PLZ - KLA 4:3

PLZ - KLA 4:3 - Indiáni zvládli souboj s Rytíři!

Škoda na svém ledě skolila Kladno, o svém vítězství navíc prakticky rozhodla již v úvodní části, kterou opanovala tříbrankovým rozdílem.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

4:3
3:0, 1:1, 0:2

Branky a nahrávky: 11. J. Kindl (Budík), 14. Kaňák (Čerešňák, Dzierkals), 17. M. Lang (Dzierkals, Kodýtek), 24. Dvořák (Čerešňák, Adamec) – 40. K. Wood (M. Indrák, Ticháček), 42. Melka (Pytlík), 60. Zikmund (Kubík, Dotchin). Průběh utkání: 4:0, 4:3.

4003

Pavlát (Svoboda) – Kaňák, Čerešňák (A), Graňák, Kremláček, Budík, J. Kindl (C), Kvasnička – Suchý, Kodýtek (A), J. Dufek – Blomstrand, G. Thorell, F. Přikryl – M. Lang, Mertl, Dzierkals – Adamec, Malát, Dvořák.

Bow (24. Janus) – Arzamascev, Dotchin (A), K. Wood, Ticháček, Baránek, Kehar, J. Suchánek (A) – Hlava, Plekanec (C), A. Kubík – Melka, Zikmund, Pytlík – M. Beran, Babka, M. Indrák – Donaghey, Kuťák, Jágr.

Gustaf Thorell 0 0 0 -2 0

Plzeň do utkání vstoupila lépe, hned v úvodu si sjel až před Bowa od modré obránce Budík, kladenský gólman ovšem jeho bekhendové zakončení vystihl. Vyraženou ránu stejného hráče si později našel Jakub Kindl na levém kruhu a tvrdým golfákem div neprotrhl síť. Vzápětí nabil Malát mezi kruhy Dvořákovi, ten mířil jen do středu branky. Za nedlouho poté ve hře ve čtyřech bravurně prokličkoval do útočného pásma Dzierkals, přenechal na modrou Čerešňákovi, který předal na vrchol levého kruhu Lukáši Kaňákovi, jenž zamířil pod břevno. Třetí zásah přišel v závěru periody ve dvojnásobné početní výhodě, kterou po příhře Dzierkalse od tyči k tyči využil z první Martin Lang.

Prostřední dějství odšpuntovaly dvě dorážky Wooda a Zikmunda, Pavlát odolal. Nevedlo se ani Blomstrandovi, který se dostal do samostatného úniku. Skórem tak pohnul až Adam Dvořák, který tečí rány Čerešňáka od modré nejenže zapsal svou první extraligovou trefu, zároveň vyhnal Bowa z branky. Snížit mohl brzy plzeňský odchovanec Indrák, po příhře na brankoviště ovšem na muže s maskou Škody nevyzrál. Za nedlouho poté se Kubík vykličkoval až mezi kruhy, Pavlát opět bravurně zakročil. Betonem se zaskvěl i Janus, který hasil další zajímavou šanci Dvořáka. Čtyři vteřiny před přestávkou se dočkali i Středočeši, když dorážkou rány Indráka udeřil Kyle Wood.

A jak Kladno zakončilo druhou periodu, začalo i tu třetí. Adam Melka nejprve neuspěl z mezikruží, akce ovšem pokračovala a brzy doklepl za čáru pokus Pytlíka. Ještě větší drama málem přivál Plekanec, sám proti Pavlátovi ale našel pouze jeho beton. Právě Pytlík vzápětí pálil z mezikruží, znovu ale skórem nepohnul. Později dostal nabito na levý kruh Jágr, Pavlát svůj tým podržel. V závěru ještě zkusilo Kladno odvolat gólmana, ovšem dosáhlo pouze na snížení, když pokus Kubíka ihned po buly dorazil Ladislav Zikmund. Západočeši tak na Rytíře vyzráli i počtvrté v sezóně!

Václav Baďouček (HC Škoda Plzeň): „Vstup do utkání jsme měli trošku vlažnější, pak se to zlepšilo a z toho praměnily tři góly, které udaly ráz utkání. Od druhé třetiny Kladno hrálo s maximálním nasazením a agresivitou. Podařilo se jim utkání zdramatizovat, takže jsme rádi za tři body. Chci klukům poděkovat. V té sestavě, v jaké jsme, jsme odehráli výborný zápas.“

David Čermák (Rytiří Kladno): „Já si myslím, že o výsledku rozhodla druhá desetiminutovka první třetiny, kdy jsme inkasovali tři góly. Do zápasu jsme nicméně nevstoupili špatně, měli jsme nějaké šance, ty jsme ale bohužel neproměnili. Poté nás domácí začali přehrávat. Od druhé třetiny jsme chtěli se zápasem ještě něco udělat, vrhli jsme všechny síly do útoku, zvrátit utkání už se nám ale nepovedlo.“