Nováček ukončil domácí neporazitelnost

P l z e ň - Pět zápasů v řadě dokázali hráči Keramiky hájit domácí kluziště před hostujícími týmy, ale šestý zápas již byl nad jejich síly. Liberec si z plzeňského kluziště odváží tři body, a to i přesto, že v zápase již prohrával 3:1.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

3:5
3:2, 0:1, 0:2

Branky a asistence: 4. Duda (Andrašovský), 12. Adamský (Švík), 14. V. Král (Matějovský, I. Vlček) - 11. J. Moravec (Rozsíval), 18. Kropáč (Čakajík), 38. M. Straka, 54. Krstev (Jankových, M. Straka), 56. Kropáč (M. Straka). Rozhodčí: Mikula - Pospíšil, Chytil. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 7451.

Barta - Dobroň, Řezníček, Jiří Hanzlík, I. Vlček, Vobořil, Výborný - Duda, J. Straka, Andrašovský - V. Král, Krátoška, Matějovský - J. Štefanka, Voskár, Volák - Koreis, Švík, Adamský - navíc od 38. Eiselt.

Falta - Čakajík, Maleček (41. Krstev), J. Moravec, Jan Kudrna, Kočí, R. Pospíšil - Kropáč, M. Straka, Rozsíval - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Kábrt, M. Hájek, Jiří Kudrna - Jankových, Víšek, Kubinčák.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
3:59 Radek Duda Josef Straka Dušan Andrašovský Duda, Straka, Andrašovský, Vlček, Hanzlík Maleček, Kudrna, Rozsíval, Straka, Kropáč
10:43 Jiří Moravec Patrik Rozsíval Radoslav Kropáč Moravec, Rozsíval, Kropáč, Kudrna, Straka Hanzlík, Vlček, Krátoška, Matějovský
11:39 Martin Adamský Jan Švík Josef Řezníček Adamský, Švík, Řezníček, Koreis, Dobroň Čakajík, Maleček, Novák, Kudrna, Hájek
13:29 Václav Král Radek Matějovský Ivan Vlček Král, Matějovský, Vlček, Hanzlík Čakajík, Maleček, Procházka, Novák
17:56 Radoslav Kropáč Martin Čakajík Kropáč, Čakajík, Krstev, Straka, Procházka Vobořil, Výborný, Štefanka, Voskár, Volák
37:48 Michal Straka Patrik Rozsíval Straka, Rozsíval, Moravec, Kudrna, Kropáč Dobroň, Vlček, Eiselt, Král, Krátoška
53:22 Angel Krstev Vítězslav Jankových Michal Straka Krstev, Jankových, Straka, Čakajík, Kropáč Dobroň, Řezníček, Straka, Andrašovský
55:51 Radoslav Kropáč Michal Straka Kropáč, Straka, Moravec, Krstev Dobroň, Řezníček, Duda, Straka, Andrašovský
Reportáž

Úvod zápasu patřil aktivnějším domácím, a to i přesto, že k prvnímu vážnějšímu ohrožení Faltovi branky se dostali až ve 4. minutě, když z levé strany nebezpečně pálil Duda a dorážel Josef Straka. Ihned z protiútoku na sebe upozornil Michal Straka, ale i Barta byl na místě. Rušnou minutu zakončil v čase 3:59 Radek Duda, kterého v nájezdu dva na jednoho skvěle ke skórování vybídl Josef Straka. V 6. minutě mohl domácí uklidnit po Voskárově přihrávce Štefanka, ale trefil jen Faltu. Na konci 10. minuty byl za hrubost vyloučen Radek Duda a hosté trestali. Liberci stačilo pouze 50 sekund z přesilové hry, aby srovnal skóre, když kolotoč první řady hostů zakončil Rozsíval. Ovšem nerozhodný stav trval pouhých 56 sekund, když vedení na plzeňskou stranu vrátil premiérovou brankou v extralize Martin Adamský.
Na tři jedna pro domácí zvýšil ve 14. minutě Král, kterému výborně přihrál Matějovský. Hosté na sebe upozornili opět až na konci první třetiny, když Vobořilovo špatné vyhození zachytil na modré obránce Čakajík, našel Kropáče a ten se štěstím překonal Bartu.

Na začátku druhé třetiny se Keramice naskytla možnost hrát 52 sekund přesilovku pěti proti třem, ale více než sedmi tisícům diváků opět předvedli, že přesilovky jim nejdou. Ve 23. minutě se nádherně individuálně prosazoval v pásmu Keramiky Kropáč, ale jeho sólo Barta zázračně zlikvidoval. V té době začali hosté pomalu přebírat otěže zápasu do svých rukou. Ve 25. minutě se hosté dostali do brejku dva na jednoho, ale Kubinčák trefil jen dobře postaveného Bartu. Svůj tlak hosté korunovali až ve 38. minutě zaslouženým vyrovnáním, když se přesnou střelou z kruhů prosadil Michal Straka.

Třetí třetinu otevřela obrovská šance Václava Krále, který se po přihrávce Švíka ocitl sám před Faltou, ale místo střely z první volil blafák, který neprovedl dobře. Ve 42. minutě od modré pálil Řezníček a jeho rána jen těsně minula cíl. O mnoho lépe si nevedl ani asi nejlepší hráč domácích Martin Adamský ve 44. minutě, když se nádherně natlačil do šance, ale Falta byl na místě. Stejný hráč si vše zopakoval i o minutu později. Ve 48. minutě zahrozili hosté, když Rozsíval po závaru v pásmu Keramiky trefil boční konstrukci. Rozhodující moment zápasu tak přišel až v 54. minutě, když hosté ukázkově při vyloučení Švíka sehráli přesilovou hru a Krstev bombou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Poslední hřebíček do rakve domácích pak přidal v oslabení výborně hrající Kropáč.

Richard Farda (Plzeň): "Chtěli jsme protáhnout naši neporazitelnost v domácím prostředí. Do stavu 3:1 jsme podávali perfektní výkon, ale po druhém inkasovaném gólu jsme zahráli nejhorší zbytek zápasu v celé letošní sezóně."
Josef Jandač (Liberec): "Nastoupili jsme s jistou taktikou a záměrem, což se nám v úvodu utkání nedařilo plnit. Ve středním pásmu jsme nechali soupeři hodně prostoru a dostali tři branky. Důležitý byl pro nás kontaktní gól, po kterém jsme se dostali zpět do zápasu. Musím říci, že se nám dnes povedly přesilové hry."