Starší dorost v dobře rozehraném duelu veze z Litvínova alespoň dva body

Litvínov/Plzeň - Starší dorostenci HC Benzina Litvínov - HC Plzeň 1929 4:5 po samostatných nájezdech (0:2, 2:1, 2:1 - 0:0). Plzeňský starší dorost na severu Čech dlouho, předlouho určoval tempo zápasu, ale nakonec nedokráčel pro plný počet bodů. V duelu, kde rozhodně emoce nehrály druhou ligu, rozhodovaly nakonec až samostatné nájezdy, které skončily ve prospěch indiánů. Ti tak na západ republiky přivážejí alespoň dva body.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

4:5sn
0:2:2:1:2:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 37. Zdeněk (Válek, Bittner), 38. Procházka (Zdeněk), 48. Zdeněk (Kuchař), 54. Procházka (Strejček), 65. Kopta - 10. Váchal, 19. Zimmermann (Šimandl), 21. Pašek (Váchal), 46. Faschingbauer (Moravčík), rozhodující nájezd Kopta. Rozhodčí: Plachý- Bertlík, Koskuba. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

HC Verva Litvínov

Horák - Bittner, Kokeš, Theimer, Zdeněk, Strejček, Kuriljak, Svoboda, Procházka, Trübenekr, Písařík, Malík, Průša, Fučík, Cvrk, Mical, Válek, Malec, Řehulka, Weitz, Kuchař.

Polívka - Tichý, Farný, Kubík, Šmíd, Marcel, Slavík, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Pašek, Kopta, Tolar, Zimmermann, Váchal, Faschingbauer, Pitel, Houfek, Pour, Tulačka.

Josef Zimmermann 1 0 1 1 0

Úvod duelu byl jednoznačně v režii hostujícího týmu, Litvínov první minuty zápasy vůbec nezachytil. Svou první velkou šanci Plzeň ještě v páté minutě nevyužila, ale jen co ubránila Pourův faul, na sklonku desáté minuty udeřila. Po velkém tlaku v pásmu oživil spolupráci z juniorů indiánů Pašek, který poslal přesný pas na modrou čáru, odkud Horáka prostřelil Martin Váchal. Modrobílí mohli svůj náskok navýšit v následující početní převaze, ale paradoxně Tolar musel nedovoleným zákrokem zatáhnout za záchrannou brzdu, a stav hráčů na ledě se tak srovnal. Přestože se Litvínovu alespoň opticky povedlo vyrovnat hru, byli to indiáni, kdo znovu skóroval. Po brejkové situaci dvou na jednoho nejprve vypálil Šimandl, Horák čelil jeho střele, ale puk jen vyrazil před sebe. Tam už si najel Zimmermann a rozvlnil síťku litvínovské branky podruhé.

První okamžiky prostřední části patřily opět Plzni, která ještě dohrával dvojnásobnou přesilovku z konce první dvacetiminutovky. Do odkryté části branky pak po šestačtyřiceti vteřinách uklidil puk Martin Pašek. Litvínov se z nešťastného vstupu do třetiny rychle oklepal a tlačil se před Polívku. Weiz ale tváří v tvář plzeňskému gólmanovi neuspěl. Indiáni však nedodržovali disciplínu a dostali svého soupeře do přijatelného tempa dvěma přesilovkami. Ta první se žlutočerným nepodařila a plzeňská čtveřice se v poklidu ubránila. Jenže tu druhou po vyloučení Maška ještě Litvínovu zvýhodnil svým faulem Moravčík a v dvojnásobné přesile se domácí po vzoru Plzně také prosadili. Neuplynulo ani deset vteřin a po rychlém pasu snížil Jakub Zdeněk. Stejný hráč byl i u druhé branky, která padla v dohrávané klasické variantě početní převahy, tentokrát v roli nahrávače. Nabil Jakubu Procházkovi, který si vymodlil skulinku mezi Polívkou a pravou tyčkou.

Do třetice se začátek dějství povedl Plzni, po pěti a půl minutách ztracený dvoubrankový náskok vrátil na plzeňské hokejky Jakub Faschingbauer. Domácí Procházka o minutu později ještě dvou příležitost neproměnil, ale o 30 sekund už zase bylo sníženo. Na Faschingbauerovu trefu rychle zareagoval Kuchař, který si položil Polívku, poslal nahrávku Zdeňkovi, jenž opět střílel do odkryté části branky. Utkání začalo nabírat i emocionální obrátky, to když Plzeň byla opět oslabena o dva faulující hráče. V 53. minutě se strhla šarvátka za brankou, kterou hlavní sudí potrestal vyloučeními na obou stranách a nebál se použít i trestů do konce utkání. Když na trestnou lavici o minutu později usedl Kopta za hrubost, Litvínov po dvaceti sekundách dokonal stíhací jízdu a vyrovnal. Strejček našel Procházku, jenž svou druhou brankou pokořil Polívku. Přestože si oba celky vytvořily šance ke zlomení výsledku, rozhodovat musel až čas „nad rámec“.

A to dokonce až samostatné nájezdy. V prodloužení branka nepadla, zato padaly opět trestné minuty. Emoce z poslední dvacetiminutovky neměly dostatečný čas, aby z mladých hráčů vyprchaly, Litvínov po necelých dvou minutách nabídl Plzni dvojnásobnou početní výhodu, kterou ale Plzeňští dvěma tresty následujícími odmítli. V samostatných nájezdech hostující brankář Polívka čelil úspěšně všem domácím pokusům,kdežto hosté se radovali hned dvakrát. Kopta otevřel „nájezdové“ skóre a Moravčík pak potvrdil výhru Západočechů.

Petr Kořínek (Plzeň): Měli jsme dobrý začátek, pak se bohužel do zápasu hodně dostaly šarvátky. Soupeři se povedlo své dvojnásobné přesilovky využít a je velká škoda, že jsme utkání nevyhráli za tři body. Za dva jsme ale vzhledem k průběhu poslední třetiny rádi.