PLZ-PCE 3:3p: Po bojovném výkonu získali domácí bod

Na západ Čech zavítaly Pardubice a s nimi i hokejová radost. Plzeňští hokejisté se dokázali vyhecovat a připravili domácím fanouškům napínavou podívanou. Po přestřelce v první části Pardubice otočily skóre a doufaly v tříbodové vítězství. V závěru ale stihl srovnat namotivovaný Pospíšil. V prodloužení mohli hosté několikrát vstřelit vítězný gól, ale mladý Schwarz čaroval.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice

3:3p
2:1, 0:1, 1:1 - 0:0

11. Matějovský (Buďa), 12. Pospíšil (Andrašovský), 59. Pospíšil (Vostřák) - 12. Divíšek (Mrázek, Sýkora), 35.Zábranský (Sýkora, Blažek), 49. Koukal (Průcha). Rozhodčí: Jebavý - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. Diváci: 5831.

Schwarz - Dobroň, Hanzlík, Nedoma, Výborný, Cartelli, Klaus - Dvořák, Straka, Andrašovský - Buďa, Pospíšil, Matějovský - Vostřák, Hurtaj, Šaffer - Polák, Švík, Důras

HC Dynamo Pardubice

Svoboda - Linhart, Mudroch, Čáslava, Zábranský, Podhradský, Pácal - Razingar, Dopita, Blažek - Sýkora, Divíšek, Mrázek - Kudrna, Mikeska, Pištěk - Kolář, Koukal, Průcha

Statistiky: Petr Duchaň, Petr Naar
Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
10:45 Radek Matějovský Milan Buďa Matějovský, Buďa, Pospíšil, Dobroň, Hanzlík Čáslava, Zábranský, Kudrna, Mikeska
11:16 David Pospíšil Dušan Andrašovský Pospíšil, Andrašovský, Dvořák, Klaus, Cartelli Mudroch, Linhart, Kolář, Koukal, Průcha
11:59 Tomáš Divíšek Petr Sýkora František Mrázek Divíšek, Sýkora, Mrázek, Pácal, Podhradský Dobroň, Výborný, Buďa, Pospíšil, Matějovský
34:54 Libor Zábranský Petr Sýkora Tomáš Blažek Zábranský, Sýkora, Blažek, Divíšek, Dopita Cartelli, Klaus, Straka, Andrašovský
48:42 Petr Koukal Petr Průcha Koukal, Průcha, Kolář, Linhart, Mudroch Cartelli, Klaus, Dvořák, Straka, Andrašovský
58:08 David Pospíšil Pavel Vostřák Pospíšil, Vostřák, Matějovský, Cartelli, Výborný Mudroch, podhradský, Divíček, Mikeska
Jiří Dopita

David Schlegel - V dresu Plzně se představila trojice posil z první ligy - obrovitý útočník Milan Buďa, konstruktivní obránce Martin Klaus a druhý nejproduktivnější hráč Hradce Králové Jaroslav Polák. Hodně nabuzený byl určitě David Pospíšil, který se neprobojoval do užšího kádru Pardubic vedených Milošem Říhou a byl uvolněn na hostování do Plzně.

Hned na začátku 2. minuty se právě Pospíšil proháčkoval před Svobodu, ale pardubická obrana ho vytlačila z ideálního střeleckého úhlu. Pospíšil přesto vystřelil, ale jeho pokus branku minul. Následovaly dvě slušné šance Pardubic. Razingar byl chvilku sám mezi kruhy, ale než zpracoval prudkou přihrávku, stačil ho plzeňský bek zpacifikovat. Chvíli poté hledal Divíšek Sýkoru, jenž byl zcela sám před gólmanem, plzeňská hokejka však v poslední chvíli změnila směr přihrávky. Po chybě Klause šli dva Pardubičtí na jednoho, nebezpečně pálil Průcha, následnou akci zmařil výborný Klausův obranný zákrok, jenž tak napravil svoji chybu.

Na začátku 1é. minuty dostala Plzeň po faulech Čáslavy a Pácala dvojnásobnou početní výhodu. Domácí ji hráli velice špatně, jednou dokonce vyhodili puk sami do hlediště a neodvážili se ani vystřelit. Když byly Pardubice již ve čtyřech, přišla jako blesk z čistého nebe branka. Milan Buďa na modré zachytil pokus hostí o vyhození puku ze třetiny, vypálil a Radek Matějovský tečoval jeho střeu za Svobodova záda. Neuplynula ani půlminuta a Plzeň se radovala podruhé. Pardubice se okamžitě pokusily o odvetu, ale zapomněly na zadní vrátka. David Pospíšil se po vysunutí Andrašovského řítil sám na Svobodu a ukázal, že ho dobře zná. Bekhendovým blafákem jej rozhodil a skrz betony překonal. O pár vteřin později mohl přidat třetí gól Matějovský, ale udeřilo na druhé straně kluziště. Za brankou zaváhal domácí bek a nevyhodil. U modré puk zpracoval Mrázek a bez prodlení jej poslal mezi kruhy nabruslenému Tomáši Diviškovi, který si jej zpracoval a rychlým bekhendem nedal Schwarzovi naději. Hostující tým ožil a na plzeňskou branku se začaly valit útoky Pardubic. Hezkou akcí se býskl Pištek.

