MBL – PLZ 3:2

MBL – PLZ 3:2 – Ani v Mladé Boleslavi Plzeň nepřetavila brzké vedení ve výhru

Mladá Boleslav/Plzeň – Indiáni šli v úvodu utkání do vedení zásluhou gólu Yellow Horna, bruslaři ale ve druhé a třetí třetině postupně otočili výsledek až na 3:1. Ani úspěšně provedené trestné střílení Jaroslava Kracíka v samotné koncovce utkání tak Plzeň nepřiblížilo k bodovému zisku.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

3:2
0:1, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 3. Lenc (Hyka, Musil), 42. Vampola, 53. Hyka (Musil) – 6. Yellow Horn, 59. Kracík (TS). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Frodl, Vojtěch. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 473. Střely na branku: 30:27. Zblokované střely: 12:2. Hity: 11:9. Vhazování: 23:9. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

BK Mladá Boleslav

Lukáš (Tarkki) – Stříteský, T. Voráček, Hanzlík, Štich, Pastor, Kučný – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Klepiš (C), Pacovský – Orsava, Vampola, Žejdl – Pospíšil, Urban, Jonák

Machovský (Sochůrek) – D. Sklenička, P. Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Slovák – T. Svoboda, Hrnka, Kratěna (C) – D. Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Lev, Yellow Horn – Schleiss, Suchý, Švarc

Colton Yellow Horn 1 0 1 0 0

Už v první minutě měl gól na hokejce Tomáš Hyka, letící puk však nedokázal rychle zamést mezi beton gólmana a pravou tyč. Pořádný rozruch v brankovišti Plzně způsobil Tomáš Voráček svou střelou od modré čáry. Ačkoliv měli Bruslaři velký tlak a puk poskakoval kolem čáry, dostali se k němu indiáni dřív, než jej stačili Středočeši dorazit mezi tři tyče. Krátce na to však domácí chybovali v rozehrávce, čehož využil Colton Yellow Horn a z mezikruží našel místo pod vyrážečkou Jana Lukáše.

Další slibnou příležitost ze strany domácích zaznamenal opět Tomáš Hyka, ani tentokrát však Matěje Machovského nepřekonal. Na druhé straně se k bezprostřední dorážce dostal Ondřej Kratěna, ale Jana Kratěnu. Před bránou Plzně dorážel pro změnu Tomáš Urban, jenže i tentokrát byla brankářská jednička Plzně pozorná. Znovu se osmělovali i útočníci indiánů. Mezi kruhy se napřáhl ke střele Tomáš Svoboda, jenže puk nakonec zamířil za branku Jana Lukáše. Pohledný průnik ukázal divákům ve ŠKOENERGO Aréně Dominik Pacovský. Nejspíš jej chtěl zakončit mezi betony Matěje Machovského, zkušený brankář mezi nimi však žádné místo nenechal. V samotném závěru první třetiny hráli domácí hokejisté ještě přesilovou hru, žádná z jejich střel však nebyla úspěšná. Plzeň navíc několikrát poslala puk přes všechny čáry. Úvodní dvacetiminutovky tedy ovládli Západočeši poměrem 1:0.

Druhou přesilovku zápasu už Boleslavští zužitkovali. Krátce před její polovinou si indiáni nedostatečně ohlídali Radana Lence, který tečoval kotouč po Hykově střele za záda plzeňského gólmana. První přesilová hra Plzně prokázala velkou sílu týmu ze západu Čech. Asi největší šanci měl Nicholas Johnson, který z nulového úhlu vypálil. Kotouč poté nebezpečně poskakoval v brankovišti. Mezi tři tyče jej však žádný z hostujících hráčů nedorazil. Bruslaři hráli i další přesilovku, jenže indiáni výborně napadali, a dostali se tím do přečíslení dva na jednoho, které zakončoval svou střelou Tomáš Hrnka. Puk si však cestu za záda Jana Lukáše nenašel, domácí gólman se stačil přesunout.

