Mladé pušky na vítězné vlně!

Starší dorost: PSG Zlín - HC Plzeň 1929 (0:3, 1:0, 0:0). Plzeňské naděje dokázaly díky perfektní první třetině uspět na ledě Zlína a zapisují tak jíž třetí výhru v řadě!

PSG Berani Zlín - HC Plzeň 1929

1:3
0:3, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 22. Gago – 1. Stráský (Kaňák, Suchý), 5. Hajšman (Vavřička, Kučera), 16. Kokoška (Opava). Rozhodčí: Netopil - Kucián, Kučera. Vyloučení: 6:5, navíc Polívka (PLZ) os. 10 min. trest. Využití: 0:1. Diváci: 76. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3.

PSG Berani Zlín

Ling (Šimonů) – Gabrhelík, Gazda, Kosorin, Procházka, Řezníček, Schmied, Váňa – Bumbál, Fryšara, Gago, Kolařík, Kotek, Kuncek, Pavlůsek, Peška, Stiksa, Rezek, Valášek, Werbik.

Zeman (Štekr) – Ivanič, Kaňák, Pokorný, Starý, Hůlka, Polívka, Prokop, Šmíd, Walter – Hajšman, Kokoška, Krystl, Kučera, Stráský, Suchý, Vavřička, Vracovský, Opava, Vlček, Volf.

Jan Walter 0 0 0 1 0

Do začátku utkání vstoupili bleskově plzeňští. Ihned ve třicáté sekundě našel Lukáš Kaňák milimetrovým pasem před brankou nehlídaného Jiřího Stráského, který neměl se zasunutím kotouče do odkryté branky sebemenší problém. Hned minutu po tom se předvedla domácí dvojice Kolařík-Peška. První jmenovaný sám prokličkoval více než polovinu hřiště, poslal puk na druhou stranu právě Davidovi Peškovi, který ovšem trefil bekhendem pouze horní tyčku. Od této chvíle již dominovali pouze hosté. Druhý gól přidal Martin Hajšman, který po přihrávce Jakuba Vavřičky prostřelil Linga z úrovně kruhů pod vyrážečkou. V minutě desáté znovu zahrozil střelec prvního gólu Jiří Stráský, David Ling byl ovšem nyní úspěšnější a tuhle střelu vyrazil. Třetí branka padla v přesilové hře, kdy si plzeňští s nemotornou obranou domácích pohráli. Patrik Opava z levé strany našel před brankou zcela volného Filipa Kokošku, který opět zakončoval do prázdné branky. Do konce třetiny jsme mohli vidět ještě slibnou šanci aktivně hrajícího Nicolase Werbika, jeho pokus ovšem vytěsnil hostující brankář Jonáš Štekr.

Druhou třetinu naopak ovládli domácí Berani. Ihned v první minutě šli domácí do čtyřech – Pavel Bumbál byl vyloučen za faul kolenem. Toho ale využil Tomáš Pavlůsek, který v oslabení šikovně zachytil puk, přihrál ho do brejku Michalu Gago a ten se sám řítil na brankáře Štekra, jenže v rozhodující chvíli byl faulován jedním z dojíždějících obránců. Rozhodčí správně nařídil trestní střílení, které Michal Gago proměnil hezkým bekhendovým blafákem. Poté jsme mohli vidět také šanci na druhé straně, kdy po obrovském propadnutí domácího obránce Petra Procházky pálil Lukáš Vlček, Ling se ovšem nenechal překvapit. Od této chvíle až prakticky do konce třetiny měli navrch domácí. Pěknou akci předvedlo duo Kotek-Kolařík, jejichž dvě akce vychytal Štekr neskutečnými zákroky. Poté přišly chvíle domácího obránce Romana Kosorina, kdy první projel s pukem na holi téměř celé hřiště a střílel na Štekra. Další jeho chvíle přišla v přesilové hře, kdy dvakrát velmi tvrdě pálil. Štekr opět famózní. Berani dostali ke konci třetiny ještě jednu možnost zahrát si přesilovou hru, tu ovšem nesehráli vůbec dobře.

Do třetí třetiny vstoupili domácí ještě s krátkou početní výhodou ze druhé třetiny. Poslední perioda nepřinesla nijak hezký hokej – obě mužstva totiž velmi důsledně bránila střední pásmo a hra byla plná nepřesností. V úvodním oslabení ohrozil Linga Filip Suchý, který získal puk po nepřesné nahrávce jednoho z domácích beků. Poté jsme mohli vidět velmi rychlou a hlavně přesnou kombinaci Plzně – zakončoval velmi aktivní Lukáš Vlček bekhendovou střelou mezi betony Linga, kde žádnou volnou skulinu nenašel. Zlínský brankář se znovu vyznamenal v 54. minutě, kdy po bleskurychlé kombinaci dvojice Vavřička-Hajšman předvedl výtečný zákrok. Na druhé straně hostující mužstvo dvě minuty před koncem opět podržel brankář Jonáš Štekr. Rezek nastřelil puk na branku, ten ještě stihl šikovně tečovat autor první branky Zlína Gago, ovšem Štekr puk za brankovou čáru nepustil. V závěru ještě domácí zkoušeli hru bez brankáře, ovšem i ta jim byla dneska zbytečná a tak v tomto utkání zvítězili hosté, kteří o svém vítězství rozhodli v první třetině třemi brankami.