PLZ - LIT 3:5 - Šance a tlak nestačily, rozhodla efektivita

Modrobílí se po venkovním dvojduelu konečně opět představili před svými fanoušky, hostili litvínovskou Vervu.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

3:5
1:1, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 8. Söderlund (TS), 37. Holešinský (Rekonen, Mertl), 52. Schleiss (Houdek) – 14. Koblasa (Gut, Zygmunt), 31. Kudrna (O. Kaše, Baránek), 44. Jaks (Gut, Kudrna), 45. Hlava (O. Kaše), 60. Hlava (O. Kaše, Zile).
Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.

5626

Pavlát (Hlavaj) – Malák, Zámorský, Kvasnička, Laakso, Houdek, Piskáček (A) – Schleiss (C), Lev (A), Šiler – Holešinský, Mertl, Rekonen – Söderlund, Benák, Indrák – Hrabík, Jansa, Straka – Pour

M. Tomek (Zajíček) – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel (A), Šalda – Kudrna, Gut, Koblasa – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (C) – Urban, Kirk, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka

Petr Zámorský 0 0 0 -1 0

Škoda se do svého soupeře zakousla od samotného začátku utkání. Po delším tlaku si sjel osamocený Malák na levý kruh, Tomek zakročil ramenem. Následně od modré vypálili Houdek a Zámorský, muž s maskou Vervy zakročil betonem a vyrážečkou. Vzápětí se kolem Zemana prohnal do úniku Jansa a vybojoval trestné střílení. To si vzal na povel Tim Söderlnud a bravurně provedenou koupací lázní přivál modrobílým první gól v zápase. Brzy na to vyslal Benák Poura před Tomka, ten hřbetem lapačky černý nesmysl dokázal vytěsnit. V ojedinělé šanci následně naopak udeřili Severočeši. Gut poslal zleva k pravé tyči pobídku Petru Koblasovi, který z první srovnal s indiány krok. Do první přestávky ještě zkoušel svým barvám vrátit vedení z osy hřiště Holešinský. Poprvé byl touš přizvednut nad, podruhé našel beton brankáře Litvínova.

Prostřední dějství odšpuntoval Benák, který našel na brankovišti osamoceného Poura, ten po krátké kličce Tomka nepřekonal. Na druhé straně odpověděl mezi kruhy nehlídaný Kudrna, rovněž Pavlát své barvy podržel. Vzápětí tečovaný pokus Maláka od modré jen těsně minul levou tyč. Skórem tak pohnul až v první početní výhodě zápasu Andrej Kudrna, který během valné hromady na brankovišti uspěl dorážkou. Navýšit náskok Vervy mohl po chvilce Urban, jenž proskočil mezi beky do gólové příležitosti, jenže svižnou střelou minul. A tak platilo otřepané: Nedáš - dostaneš. Po příhře zpoza branky nejprve minul zařízení Rekonen, touš se ovšem před Tomka vrátil od zadního mantinelu a toho využil Adrián Holešinský. Další obrat v duelu měl na čepeli Benák, který gólmana Vervy ukličkoval, avšak následně minul prázdnou klec.

Závěrečnou dvacetiminutovku načal z mezikruží Schleiss, avšak těsně minul. Více se dařilo Janisu Jaksovi, jenž síť rozvlnil od modré. Navíc za necelou půlminutku se před Pavláta protáhl Nicolas Hlava a vymetl pravý horní růžek. Za snížením se hnal Houdek z levého kruhu, avšak Tomek, stejně jako poté proti Malákovi hned po buly, zakročil. Jansa zase z mezikruží přestřelil. Pak nabral rychlost na levém křídle Jan Schleiss, protáhl se až před Tomka, kterého překonal po kličce od levé k pravé tyči. Poté vystřelil z mezikruží Söderlund, avšak nad. Více toho ale již Škoda nestihla, naopak, při power play ještě trefil opuštěnou klec Nicolas Hlava.

Další extraligový duel čeká na indiány již za dva dny třicátého ledna, kdy vyrazí do Pardubic.

Petr Kořínek (HC Škoda Plzeň): „První třetina byla dobrá, vstup do utkání byl skvělý. Druhá třetina byl otevřený hokej a Litvínov měl víc šancí. Podařilo se nám pak tedy srovnat, což bylo důležité. Škoda neproměněné šance Adama Benáka v závěru. Viděli jsme pak na něm emoce. Pochválili jsme ho. Prostě se pokračovalo dál. Branku určitě vstřelí jindy. Ve třetí třetině rozhodly dva slepené góly. Měli jsme ještě šanci z přesilovky, bohužel jsme to nesehráli dobře. Ani power-play se nám moc nepovedla. Kluci to odmakali, šance tam byly. Asi nám chybělo i trochu štěstí.“

Karel Mlejnek (HC Verva Litvínov): „Začátek utkání byl jednoznačně v režii domácího týmu, vše vyvrcholilo trestným střílením. My jsme poté z ojedinělé akce srovnali na 1:1, čímž jsme se se vrátili do utkání. Troufám si říci, že ve druhé třetině jsme měli více ze hry, jen nás mrzí inkasovaná branka na 2:2 po naší chybě v obranném pásmu. Ve třetí třetině jsme zápas rozhodli dvěma slepenými góly. Bodů z Plzně si velice ceníme.“