JUN: PLZ - KLA 6:2

Junioři si zastříleli, Kladnu nadělili půltucet!

Plzeň - K poslednímu domácímu zápasu si plzeňští mladé pušky pozvaly soupeře z Kladna. Utkání měli od zápasu ve své režii, což dokumentovali i brankami. Celkem jich padlo osm, z toho šest do té správné branky.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

6:2
4:1, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Šuhaj (Slanina, Houdek), 12. Šuhaj (Čermák, Kremláček), 12. Adamec, 16. Princl (Tůma, Kremláček), 23. Staněk (Kovařík, Malák), 36. Houdek – 20. Urban (Klíma), 43. Klíma (Zíka)

Průběh utkání: 0:0, 4:0, 4:1, 6:1, 6:2

Rozhodčí: Němec – Sýkora, Kotyza

4:7
1:0
0:0
80

Pícl (Micka) – Tůma, Čermák, Princl (A), Slanina, Šuhaj, Malát, Říha, Ženíšek, Adamec, Hollar, Kopic, Kovář, Houdek (C), Jiříček, Kremláček, Malák (A), Pánek, Kovařík, Staněk

Burda (od 23. Novotný) – Ticháček, Fink, Strnad, Staněk, Zderadička, Zíka (C), Šimek, Hašek, Nagy, Sachr, Urban, Bernát, Rendla, Sojka, Klíma, Kuzďas, Ladman, Kraus

Domácí začali utkání ve velkém tempu, nicméně první vážnější šanci měli hosté. Ticháček si nabruslil do útočného pásma a utajenou střelou přes obránce trefil břevno plzeňské svatyně. A jak už to ve sportu bývá, nedáš - dostaneš. Střelu Jana Slaniny vyrazil hostující brankář jen k volnému Vojtěchu Šuhajovy, který puk dopravil do opuštěné klece. 1:0. Po úvodním zásahu dostali domácí k dispozici i první početní výhodu, v té nebezpečně pálil Jiříček s Malákem, ale hosté ji nakonec přečkali bez úhony. To už se ovšem nedalo říci o druhé možnosti a nutno říci, že druhá branka prakticky okopírovala tu první. Tentokrát pálil Čermák a mezi kruhy byl opět nehlídaný Vojtěch Šuhaj, který vsítil svou druhou branku v zápase. 2:0. Po necelé minutě už to bylo o tři branky. Václav Adamec si nabruslil podél pravého mantinelu do pásma a bekhendem poslal puk přesně pod horní tyčku. 3:0. Následně dostali možnost přesilové hry i hosté, ale ta se jim vůbec nepovedla. Ba navíc, po vrácení Jiříčka zpět do hry domácí udeřili počtvrté. V rychlém přečíslení našel Tůma na ose hřiště volného Marka Princla, který se ranou z první nemýlil. 4:0. V poslední minutě úvodní periody se dočkali i hosté z Kladna. Pícl neudržel v lapačce střelu Rudolfa Klímy a pohotový Tomáš Urban snížil na rozdíl tří branek. 4:1.

Prostřední část načal svou střelou Michal Houdek, ale svou jedovatou střelou těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. Nicméně o dvě minuty později už "zaplněnou" halou zněla známá písnička "Pátá, právě teď odbila...". K odraženému puku se dostal mezi kruhy Filip Kovaříka, jeho rychlou střelu ještě tečoval před brankou pohotově Ondřej Staněk, čímž vyhnal hostujícího brankáře Burdu z brány. 5:1. Domácí pokračovali ve své dominantní hře a Rytíři se prakticky jen museli bránit. Další povedenou střelou se prezentoval obránce Houdek, tu ještě stačil před brankou zasáhnout hokejkou domácí Hollar, Novotný na poslední chvíli zasáhl pravým betonem. Krátce za polovinou utkání se dostal do úniku Marek Princl, domácí útočník se rozhodl pro rychlou střelu mezi betony, ty ovšem sklaply včas. Následně se do rychlého přečíslení dostali i hosté, Urban se rozhodl situaci vyřešit střelou, ale branku z pravé strany vůbec netrefil. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny se chopil ve středním pásmu puku obránce Michal Houdek, v útočném pásmu se zbavil obránce a následně si forhendovou kličkou vychutnal i brankáře Novotného. Parádní hokejová akce. 6:1. Sedmou branku mohl přidat před koncem druhé periody Marek Princl, který se dostal do dalšího úniku, tentokrát se rozhodl pro kličku, puk mu ovšem na poslední chvíli ujel a následná bekhendová střela neměla šanci na úspěch.

Závěrečnou dvacetiminutovku začali překvapivě lépe hosté a za svou aktivitu byli po necelých třech minutách odměněni i brankou. Střelu Zíky vyrazil Pícl jen k volnému Rudolfu Klímovi, který se nemýlil a zadělal na ještě možné drama. 6:2. O necelou půlminutu byl v dobré pozici hostující Nagy, jeho střelu pod horní tyčku na poslední chvíli dokázal vytáhnout Pícl. Tlak Rytířů byl utlumen zbytečným vyloučením. V přesilové hře pálil dvakrát Houdek, ale skóre svého týmu nenavýšil. Po skončení oslabení ujeli hosté ve dvou proti jedinému obránci, ale Nagy celou akci pokazil špatnou přihrávkou. O vítězi bylo rozhodnuto a tak tempo zápasu pomalu upadalo. V polovině třetí třetiny mohl zadělat na hattrick Vojtěch Šuhaj, nicméně nabídnutou přihrávku zpoza brány z první netrefil. Poslední šanci měl hostující Bernát, jenž vystřelil rychle z otočky a po jeho pokusu zazvonila levá Píclova tyč. Domácí hokejisté už žádné drama nedopustili a tak v posledním domácím přípravném utkání vyhráli zaslouženě a jasným výsledkem 6:2.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Dneska nám to tam napadalo hodně rychle, čímž byl pak zápas poznamenaný. Kluci přehrávali situace více než museli a pak to nebylo jednoduchý v koncovce. Příprava pomalu končí, takže už to vše chceme finalizovat k sezóně, potřebujeme se pořádně naladit."

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): "Dneska jsme byli jen sparingpartnery Plzně. Domácí byli ve všech směrech od začátku zápasů lepší, možná ve třetí třetině, když přestali trošku hrát, tak se to vyrovnalo. Celkově si ale myslím, že jsme tahali za kratší konec, Plzeň měla lepší pohyb, což dokázala i brankami vyjádřit."