátek druhé třetiny patřil Znojmu. Těsně po nástupu Voskára z trestné lavice na led ve 22. minutě dokončili přesilovkovou souhru Pucher s Uramem. Ve 24. minutě si po pěkné kombinaci Puchera a Ludvíka našel Plášek chladnokrevně místo ke skórování a střelou z bekendu nedal Bartovi šanci. Po čtyřech obdržených gólech sáhli trenéři Plzně ke změně v sestavě. Ujčík, dosud hrající s Voskárem a Volákem, se přesunul ke Strakovi a Andrašovskému a tento tah přinesl Keramikům ve 27. minutě gólové vyjádření. Ujčík naskakoval na led ze střídačky, s dobře načasovanou přihrávkou Straky si věděl rady a střelou přes obránce poslal puk do Kamešovy sítě. Znojmo najednou ztratilo lehkost a jednoduchost ve hře a vytvořili hostům prostor ke kombinaci a vyrovnání hry. Výsledkem byla v 31. minutě branka Andrašovského za vzorné asistence Ujčíka a Straky. Až do konce třetiny měli Plzeňští mírně navrch.

Ve třetí třetině byla hra obou týmů vyrovnaná. Možnost Plzně zvrátit skóre na svou stranu přinesla všeobecnou nervozitu. V 51. minutě obdržel desetiminutový trest Snopek za připomínky k výroku rozhodčích a Znojmu tak zůstalo ve hře jen pět obránců. Plzeň si uchovala naději na vítězství, když v 53. minutě snížil Andrašovský opět za asistence Ujčíka na rozdíl jediného gólu. Osobní trest byl udělen i na druhé straně Mazancovi za naražení zezadu. Svým prvním zápisem do extraligové tabulky střelců se v 57. minutě zapsal Cisár a vnesl klid do ochozů, protože na zvrat už Plzeň neměla dostatek času.

Milan Skrbek (Znojmo): "Do zápasu jsme šli s cílem vyhrát, neboť nás čeká série tří utkání na ledě soupeřů. Po získání čtyřbrankového náskoku jsme nepochopitelně polevili, přestali bruslit a začali hrát velmi složitě. Soupeř toho využil, snížil na rozdíl jediné branky. Nakonec se nám ale podařilo vítězství uhájit."

Radek Kampf (Plzeň): "Utkání jsme začali špatně, udělali jsme během tří minut dvě velké individuální chyby, po nichž jsme soupeři nabídli vedení. V přesilovce pěti proti třem jsme si vytvořili velký tlak v přesilovce, který se nám nevyvedl. Ani nástup do druhé třetiny se nám nepovedl a po dalších dvou brankách jsme sáhli k redukci v sestavě. Podařilo se nám sice snížit na rozdíl jediné branky, ovšem gól Cisára tři minuty před koncem rozhodl o vítězství soupeře."