DOR: KLA - PLZ

Dorost přejel poslední Kladno rozdílem třídy, trefil se hned dvanáctkrát!

Plzeňští dorostenci včera zvládli bitvu o Plzeň, dnes jejich cesta vedla na kladenský zimní stadion, kde domácí nadále čekají na první body v sezóně. Škodovka ovšem nenechala nic náhodě a svého soupeře porazila rozdílem třídy.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

1:12
1:3, 0:6, 0:3

Branky a nahrávky: 18. Kozák (Honisch) – 3. Slováček (Šulan, Fiala), 4. Tománek (Maxa, Kamas), 7. Fodor (Maxa, Strnad), 21. Pitter (Maxa, Tománek), 22. Blengino (Stupka, M. Fiala), 23. Tománek (Pitter, Fodor), 30. Maxa (Ferda), 35. Pitter (Maxa, Kamas), 38. Tománek (Bělík, Fodor), 48. Kamas (Fodor), 54. Matoušek (Blengino, Bělík), 55. Blengino (Stupka).
Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:12.

Rozhodčí: Folk – Bernard, Koliš.

12:9
0:4
29:58
55

Barchánek (40. Damašek) – Hausner, Zeus, Kučera, Mahovský, Matějka – Pojkar, Sivek, Maulis, Honisch, Gelhof, Trojna, Kozák, Irlbek, Hotařík, Hlavsa, Boháček.

Poustka (Osvald) – Ferda, Pitter, Fiala, Kamas (A), Šulan (A), Strnad – Bělík (C), Blengino, Tománek, Maxa, Fodor, Svoboda, Matoušek, F. Stupka, Slováček.

Tadeáš Ferda 0 1 1 1 6

Škodovka otevřela skóre již na začátku třetí minuty, kdy se krásně až před gólmana proháčkoval Jakub Slováček, kterému navíc vyšla i bekhendová klička. Hned o minutu později si zahráli Západočeši první přesilovou hru, kterou zužitkoval po krásné teči na ose hřiště Matěj Tománek. Kladno na bleskový nástup Plzně zareagovalo oddechovým časem, avšak ten příliš nezabral, na rozdíl tří branek již v sedmé minutě zvýšil Jan Fodor. Rytíři mohli snížit rovněž z početní výhody, avšak prosadili se až při rovnovážném stavu, kdy puk za Eliáše Poustku propasíroval Tomáš Kozák.

Prostřední část odšpuntovali indiáni raketovým vstupem, kdy během dvou minut hned třikrát skórovali. Nejprve do černého zamířil obránce Václav Pitter, na něho navázal Dario Blengino a podruhé v utkání Matěj Tománek. Plzeň měla utkání ve své moci, na domácího brankáře sázela jednu střelu za druhou, v polovině zápasu se dokázal prosadit i Jiří Maxa. Kladno poté pykalo za svou nedisciplinovanost, v přesilové hře pět na tři vypálil ostrou ránu Václav Pitter, puk po jehož pokusu zastavil až síť v brance. Krátce před koncem druhé části ještě stačil zkompletovat svůj hattrick Matěj Tománek.

Domácí celek do poslední dvacetiminutovky vystřídal brankáře, avšak plzeňský express nezastavoval. V další přesilové hře vstřelila Škoda již svou desátou branku, když Damaškovi propadla do sítě střela Jiřího Kamase. Po jeho trefě následovala pasáž několika faulů, Rytíři přestože měli své šanci, branku nedali, naopak modrobílí ze západu Čech se znovu dokázali prosadit. Po hezké souhře dostal hrací předmět do sítě Eliáš Matoušek. Definitivu výsledku dal o minutu později Dario Blengino, Škoda Plzeň rozdrtila kladenské Rytíře na jeho ledě 12:1.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): „Dneska jsme převedli od první minuty výborný týmový výkon, měli jsme velmi dobrý pohyb, což se projevilo i na kombinování. Zasloužené vítězství.“