Další větší šanci měli hokejisté Mladé Boleslavi. Téměř od modré čáry vypálil Radan Lenc a puk se následně snažil tečovat Jakub Orsava, jenže plzeňští obránci odvedli dobrou práci a téměř k ničemu domácího útočníka nepustili. Středočeši měli i nadále více ze hry. Dostat svůj tým do vedení mohl Martin Látal, který však svou kličku nedokázal trestuhodně dotáhnout ke gólovému konci. Plzeň se dostala do útočného pásma ke konci třetiny. Kadlecova střela od modré byla však tečována mimo. Tlak indiánů byl umocněn další velice dobře sehranou početní výhodou Plzně. V obrovské šanci se ocitl Dominik Kubalík, před kterým byla prázdná branka. Nadějný útočník ji ke své smůle ale netrefil.

Boleslavští hokejisté zažili povedený vstup i do třetí dvacetiminutovky. Po chybě Michala Moravčíka v obranném pásmu ujel přes celé hřiště Petr Vampola, který se v kruhu napřáhl a rozvlnil síť za Matějem Machovským. Chvíli poté málem vyrovnal Colton Yellow Horn, jenž ale ze slibné pozice trefil jen tyč. Indiáni si vytvořili tlak, bylo evidentní, že chtějí stůj co stůj vyrovnat. U levé tyče například usilovně dorážel Ondřej Kratěna. Domácí obránce byl však natolik dotěrný, že plzeňský útočník neměl moc šancí. Západočeši byli stále aktivnějším týmem a hodně se snažili o vyrovnání, Bruslaři se několikrát dopustili zakázaného uvolnění.

Paradoxně v momentech, kdy se Středočeši převážně bránili plzeňskému tlaku, dostali se Boleslavští před Matěje Machovského. V levém kruhu se napřáhl Tomáš Hyka a nasměroval vyražený puk pod břevno plzeňské branky. Pro domácí celek nastaly kruté časy necelých šest minut před koncem základní hrací doby. Tehdy totiž seděli na trestné lavici hned dva Bruslaři a Plzeňští před sebou měli sekund dlouhou přesilovou hru. Důrazně se v pravém kruhu napřáhl Dominik Kubalík, jenže ani tentokrát mu nebylo přáno. Jan Lukáš přerušil hru. Dalších několik střel hostů zblokovali domácí obránci, a tak hokejisté v modrobílých dresech snížit nedokázali. 68 sekund před koncem třetí třetiny jel sám na branku Jaroslav Kracík, jenže ho podrazil Tomáš Voráček, a tak bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Plzně. To Jaroslav Kracík proměnil a v závěru zápasu ještě snížil. Zkušený útočník využil protipohybu brankáře.

Krátce po vypršení oddechového času odjel Matěj Machovský z branky a Plzeň hrála power-play. Při té se ale neprosadila, a tak všechny tři body zůstaly v Mladé Boleslavi.

Marian Jelínek (Mladá Boleslav): Věděli jsme, že sem přijede bojovný soupeř, který potřebuje body, ale ty my potřebujeme také. Začali jsme hodně špatně. Něco ve stylu přátel táborových ohňů, k tomu nám už chybělo jenom, aby nám zazpíval Honza Nedvěd. V kabině pak byla o přestávce bouřka a od druhé třetiny se to už zvedlo. Ale ani tak to dnes nebyl výkon, který bychom si představovali. Byl to nehezký a upracovaný hokej, ale pro nás super body. V závěru jsme ještě soupeři nabídly všechny možné věci na srovnání - dvojnásobnou přesilovku, úmyslný ofsajd, penaltu, ale nakonec při nás stáli asi všichni svatí.

Ladislav Čihák (Plzeň): V nelehké situaci jsme jeli do Boleslavi, která hrála v minulém zápase ve Vítkovicích velmi dobře. První třetina se nám povedla, vedli jsme 1:0 a měli jsme i další šance. Škoda, že jsme neodskočili na větší rozdíl. Ve druhé třetině už měla Boleslav více šancí, ale Machovský je pochytal. Ve třetí třetině jsme chtěli urvat body, ale udělali jsme dvě chyby, které Boleslav potrestala. V závěru jsme měli ještě dvojnásobnou přesilovku, ale ani tu jsme nevyužili. Jediným pozitivem pak bylo trestné střílení, po kterém jsme se ještě nadechli, ale opět z toho byla prohra o gól.