HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

6:1
2:0, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 5., 12. Studentová (Heywood), 33., 60. Heywood (Friesen, Holešová), 39. Holešová (Friesen), 53. A. Fialová (Studentová) - 37. Zahálková (Mannová). Vyloučení: 5-7. Využití: 1-0. V oslabení: 1-0. Diváci: 30. Zásahy brankářek: Hearn 7 - Kopejtková 39, Šimůnková 4.

První velkou akcí byla ve 3. minutě akce kanadské dvojice Friesen – Heywood, ale druhá jmenovaná na ofenzivním výletu trefila z úhlu, místo prázdné branky, jen boční síť. O dvě minuty později ale Studentová přebruslila ve středním pásmu obránkyni Krauzovou a střelou nad lapačku Kopejtkové vstítila první branku domácích. Slavii z rytmu nevyvedlo ani oslabení při vyloučení Fialové a hned vzápětí, při plném počtu, se opět Studentová zjevila sama před brankářkou, počkala si na její položení a bekhendem vsítila druhou branku. Závěr třetiny dal šanci také Plzni, protože Slávistky se nechaly postupně třikrát vyloučit, ale golfové údery Mannové ani Krauzové, ani dobrá střela Zahálkové z bezprostřední blízkosti, ke gólu nevedly.

Druhá třetina náležela jednoznačně pražskému celku – Plzeň se dostala ke střele pouze jedinkrát! Ale proti všem střeleckým pokusům Slavie stála neoblomná Kopejtková v brance Plzně. Ta vychytala únik Zelenkové z úvodu třetiny, stejně jako akci Holešové, která si odstavila tělem Kotousovou, ale její dlouhou kličku jí gólmanka přečetla. Slávistická kapitánka se vytáhla v přesilové hře, kdy po přihrávce Friesen rozezvučela horní tyčku plzeňské branky golfovým úderem. A když to nešlo v přesilové hře, vyšlo to v oslabení – Heywood si neatakována najela až na hranici kruhu a nechytatelnou ranou od vzdálenější tyče překonala Kopejtkovou. Naději pro Plzeň vykřesala vzápětí Zahálková, která po ojedinělém úniku vypálila příklepem na Hearn, která puk ztlumila hřbetem lapačky, ale nemotorný kotouč se odkutálel do branky. Veškeré spekulace ale utnula jako správná kapitánka Eva Holešová, která po příhře Friesen zkušeně počkala a se střelou do prázdné branky neměla sebemenší potíže. Třetí třetina byla opět v režii domácích, obzvláště obránkyně Heywood si v útočném pásmu dělala v podstatě vše, co si zamanula. Plzeňská brankářka Kopejtková vychytala opět množství střel, z nichž vyčnívaly dva drzé průniky A. Fialové a nastřelená maska po ráně Studentové. Na její místo se v 50. minutě postavila mladá naděje v brance Plzně, Karolína Šimůnková a zasahovat musela po dvou minutách proti ráně Heywood, která jí chytře schovala za obránkyni. Přesto neudržela čisté konto, po třech minutách v brance jí ranou nad lapačku vyškolila rozjetá A. Fialová. V závěru zápasu ještě Heywood trefila břevno a radost si tak schovala do poslední minuty zápasu, kdy opět nikým neohrožovaná trefila od břevna krásný gól.