Plzeňanky prohrály, gól vstřelily vteřinu před koncem zápasu

Ženy: HC Lasselsberger Plzeň – HC Slavia Praha 1:8. Nejdůležitější víkend sezóny nezačaly plzeňské hokejistky nijak oslnivě, ovšem proti týmu, jehož základ tvoří reprezentantky ČR a Slovenska, se toho příliš očekávat nemohlo. Přesto Plzeň dlouho hrála trpělivě, kvalitně bránila a spoléhala na brejky. Slavia však postupně navyšovala skóre, a když na začátku třetí části Ivičičová dala pátý gól, bylo rozhodnuto. Jedinou branku vstřelila v čase 59:59 Eliška Zahálková do prázdné branky, čímž potrestala podivný tah slávistického trenéra, který na poslední minutu odvolal brankářku.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

1:8
0:1, 0:3, 1:4

Branky a nahrávky: 60. Zahálková - 11. Kroutilová (Jurčová), 25.Tomigová (Černá), 27. Studentová (Holešová, Tomigová), 37. Šťastná (Friesen), 43. Ivičičová (Jurčová, Kroutilová), 50. Šťastná (Heywood), 52. Černá (Tomigová), 53. Zelenková (Tomigová). Rozhodčí: Růžičková - Suchánek, Černý. Vyloučení: 4-3. Bez využití. Diváci: 20. Zásahy brankářek: Kopejtková 30, Šimůnková 3 - Hearn 3, Matějů 5.

Kopejtková (od 50. Šimůnková) - Mannová, Krauzová, Knotková, Kotousová - Szelongová, Zahálková, Lipková (od 21. Jaklová) - Outlá, Dvořáková, Gregorová

HC Slavia Praha

Hearn (od 41. Matějů) - Horálková, Pekárková, Heywood, Černá - Studentová, Holešová, Tomigová - Šťastná, Zelenková, Friesen - Kroutilová, Ivičičová, Jurčová

Od začátku se hrálo převážně v obranné třetině Plzně, první velkou šanci spálila ve 3. minutě Holešová. Další precizní akci ukázala v 9. minutě Tomigová, když se u levého mantinelu vyhnula hned trojici hráček, poté vyjela před plzeňskou brankářku, pokusila se bleskurychle zasunout, ale Kopejtková puk pod betony udržela. V 10. minutě skončil zápas pro plzeňskou Lipkovou, která po střetu s Pekárkovou odešla z ledu s poraněným ramenem. V 11. minutě nejprve plzeňská brankářka chytila bombu Heywood do náruče, ale poté nestačila zachytit nápor třetí útočné řady Slavie, na jejímž konci stála před prázdnou brankou Kroutilová – 0:1. Až v 15. minutě se ke střele dostala Plzeň, propagační střelu od modré čáry vyslala na Hearn Zahálková. V závěru se ve vlastním oslabení dostala k dobré střele příklepem slávistická Pekárková, ale Kopejtková zachytila puk do náruče.

Druhou třetinu začala Slavia přesilovou hrou, ale kromě šance Heywood, která z deseti metrů těsně minula levou tyč plzeňské branky, se nic zvláštního nestalo. To Plzeň ukázala, že i s ní se musí počítat – Zahálková si na útočné modré počkala na přihrávku, v nájezdu zvolila blafák, ale nezvedla puk přes ležící beton Hearn; na druhé straně Tomigová našla Holešovou, která ale neměla štěstí. Prvně jmenovaná tak vzala zodpovědnost na sebe a v další šanci, do které se dostala po kličce přes Knotkovou, zamířila mimo dosah Kopejkové – 0:2. Plzeňská brankářka v 27. minutě čelila další skvostné akci Kroutilové, na jejíž hokejce skončila obránkyně Kotousová, avšak puk letící do horního růžku zachytila skvělým semaforem. O patnáct vteřin později ale slávistické fanoušky, kteří svůj tým podporovali hlasitým bubnováním a skandováním (stejně jako plzeňští bubeníci a vlajkonoši), rozjásala Studentová, když zužitkovala přesný pas Holešové – 0:3. Slavia poté opět nevyužila přesilovou hru, v níž se skvěle prezentovala pouze plzeňská útočnice Dvořáková, která zachytila tři rozehrávky a pokusila se o dvojí zteč slávistické branky. V 35. minutě se ukázala jako tvrdá žena plzeňská kapitánka Mannová, která čistým „hitem“ poslala na led Jurčovou. O dvě minuty později ale plzeňský tým kapituloval počtvrté, když se střelou k tyči prosadila Šťastná – 0:4. Poslední šanci připravila pár vteřin před koncem třetiny Ivičičová, která z levého křídla našla u druhé tyče Zelenkovou, ta ale byla vychytána bleskurychlým přesunem Kopejkové.

Ve třetí třetině se do branky Slavie postavila Matějů, ale nemusela se hned bránit mnoha útokům, protože klid na hokejky Pražanek dala ve 43. minutě Ivičičová, jejíž golfový úder zaplul od spojnice do branky – 0:5. Od té doby se utkání v podstatě dohrávalo. V 50. minutě poslal trenér Jurina do branky Plzně mladou Šimůnkovou, která byla pokořena do konce zápasu ještě třikrát, když se nejprve Šťastná proháčkovala až ke střele do horního růžku, poté využila signalizovaného vyloučení golfovým úderem Černá a vše završila Zelenková, taktéž do horní části branky. Plzeň se v závěru dostala do jediného náporu, který přiživila dvojnásobná přesilová hra, ale dělovky Krauzové a Mannové, stejně jako střela Szelongové, v brance neskončily. V čase 59:08 si pak vzal trenér Slavie Karel Manhart oddechový čas a překvapivě odvolal brankářku Matějů z branky. Toho využila sekundu před koncem Zahálková, když nejprve ve středním pásmu obrala Heywood o puk a střelou do prázdné branky udala konečný výsledek 1:8.