Starší dorost doma udolal Hradec Králové

Plzeň - Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC VCES Hadec Králové 3:0 (0:0, 1:0, 2:0). Velice urputné utkání viděla hrstka diváků, která si našla cestu o sobotním odpoledni do ČEZ Arény. Domácí starší dorost v něm po zásluze porazil Hradec Králové. Indiáni svého soupeře především v poslední části doslova uzamkli v jeho pásmu a nakonec se dokázali i znatelněji gólově prosadit. Polívka v brance domácích vychytal nulu.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové

3:0
0:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 32. Pour (Tolar), 59. Pašek (Farný), 60. Kopta (Pitel, Farný). Rozhodčí: Bouzek - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 69. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 3:0.

Polívka - Farný, Houfek, Kubík, Marcel, Moravčík, Tichý, Šmíd - Faschingbauer, Kopta, Mašek, Pašek, Pejchar, Pitel, Pour, Tolar, Tulačka, Váchal, Zimmermann, Šimandl.

Mountfield Hradec Králové

Dohnal - Červený, Havlena, Konečný, Kopsa, Kovář, Pilař - Dostálek, Frk, Gabriel, Havlík, Kastner, Nedvídek, Ouzký, Půlpán, Vlček.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

V úvodu duelu si hosté zahráli přesilovou hru, když mladý Tichý usedl na trestnou lavici za hákování. Indiáni se v pohodě ubránili, ale Hradec se dostal do tempa a patřily mu první minuty. V páté minutě prověřil Polívkovu pozornost Frk, o minutu později pak Ondřej Vlček, jehož střela se odrazem od zadního mantinelu vrátila zpátky do brankoviště. Plzeňský brankář pak obratně celou situaci uhasil. V polovině první třetiny se do pěkné šance ještě propracoval Půlpán, ale také úspěch neslavil. V jedenácté minutě opět nabídla domácí Plzeň soupeři přesilovku, Houfek se provinil sekáním. Jenže Hradec se s početní převahou dobře nepopasovala a Plzeň se ubránila. Ve čtrnácté minutě o sobě dali hlasitě vědět domácí, kapitán Pejchar vyslal pěknou střelu z levého křídla. Dvě minuty před sirénou vypálil Kováč a jeho střelu ještě doklepával Dostálek. Plzeňská tvrz odolala. Z protiútoku zahrozil Pour, který byl tváří v tvář Dohnalovi, ale z jeho nadějné šance nezbylo nic, navíc hra byla vykázána do středního pásma po postavení útočícího hráče v brankovišti.

Začátek druhé části se nesl v duchu dohrávané přesilovky domácích. Jenže ani modrobílým početní převaha nevyšla podle představ. To samé se dá říct i o další hradecké přesilovce, a tak nadále hráli prim oba brankáři. Jako první kapituloval ten hostující. David Tolar dobře vypálil z pravého kruhu, jeho střela se ale pomalu kutálela po odrazu od tyčky ven z brankoviště. Do kritického prostoru se ale důrazně natlačil Michal Pour a doklepl puk do nehlídané části branky. Vyrovnat mohli hosté znovu ve své přesilovce, to se provinil hákování domácí útočník Mašek. Jenže obě střely od modré čáry, které vyslali Červený a Pilař, kontroloval bezpečně Polívka.

Poslední dvacetiminutovka byla jasně v režii domácích. Po čtyřech minutách sepřed Dohnalem zjevil Pitel, ale neuspěl. K odraženému kotouči se pak dostal Faschingbauer, bekhendem však přestřelil. Velký tlak domácích barev pokračoval. Kapitán Pejchar si najel sám před gólmana, ten se blýskl výborným zákrokem lapačkou. V 53. minutě dorážel mladý Kopta na hranici brankoviště, Dohnal sklepl své betony včas. Hosté se po třinácti minutách drtivého tlaku oklepali a vyslali dopředu své útočící vlaštovky. Frk vyslal od mantinelu ještě naprosto neškodnou střelu, kterou si ztuhlý Polívka v poklidu pohlídal. Bartoňovo střela, kterou vyslal hned po vyhraném buly, sice byla překvapivá, ale skončila bezpečně v brankářově náruči. Čtyři minuty před sirénou pálil v dobré pozici mezi kruhy Mašek,avšak jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Hosté se pokusili hrou bez brankáře alespoň navodit zdání tlaku, ale Plzeňští definitivně rozhodli. Dalekonosnou střelou možná ještě z vlastní poloviny vrátil gólmana hostů do klece Martin Pašek. Dohnal se sice postavil zpět na své místo, avšak brzičko inkasoval znovu, tentokrát z hokejky Kopty.

Petr Kořínek (Plzeň): Bylo to těsné utkání, ve kterém soupeř zahrál velice dobře, navíc zachytali oba gólmani. Tyto zápasy ke konci základní části jsou už velice podobné duelům v play-off a my jsme se opět přesvědčili, že je budou rozhodovat jedna, dvě branky.