JUN: PLZ - VIT 0:5

Špatný den pro juniory vyústil debaklem s Vítkovicemi

Junioři HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Steel 0:5 (0:3, 0:0, 0:2). Plzeňští mladíci dostali od Vítkovic pořádný výprask. Hosté se ujali vedení díky dvěma využitým přesilovkám v první třetině a následně pokračovali v nastaveném stylu. Plzeňští junioři se za celý zápas pořádně nedostali do hry a jen díky dobrým výkonům brankářské dvojice Příhoda – Brabec neskončilo utkání větším než pětibrankovým rozdílem.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Ridera

0:5
0:3, 0:0, 0:2

Branky a nahrávky: 3. Holý (Bumbál), 11. Hudeček (Bumbál, Holý), 12. Richter (Chvostek, Němec), 44. Holý (Slováček), 46. Král. Rozhodčí: Šindler – Černý, Vavruška. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 73. Střely na branku: 27:44. Průběh utkání: 0:5.

Příhoda (Brabec) – Marcel, Šmíd, Tichý, Slavík, Moravčík, Andrlík, Kubík, Růžička – M. Němec, Pejchar, Šimandl, Mašek, Schleiss, Zimmermann, Noga, Pacanda, Přikryl, Kepka, Tulačka, Langer

HC Vítkovice Ridera

Svoboda (Kubáň) – Štencel, Hawlík, Illéš, Kovář, Jonáš, Deutsch, Cabák, Bail – Král, Tomi, E. Němec, Bumbál, Česlík, Hudeček, Slováček, Richter, Chvostek, Holý, Blahuta, Pasker

Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

Zápas nezačal pro domácí ideálně. Už ve druhé minutě sjel Marcelovi puk z hokejky a vylétl na střídačku domácích. Vyloučení Vítkovičtí potrestali zásluhou Marka Holého, a už ve třetí minutě utkání se tak ujali vedení. Domácí svoji přesilovou hru nevyužili a po jejím vypršení šli navíc znovu do čtyř. I druhou přesilovou hru sehráli hosté výborně a prokombinovali se k druhé brance. Za Příhodova záda navýšil náskok hostů Jan Hudeček. Domácí se ale nepoučili a po dalších 39 vteřinách inkasovali potřetí. Tenkokráte z hole Karla Richtera. V závěru první třetiny měli domácí ještě šanci snížit v přesilovce 5 na 3, tuto příležitost ale nevyužili.

Ve druhé části se překonávali brankáři na obou stranách a Vítkovice drželi pohodlný tříbrankový náskok. To i po situaci z třicáté páté minuty, kdy hostující obrana nepochopitelně propadla a nechala si ujet hned tři hráče Plzně. Ti ale, jako by nevěděli, koho pověřit zakončením, váhali se střelou, kterou nakonec Růžičkovi fantastickým skokem chytil brankář Svoboda. Růžičkův následný výlev emocí, při kterém roztřískal hokejku o konstrukci vítkovické branky, nezůstal bez povšimnutí, a místo oslavy branky tak plzeňský hráč zamířil na trestnou lavici.

Třetí třetina ale návazala spíše na tu první a brzy přinesla i čtvrtý gól v brance indiánů. Příhoda sice bleskově vystartoval proti unikajícímu protihráči a skočil mu pod nohy, odražený puk ale doputoval jen k Marku Holému, který bez potíží poslal puk do sítě domácích. Ti následně zkoušeli střílet při každém vniknutí do pásma soupeře, ale Svobodu nepřekonali. Naopak, opět se radovali hosté. Tomáš Král využil nepřesné rozehrávky domácích a pátou brankou Vítkovic vyhnal Příhodu z branky. Brabec ani Svoboda už poté neinkasovali, a to ani přesto, že proti Svobodovi bylo nařízeno trestné střílení. Martin Němec ale nezakončil přesně, a domácí junioři tak podlehli Vítkovicím po výsledku 0:5.

David Bruk (Plzeň): Výkon byl špatný. My jsme teď v úterý sehráli senzační zápas v Chomutově, ale dneska to bylo katastrofální. Vítkovice byly suverénně lepší a výsledek 0:5 je vlastně přijatelný, protože nám mohli hosté těch gólů vstřelit daleko více. Nebyli jsme ochotní se srazit nebo nahodit kotouč a dělali jsme chyby na modrých čarách. S takovou hrou jsme dnes neměli nejmenší šanci na úspěch.