PLZ-LUE 1:2sn

PLZ - LUE 1:2sn - Indiání si o finále European Trophy nezahrají

Plzeň - Čtvrtfinále ET - Red Bulls Salute 2011: HC Plzeň 1929 - Luleå HF 1:2sn. Ačkoliv indiáni byli po většinu utkání proti Lulee lepším týmem, nakonec smutní. Nezvládli totiž samostatné nájezdy, když ani jeden z plzeňských hráčů nedokázal svůj nájezd proměnit. Zítra je tedy čeká zápas o umístění s Českými Budějovicemi.

HC Škoda Plzeň - Luleå HF

1:2sn
0:0, 0:1, 1:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 45. Kovář (Duda, St. Pierre) - 35. Koivisto (Vihko), rozhodující nájezd Harju. Rozhodčí: Berneker, Zehetleitner - Hütter, Smeibidlo. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Svoboda - Růžička, Kaberle, Marušák, Kinrade, Vykoukal, Dresler, St. Piere - Kratěna, Straka, Vlasák - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, M. Heřman, Andrašovský - Mrňa.

Luleå HF

Rautio - Kilström, Fransson, Sandström, Fälth, Wallin, Jonsson, Jaakola, Berglund - Hjalmarsson, Abbot, Fleury - Harju, Olausson, Persson - Sandell, Viitaluoma, Vihko - Karlsson, Enterfeldt, Komarek.

Čtvrtfinálovým soupeřem Plzně na turnaji European Trophy byl švédský tým Lulea.

Hned v úvodních minutách Plzeň dostala možnost přesilovky, ale indiáni z ní nedokázali nic vytěžit. O pár minut později pro změnu v početní převaze hrál švédský tým. Ani on si však při hře s jedním mužem navíc nevedl nijak zářně. V 11. minutě Pitule podruhé usedl na trestnou lavici. Ani tentokrát však početní výhoda nepřinesla nějakou větší šanci, o změně skóre tedy nemohlo být ani řeči. První větší šanci viděla hrstka přítomných diváků až v 15. minutě, když Persson zkoušel na Svobodu zcela nehlídaný bekhendové zakončení. Plzeňský gólman situaci však bez problémů vyřešil. Poté Duda krásně našel Kováře, ale plzeňský útočník nedokázal zpola odkrytou švédskou branku netrefil. První třetina tak příliš zajímavý hokej nepřinesla, do kabin hokejisté odcházeli za bezbrankového stavu.

Drhá třetina začala šancí Luley. Do přečíslení se hnal Meijer, ovšem i tentokrát zasáhl skvělým zákrokem Svoboda. A aby toho nebylo málo, nechal se vyloučit Andrašovský, čímž ještě přiživil tlak Luley. Indiáni však oslabení zvládli famózně, nedali švédskému týmu šanci. Otevřít skóre mohl ve 27. minutě Stránský, kterého vyslal do šance perfektní přihrávkou Vykoukal. Mladý útočník však Rautia překonat nedokázal. Dlouhé čekání na gól ukončil ve 35. minutě doslova z ničeho nic Toni Koivisto, který po objetí branky zasunul puk mezi Svobodovi betony - 0:1. Tři minuty před koncem prostřední dvacetiminutovky nebyl daleko od vyrovnání Johnson. Ovšem jeho střela minula švédskou branku a na kontě plzeňských stále svítila nula. Ve 38. minutě ale mohlo být pro Plzeň hodně zle. Naštěstí pro ni trefil Persson břevno. Přesto po druhé třetině byla blíže postupu do semifinále Lulea.

Plzeň vstoupila do třetí třetině velmi aktivně, vědoma si toho, že pokud chce na Red Bulls Salute zaznamenat úspěch, musí zápas otočit. Johnson hledal Pituleho, ale mladý forvard byl u puku o chvíli později než švédský obránce. Ze šance nic nebylo. Ve 45. minutě už se ale západočeši mohli radovat. Jan Kovář přesnou prudkou střelou pod víko vyrovnal - 1:1. Kovářův gól vlil Plzni novou krev do žil a téměř neopustila útočné pásmo. V 52. minutě navíc trefil Duda po další tvrdé a nechytatelné ráně golfákem pouze tyčku. Po Vykoukalově chybě se ale Enterfeld řítil do obrovské šance. Svoboda však vytáhl velmi jistý zákrok proti samostatnému úniku a udržel naděje svého celku. Na druhé straně mohl potrestat švédskou chybu Pletka. Ovšem nepotrestal. A protože ani Straka v poslední vteřině neproměnil svůj samostatný únik, zápas dospěl do prodloužení.

Hned na začátku prodloužení se vytáhl Svoboda – tentokrát proti Abbotově nebezpečné střele. Minutu před koncem prodloužení na druhé straně Rautia prověřil tvrdou střelou St. Pierre. Ale gólman puk bezpečně schoval v náručí.

A jelikož nerozhodlo ani prodloužení, utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. Jelikož ani jeden z plzeňských hráčů svůj nájezd neproměnil, zatímco Johan Harju puk za Svobodova záda dostal - 1:2.