Plzeň nezvládla poslední třetinu

L i b e r e c - Bílí Tygři ukončili sedmizápasovou šňůru bez vítězství a odnesla to Keramika Plzeň. Severočechy dovedli k vítězství hlavně "Plzeňáci". Na překrásnou branku Mojmíra Musila nahrávali Straka s Hanzlíkem. Musil si kromě gólu připsal ještě asistenci a dvě mimořádné příležitosti. Jednu z nich hasil Kubeš faulem, po němž se asi mělo nařizovat trestné střílení. Michal Straka sice gól nedal, ale blýskl se třemi asistencemi...

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

6:3
2:0, 2:3, 2:0

Branky a nahrávky: 17. Kábrt (V. Novák, Kašpařík), 20. Krstev (Michal Straka, Kropáč), 30. Musil (Michal Straka, Jiří Hanzlík), 32. Kropáč (Čakajík), 47. Kropáč (M. Straka, Musil), 60. Kašpařík (V. Novák) - 26. Hurtaj (Kubeš), 29. Matějovský (Kubeš, Řezníček), 33. Ujčík (Štefanka). Rozhodčí: Homola - Šimůnek, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 3500.

Bílí Tygři Liberec

Falta - Jiří Hanzlík, Krstev, Kočí, Čakajík, R. Pospíšil, J. Moravec - Kropáč, M. Straka, Musil - V. Novák, Kašpařík, Kábrt - Rozsíval, Plodek, Hájek

Z. Šmíd - Kubeš, Řezníček, M. Divíšek, Mazanec, Vobořil, M. Výborný - Ujčík, Štefanka, Matějovský - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Švík, Hurtaj, Adamský - Koreis, R. Procházka, Volák

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
16:41 Pavel Kábrt Václav Novák Pavel Kašpařík Kábrt, Novák, Kašpařík, Čakajík, Kočí Divíšek, Mazanec, Švík, Hurtaj, Adamský
19:14 Angel Krstev Michal Straka Radoslav Kropáč Krstev, Straka, Kropáč, Hanzlík, Kábrt Vobořil, Výborný, Hurtaj, Adamský
25:40 Lubomír Hurtaj Ondřej Kubeš Hurtaj, Kubeš, Řezníček, Výborný, Adamský Krstev, Pospíšil, Musil, Straka, Kropáč
28:12 Radek Matějovský Josef Řezníček Ondřej Kubeš Matějovský, Řezníček, Kubeš, Ujčík, Mazanec Krstev, Hanzlík, Čakajík, Novák
29:34 Mojmír Musil Michal Straka Jiří Hanzlík Musil, Straka, Hanzlík, Krstev, Kropáč Vobořil, Výborný, Švík, Hurtaj
31:53 Radoslav Kropáč Martin Čakajík Michal Straka Kropáč, Čakajík, Straka, Krstev, Musil Vobořil, Výborný, Dvořák, Straka, Andrašovský
32:19 Viktor Ujčík Juraj Štefanka Ujčík, Štefanka, Divíček, Mazanec Moravec, Pospíšil, Plodek, Rozsíval
46:42 Radoslav Kropáč Michal Straka Mojmír Musil Kropáč, Straka, Musil, Krstev, Hanzlík Divíšek, Mazanec, Straka, Andrašovský, Hurtaj
59:03 Pavel Kašpařík Václav Novák Kašpařík, Novák, Kábrt, Moravec, Čakajík Kubeš, Řezníček, Ujčík, Štefanka, Straka
Reportáž

Utkání začali Tygři oslabením, do kterého je poslal Pavel Kábrt, ale početní stav ihned srovnal plzeňský Mazanec. Šanci si ale nevytvořil ani jeden tým. Až ve 4. minutě se snažil před Faltou dorážet plzeňský Řezníček. Na Zdeňka Šmída vyslal první střelu Kábrt až v minutě šesté. Liberec kombinoval, hladce procházel přes střední pásmo, ale v útočném se Tygři nemohli dostat ke střelbě. Adamský oslabil Keramiky v 10. minutě, ale jedinou a vyloženou šanci této přesilovky spálil bývalý hokejista Plzně Mojmír Musil, který během celého zápasu hýřil aktivitou. Ve 13. minutě zůstala odkrytá liberecká brána, ale naštěstí pro domácí nebyl poblíž nikdo na dorážku. Patriku Rozsívalovi nevyšel brejk, ani Kropáč nepřekvapil Šmída. Domácím vyšla až akce v 17. minutě, kdy po kombinaci Kašpaříka s Novákem dostal puk osamocený Kábrt a doklepl puk do plzeňské sítě. Po nepovedeném útoku Keramiků srazil Ujčík loktem Kropáče a následující přesilovku Tygři využili v poslední minutě první třetiny. Po ukázkové kombinaci na jeden dotek vstřelil Angel Krstev druhý gól Liberce.