Hokejisté LASSELSBERGERu zahájil druhou část pěkně zostra, v úvodu byli aktivní zejména Pospíšil a Šaffer, ale v souboji se Svobodou neuspěli. Na konci 24. minuty hledal Šaffer Vostřáka před poloprázdnou brankou, ale pardubická obrana v poslední chvíli zabránila téměř jistému gólu. Ve 27. minutě výborně vypálil Dobroň, ale puk o milimetry minul branku. O chvíli později hrozil Razingar, ale Schwarz mu sebral puk ještě než stihl vystřelit. V polovině utkání předvedl svoje obvyklé číslo dravec Matějovský. Pronikl kolem hrazení a zpoza branky servíroval kotouč před prvním tyč - nikdo z modrobílých se k ráně nedostal. na začátku druhé poloviny prostřední části měly Pardubice dvakrát výhodu přesilové hry. Tu první ještě nevyužily, při té druhé napálil přímo z voleje puk na modré stojící Libor Zábranský Schwarz se nestačil přemístit, a puk mu propadl pod vyrážečkou do síťky. Otřesená Plzeň vzápětí mohla inkasovat znovu. Sýkora se protáhl až před Schwarze, ale ten mu nenechal ani centimetr čtvereční prostoru, kudy by mohl propasírovat puk za brankovou čáru. Do šaten tak odcházela obě mužstva za nerozhodného stavu.

Na začátku třetí části byl zbytečně vyloučen Dvořák, ale skórovat mohla i Plzeň. Pospíšil mohl jít sám na Svobodu, ale neměl rychlost a stal se snadnou kořistí obránců hostí. Vzápětí na druhé straně Dopitova řada roztočila kolotoč přihrávek, ale ta finální se nepovedla. Po šanci Petra Sýkory přišla poněkud hlušší část utkání, ta však ve 49. minutě skončila. znovu se předvedl mladý pardubický útok. V rychlé akci tři na jednoho Průcha zatáhl po křídle kotouč, Kolář odclonil bránícího beka a ještě zakryl Schwarzovi výhled, za ním převzal přihrávku KOUKAL, nic nevymýšlel a bezmocnému domácímu brankáři propálil rychlou svižnou ranou betony. Bleskurychlá a moderní akce poslala hosty poprvé v zápase do vedení. V 52. minutě měla pardubická novorozeňata další šanci. Pardubičtí mladíci opět obrali domácí o puk a Průcha pálil ze tří kroků, z úhlu. Schwarz si povyjel a puk ztlumily jeho betony. Plzeň se snažila od vyrovnání, ale provedení bylo hodně křečovité. V 59. minutě však branka přece jen přišla. Trochu šťastnou tečí Vostřákovy střely se opět brankově připomněl trenéru Říhovi David Pospíšil, pro kterého to byla druhá branka v utkání.

V samotném závěru mohli hosté přesto ještě brát tři body. Jeden z domácích obránců udělal obrovskoz hrubku, když před brankou nechal za sebou kotouč, ale Schwarz Divíškův blafák zneškodnil.

V prodloužení měli jasně navrch hosté, ale Schwarz si s několika sóly Pardubických poradil. V souboji jeden na jednoho vyhrál proti Petru Sýkorovi, pak po chybě Hanzlíka vychytal Mikseku. O pár sekund později po pěkné kombinaci střílel Podhradský, jenž stál sám před gólmanem. Schwarz poté nedovolil ukořistit druhý bod ani Kudrnovi a opět Divíškovi. Na druhé straně měl větší příležitost ke skórování pouze David Pospíšil, ale hattrick mu zhatil Svoboda.

Miroslav Přerost (hlavní trenér Plzně): "Byl to vyrovnaný zápas a s remízou jsme spokojeni. Po dlouhé době jsme hráli solidní hokej. Ke konci utkání nám docházely síly a se štěstím jsme vyrovnali."
Jiří Seidl (asistent trenéra Pardubic): "Nám nevyšel začátek utkání. Pustili jsme soupeře do vedení, ale od poloviny zápasu jsme již byli lepší. Soupeři se v závěrečné přesilovce podařilo vyrovnat, přesto jsme s remízou spokojeni."