Mladší dorost v derby skolil Karlovy Vary

Mladší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 5:4 pp (0:2, 3:0, 1:2 - 1:0). Mladé pušky potvrdily pozici lídra i v derby proti Energii. Svou sílu modrobílí ukázali za stavu 0:2, kdy vrhli všechny síly do útoku a odměnou se jim staly dva body.

HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary

5:4p
0:2, 3:0, 1:2 - 1:0

Branky a nahrávky: 29. Kvasnička (Roubal, Váňa), 33. Eret (Kovařík, Roubal), 36. Roubal (Kvasnička, Staněk), 50. Pour (Váňa, Kvasnička), 62. Roubal (Váňa, Kańák) – 9. Šedivý (Prošek), 13. Klejna, 50. Bečka (Přibyl), 60. Bečka (Klejna). Rozhodčí: Rovaš – Jelínek, Šimán. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Pejsar (od 21. Červenka) – Houdek, Kaňák, Staněk, Kvasnička, Čada, Beneš, Šilhán – Mužík, Hajžman, Pour, Benetka, Přikryl, Krýner, Eret, Straka, Kovařík, Lang, Roubal, Váňa.

HC Energie Karlovy Vary

Beran (Fuksa) – Doubek, Štaif, Přibyl, Klejna, Koco, Poizl, Kala – Hoang, Černý, Šedivý, Prošek, Šik, Bečka, Halberštát, Maydl, Jílek, Petrov.

Ondřej Váňa 0 3 3 2 0

Utkání začalo ve velkém stylu a již po půl minutě hry nastřelil z levého kruhu tyčku Kvasnička. Indiáni následně přestáli oslabení, ale inkasovali hned vzápětí. Energie rozpoutala před Pejsarem kolotoč a dorážkou se nakonec prosadil Dominik Šedivý – 0:1! Přesilová hra se naskytla i domácím, paradoxně však znovu udeřili hosté. František Klejna se protáhl podél levého mantinelu a vymetl bližší horní růžek - 0:2! Z podobné pozice to zkoušel i Prošek, tentokráte Pejsar srazil ránu do rohu. Když pak Šilhánova rána od modré byla sražena do ochranné sítě a Kvasničkův zblokovaný pokus z levého kruhu doplachtil na bránu Energie, odcházeli do kabin spokojenější hosté.

I druhou část odšpuntovali domácí velkou šancí, nyní tyčku nastřelil Eret. Na druhé straně zahrozil Šedivý, který se prokličkoval až před Červenku, ale našel pouze jeho náruč. Pěknou kličkou se následně prezentoval Krýner, ve finální fázi však nedokázal přehodit nastavený beton Berana. Skórem tak pohnul až David Kvasnička, jenž do sítě napálil vyraženou střelu Roubala - 1:2! Indiánům se následně příliš nevedlo během dvou početních výhod, přesto tu druhou, tři vteřiny před jejím vypršením, dokázali využít. Podobně jako u prvního gólu uklidil do sítě ránu Kovaříka Petr Eret – 2:2! A za další necelé tři minuty již modrobílí vedli. Kvasnička se v dobré pozici neunáhlil, přihrál ještě na druhou stranu Josefu Roubalovi, který z první poslal svůj tým do vedení - 3:2! Indiáni vzápětí doslova darovali dvojnásobnou přesilovou hru v trvání téměř celých dvou minut, ovšem hosté s ní naložili prachbídně. A když pak povedou ranou přes obránce z levého kruhu neuspěl Hajžman, svítilo o přestávce na světelné tabuli skóre příznivější pro domácí.

Poslední část začali lépe domácí, ale jak Váňa bekhendem, tak později Roubal z mezikruží skórem nepohnuli. To se měnilo až při hře ve čtyřech, když Jan Bečka překvapil nahozením od modré Červenku - 3:3! Jenže za pětatřicet vteřin opět indiáni vedli. Puk, který minul bránu, se od zadního mantinelu vracel před ní, Beranovi propadl mezi betony a na brankovišti stojí Jakub Pour již nemohl mít snadnější pozici - 4:3! Vzápětí mohl srovnat Bečka, ale ani nadvakrát na brankovišti neuspěl. Stejný hráč se ale nakonec dočkal. V přesilové hře se v poslední minutě poslal zápas do prodloužení - 4:4! To však mělo jepičí život. Mezi kruhy se totiž zjevil Ondřej Váňa a poslal touš přesně pod víko - 5:4!