Na začátku druhé třetiny pálil vedle od modré Čakajík a "na oplátku" prověřil Faltu plzeňský Josef Straka. Tygři pozorně bránili a dařilo se jim rozbíjet plzeňské rozehrávky. Vyložené šanci, kdy měl ve 24. minutě Viktor Ujčík zcela odkrytou bránu, zabránil pohotový Falta. Ten zabránil i Švíkovi ve změně stavu a kapituloval až po Hurtajově teči Kubešovy střely, která upravila stav na 2:1. K vyloučenému Čakajíkovi se přidal na trestné lavici minutu a půl poté Pospíšil a Plzeň hrála půl minuty přesilovku 5 na 3. Ve stejné vteřině, kdy se Čakajík vracel na led využil početní převahu Matějovský a srovnal na 2:2. Ve 30. minutě vyloučil rozhodčí plzeňského Dvořáka, Liberečtí uzavřeli obranu hostů do zámku a po krásné kombinaci získal pro svůj tým vedení Mojmír Musil, jenž se trefil podruhé v letošní sezóně, první gól dával ovšem při power-play do prázdné branky... O dvě minuty poté přišel další gólový návrat - Radoslav Kropáč dostal od svého reprezentačního kolegy Čakajíka přihrávku přes dvě čáry, ujel plzeňskému obránci Vobořilovi a nadvakrát překonal Zdeňka Šmída, který je v Plzni na hostování právě z Liberce. Branka posadila Vobořila na střídačku a do hry se dostal Michal Dobroň. Minutu na to, po vyloučení na obou stranách ujel libereckým obráncům Ujčík, prostřelil Faltovy betony a tím snížil na 4:3. Plzeň se snažila stále více útočit, ale Tygři dávali najevo, že ještě neřekli v dnešním zápase poslední slovo.

Liberecký Kropáč byl při svém úniku hákován, takže nemohl pořádně vystřelit, ale podle rozhodčího bylo vše v pořádku. Nikoliv však o chvilku později při podražení plzeňským obráncem Divíškem. Při přesilovce si vytvořili Liberečtí šance, ale zápis do statistik se nekonal. Červené světlo se rozsvítilo až ve 47. minutě, kdy střílel Kropáč a jeho střela přeskočila klečícího Šmída a skončila v brance. Liberecký kapitán si při tomto gólu připsal již třetí asistenci za tento zápas. Plzeňští fanoušci to ocenili lahví vhozenou na led. Plzeň za stavu 5:3 otevřela hru a v 51. minutě vyrážel zázračně Falta. Musil byl při brejku stáhnut hokejkou plzeňského Kubeše a místo všemi očekávaného trestného střílení udělil rozhodčí "jen" dvouminutový trest. Tým Keramiků stáhl po nevyužité přesilovce domácích brankáře a zkoušel power-play. Pavel Kašpařík napoprvé nedal do prázdné branky, ale o chvilku později se mu za asistence Václava Nováka podařilo a určil konečný stav zápasu na 6:3. Diváci ocenili návrat Tygrů mezi naplno bodující týmy potleskem trvajícím celou poslední minutu.

Karel Dvořák (asistent trenéra Liberce): Už v minulém utkání jsme hráli velmi dobře a říkali jsme si, že pokud zopakujeme podobný výkon a budeme proměňovat šance, musí konečně vyhrát. Dnes jsme vstoupili do zápasu úspěšně a v první třetině jsme byli lepší. Vlastními chybami ve druhé části hry jsme však o vedení přišli a pak šlo už jen o to, kdo bude mít větší vůli po vítězství. Tu dnes prokázalo naše mužstvo a hráčů děkuji za bojovnost.
Karel Trachta (trenér Plzně): Liberec vyhrál zaslouženě, byl sebevědomější a ukázněnější a šel jasně za vítězstvím. Přesto jsme se dvakrát v zápase zvedli, ale zbytečnými fauly jsme se