Výborný výkon Ulče pomohl Plzni k vítězství

P l z e ň - Plzeňští dorostenci vyhráli v sobotu na domácím ledě v západočeském derby nad Karlovými Vary 3:1. Domácí nepředvedli příliš pohledný hokej, o vítězství se velkou měrou zasloužil skvělý brankář Petr Ulč a také dobrý vstup do utkání. Plzeňští z prvních dvou střel rozsvítili dvakrát červené světlo! Junioři Plzně utrpěli debakl, když na Spartě podlehli vysokým rozdílem 0:6!

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

3:1

9. Kocman (Jonák), 9. Setikovský (Černý), 25. Holub (Jindra) - 40. Slovák (Bauer). Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. Rozhodčí: Svoboda R. - Černý, Růžičková. Diváci: 73. Střely: 28:29.

Ulč - Mottl, Kořínek, Černý, Štich, Krňoul, Martinec, Jonák - Ulč - A. Krňoul, Černý, Štich, Kořínek, Mareš, Martinec - Šlauf, Setikovský, Holý - Kampf, Valenta, Jindra - Heřman, Kocman, Holub - Bote

HC Energie Karlovy Vary

Benda (8. Závorka) - Boguský, Chotaš, Koktan, Mašek, Schmidt, Štryncl - Bauer, Dudek, Hájek - Hartman, Kuběna, Moro - Pfistr, Petružálek, Račanský - Slovák, Smolík, Kalousek

Skóre v utkání západočeského derby otevřela první domácí Plzeň v polovině úvodní části hry. Po vyhraném vhazování v obranné třetině Karlových Varů se puk dostal k obránci Jonákovi, jenž se pokusil překvapit brankáře hostů Bendu střelou od modré. Ta mu však nevyšla podle jeho představ, jelikož neměla potřebnou razanci. Ale odrazila se od gólmana do strany přímo před nestřeženého Kocmana, který bez problému dopravil puk do sítě. Ihned po rozehrání bule ve středovém kruhu po nahrávce Černého, vtrhl do území karlovarského pásma kapitán modrobílých Setikovský, jenž nekompromisní střelou z prostoru mezi kruhy prostřelil Bendu. Byla to teprve druhá střela domácí Plzně a druhá branka. Brankář Benda tedy po druhém gólu v 8. minutě přenechal místo v brance svému kolegovi Závorkovi. Největší šance Karlových Varů přišly těsně před první sirénou. Ta první přišla při vyloučení Kocmana. Bauer se prokličkoval přes bránicí Plzeňáky a nikým neohrožován se dostal až ke střele. Trefil však jen připraveného Ulče. Asi největší šanci první třetiny měl Hartman, jenž nedokázal skórovat do z poloviny odkryté branky díky zázračnému zákroku Ulče.

Do prostředního dějství hry nastoupili plzeňští hráči zostra a hned v úvodu se vytvořili řadu slibných šancí. Jednu z nich se podařilo proměnit ve 25. minutě Holubovi po přihrávce Jindry, který z dorážky dostal puk za brankářova záda. Největší šance karlovarských mladíků přišly opět v závěru třetiny. Po vyloučení domácího Jindry střílel od modré Schmidt, ale jeho střela pouze orazítkovala pravou tyč plzeňské svatyně. Branku se Karlovým Varům přeci podařilo vstřelit, byť s velkým štěstím. Stalo se tak pouhých 11 vteřin před koncem 2. třetiny. Střelcem byl označen Slovák, ale pomohla mu spíše plzeňská obrana, od které se puk nešťastně odrazil do branky.

Poslední třetina už nebyla tolik pohledná jako ty dvě předcházející. Plzeň se snažila jen udržet dvougólové vedení a Karlovy Vary se snažily dostávat se do útočné třetiny většinou pomocí nahazovaných puků za středního pásma. Příležitost na snížení dvoubrankového náskoku Plzně dostaly Karlovy Vary tři minuty před koncem, když na trestné lavici Plzně usedli dva hráči, Kampf a Velanta. Hosté hráli minutu a půl přesilovou hru pět na tři. Ale zahráli ji špatně. Za celou dobu vážněji neohrozili Ulče a dokonce si sami vyhodili puk z útočné třetiny. Na konci přesilovky se pak nechal vyloučit karlovarský Mašek a Plzeň si již pohlídala vedení a zvítězila.

Názor trenéra:
Ivan Vlček (asistent hlavního trenéra): Po utkání na Spartě, kde jsme vyhráli 4:2 jsme byli spokojeni. To dnes ovšem být rozhodně nemůžeme. Měli jsme velké štěstí, když z našich prvních dvou střel padly dva góly a tím jsme se rychle ujali dvougólového vedení. Jinak jsme ale celkově nehráli dobře, špatně jsme bruslili. Výbornými výkony nás podržel brankář Ulč.