Dorost odváží z Písku dva body

Písek - Dorostenci: IHC Písek - HC Lasselsberger Plzeň 4:5 po samostatných nájezdech. Plzeňští dorostenci si na svoje konto připisují další dva body za překvapivě upracovanou výhru na ledě předposledního Písku. Domácí byli modrobílým dlouho více než vyrovnaným soupeřem, dokonce do třiapadesáté minuty vedli o dvě branky. Pak ale přišly zářivé okamžiky pro beka Marka Hrbase, který nejdříve vyrovnal a pak neomylně zařídil bonusový bod pro hostující celek.

IHC Králové Písek - HC Škoda Plzeň

4:5sn
2:1, 2:1, 0:2 - 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 15. Vlček (Homola), 17. Přibyl (Vlček), 30. Přibyl (Andrlík), 39. Radosta - 1. Pacanda (Culek, Erben), 34. Beran (Mrázek), 53. Hrbas (Culek), 54. Hrbas (Špaček), 66. Hrbas. Vyloučení: 3:5, navíc Hřebíček (PIS) - 10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 160. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.

IHC Králové Písek

Lehečka - Jáchym, Pecholt, Andrlík, Hřebíček, Polata, Turek, Hrubý - Vlček, Paukner, Slabý, Přibyl, Korous, Marek, Bárta, Radosta, Dupač, Kopec, Volf, Homola, Kloud

Makarovič - Kvapil, Špaček, Karpíšek, Hrbas, Houfek, Blumentrit, Mrázek - Pašek, Němec, Mainer, Faschingbauer, Culek, Váchal, Erben, Pour, Pacanda, Hájek, Beran, Vizinger

Petr Vizinger 0 0 0 0 0

Do první střely utkání se dostali Písečtí, z rychlého protiútoku šli ale do vedení hráči Plzně – rychlá souhra Culka a Pacandy skočila přesnou trefou druhého jmenovaného k pravé tyči – 0:1. Ihned po vhazování mohli domácí vyrovnat, chybná přišla ale celou akci Písku předčasně ukončila. Hra nahoru – dolu přinesla v zápětí sólový průnik Mainera, útočník Plzně ale po průjezdu celým kluzištěm neměl dostatek sil k výraznějšímu zakončení. V polovině jedenácté minuty zkoušel z rohu překvapit Makaroviče domácí Vlček, gólman Plzně však na střelu dobře viděl a neponechal nic náhodě.

O minutu později mohl vyrovnat skóre utkání Radosta, ani nadvakrát ale v těsné blízkosti Makaroviče nepokořil. Ve čtrnácté minutě mohl na druhé straně vylepšit náskok Lasselsbergeru Hájek, hlavní rozhodčí ale jeho akci předčasně ukončil pro postavení hráče v brankovišti. V čase 14:41 přišlo vyrovnání – Vlček po sólovém průniku přesně zakončil k pravé tyčce a zaznamenal tak první gól svého týmu – 1:1. Písečtí nabrali vyrovnávací brankou sebevědomí a Radostův průnik hostující obranou si vyžádal faul Berana. Početní převaha Písku skončila druhým gólem domácích – písecký kapitán Přibyl se natlačil do brankoviště a střelou pod ruku poslal svůj tým krátce před koncem první části do vedení – 2:1.

Na začátku prostřední části si obě mužstva vytvořila slibnou šanci. Nejprve Váchalovu střelu z jízdy vychytal Lehečka, stejně si počínal jeho oponent Makarovič, který si poradil s tvrdým pokusem Kopce. V šesté minutě druhé třetiny zahrozil v domácí obraně Blumentrit, který se pěknou individuální akcí proháčkoval až před Lehečku, s jeho blafákem si ale gólman Písku poradil. Hra na ledě, především pak u mantinelů přitvrdila. To dobře poznal hostující Culek, jehož tvrdě atakoval Homola. V polovině utkání přišlo z domácí strany zvýšení – Andrlík vyslal pěknou přihrávkou do nájezdu Přibyla, jenž přesnou střelou pod horná tyčkou nedal Makarovičovi šanci – 3:1.

Ve dvaatřicáté minutě se poprvé vylučovalo na straně Písku, přičemž usedl k menšímu trestu Bárta. Přesilovka Lasselsbergeru se po osmadvaceti vteřinách proměnila ve dvojnásobnou. Toho hosté dokázali patřičně využít a po šikovné teči Mrázka Plzeňští snížili – 3:2. Hosté byli po vstřelené brance aktivnějším celkem na ledě, urputný tlak byl ale zbrzděn faulem Mainera. V přesilovce si Písečtí vyprodukovali závar před Makarovičem, čtvrtá branka však nakonec padla až po návratu pátého hráče Plzně na led – před plzeňskou klecí se nejlépe zorientoval Radosta a vrátil píseckému celku dvojbrankové vedení – 4:2.

V úvodu třetí dvacetiminutovky se provinil faulem Erben a hosté tak šli do oslabení. V něm hráči Písku zasypali Makaroviče kopicí střel, ani jedna si ale nenašla cestu do branky. V šestačtyřicáté minutě měl na hokejce tutovku Radosta, jeho pokus o vstřelení druhé branky ale skončil na pravé tyči gólmana Lasselsbergeru. Aktivní hosté ve třiapadesáté minutě vstřelili kontaktní branku, která vyplynula z obrovského tlaku, přičemž za záda Lehečky nasměroval puk Hrbas – 4:3. Stejný hráč se činil také o minutu později a zaznamenal Plzni vyrovnání – 4:4.

Stejný stav utkání zůstal také po šedesáti minutách a na řadu tak přišlo prodloužení. Při něm tempo hry rapidně opadlo a ani jeden z gólmanů nebyl ve větší permanenci. O jedině pozdvižení se postaral ve čtvrté minutě nastaveného času domácí Přibyl, po pěkně provedené stahovačce ale pálil těsně mimo Makarovičovu klec. O osudu pondělního utkání nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy. Dvě série přinesly po brance na každé straně. V té zbývající se domácí Vlček netrefil a Hrbas perfektně provedenou kličkou zajistil druhý bod pro Plzeň.