Plzeňanky vkročily do sezóny porážkou

Ženy: HC 2001 Kladno - HC Plzeň 1929 7:2. Kdyby si plzeňské hokejistky měly něco odnést z utkání na Kladně, byla by to povinnost začít nacvičovat herní variantu střela – dorážka. Ať v provedení útočném, nebo obranném. Hned tři branky v síti Plzně padají na vrub úspěšných dorážek Kladna. Plzeň sice dokázala v druhé třetině dotáhnout vedení soupeřek, ale po zbytek zápasu už dominovaly domácí hokejistky. Čest Plzeňanek zachraňovala ve třetí třetině Dana Ovsjannikovová kuriózní brankou v oslabení.

HC 2001 Kladno - HC Škoda Plzeň

7:2
1:0, 4:1, 2:1

Branky a nahrávky: 12. Knotková (Jančová, Nováková L.), 28. Mastná (Flachsová, Šťastná), 31. Nováková L. (Fialová J.), 36. Garažiová (Šrámková), 39. Nováková L. (Kozlerová), 46. Fialová J. (Pavelcová, Nováková L.), 52. Nováková L. (Fialová J.) - 27. Dvořáková, 56. Ovsjannikovová. Rozhodčí: Nelibová – Arazimová, Novotný. Vyloučení: 1-3. Využití: 1-0. V oslabení: 0-1. Zásahy brankářek: 20 – 38. Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 7:1, 7:2.

Šimůnková - Sokolová, Timofijová, Kotousová, Jaklová - Dvořáková, Gregorová, Outlá - Staňková, Ovsjannikovová, Krauzová - od 28. Lipková, Kostincová

Šárka Timofijová 0 0 0 0 2

Plzeň si v úvodu vypracovala šanci Staňkové, která střílela z pravého kruhu, ale poté převzalo Kladno střelecké otěže. Střelu Garažiové zastavila Šimůnková ramenem, Flachsovou vychytala špičkou betonu, dělovku Vojákové přikryla na ledě svým tělem a po neúspěšné kladenské přesilovce chytila i dalekonosnou střelu Mastné. Přesto ve 12. minutě kapitulovala, když Knotková bombou od modré trefila do šibenice – 1:0. Plzeň vrhla síly do útoku a rána Outlé přes obránce patřila mezi jedovky. Naopak přihrávka Dvořákové z otočky před branku, kde číhala osamocená Gregorová, to zavánělo gólem – leč tečovaný puk šel mimo. Závěr třetiny opět byl ve znamení skvěle chytající Šimůnkové – příklep Flachsové z mezikruží ztlumila ve výstroji, rána J. Fialové skončila na vyrážečce a střela Garažiové z pravého kruhu skončila v nastavené lapačce. Stejně jistě vytěsnila i nahození Šťastné z úhlu.

Druhá část začala několika šancemi na obou stranách, avšak hlavní roli v nich hrála Flachsová. Hned po pár vteřinách se zjevila sama s pukem před Šimůnkovou, která jí krátký blafák přečetla a chytila, ve 26. minutě našla Vojáková dlouhou příhrou na modré tutéž hráčku, která tentokrát volila střelu a opět byla v permanenci vyrážečka plzeňské brankářky. Ve 27. minutě pustil trenér Plzně Martin Barčák do zápasu útočnici Lipkovou a ta rozvířila stojaté vody plzeňské ofenzívy natolik, že se Dvořáková vyvezla s pukem až před Šmardovou a nadvakrát procedila puk do branky – 1:1. Kladno ale na nic nečekalo a bleskovým protiútokem stylem střela a tři dorážky dalo druhou branku zásluhou Mastné – 2:1. V tu chvíli se rozjel brankostroj Kladna – ve 31. minutě využila Lucie Nováková přihrávku Fialové k úspěšné střele pod vyrážečku Šimůnkové – 3:1. Plzeň mohla snížit po ukázkové žabce Krauzové na Staňkovou, ale plzeňská kapitánka trefila z pravého kruhu jen vyrážečku Šmardové. Ve 36. minutě našla Šrámková před brankou Plzně volnou Garažiovou, která se neukvapila a poslala puk mezi betony Šimůnkové – 4:1. Kladno poté využilo ještě přesilovou hru, když Plzeň opět doplatila na pravidlo střela – dorážka v podání dvojice Kozlerová, Lucie Nováková – 5:1. Závěr třetiny patřil Flachsové, která prokličkovala až do zakončení, ale Šimůnková si svojí druhou tyčku pohlídala.

V úvodu třetí třetiny se do útočného pásma vydala plzeňská Dvořáková, jejíž střelu zlikvidovala Šmardová vyrážečkou, na druhé straně napálila kotouč do lapačky Šimůnkové útočící Jana Fialová. Ta si chuť spravila ve 46. minutě, kdy byla na správném místě ve správnou dobu a doklepla puk do branky Plzně – 6:1. Hostující hráčky si vyzkoušely ve 49. minutě přesilovou hru, ale kromě střely Staňkové se žádná akce nekonala. Dvořáková poté ještě zkoušela dobývat kladenskou svatyni dorážkami, ale bez efektu. To efektní zákrok lapačkou ukázala na druhé straně Šimůnková po svižné střele Mastné. Pak si ale vybrala nešťastnou chvilku, když si sraženou střelu Lucie Novákové skopla betony do branky – 7:1. Avšak nezlomilo to její mysl a proti příklepu Mastné už opět stála pevně jako skála. Kladno hrálo od 56. minuty přesilovou hru, avšak stalo se nečekané – Ovsjannikovová našlápla po levém křídle, s problémy doklopýtala až na brankovou čáru, odkud neuvěřitelnou střelou trefila síťku v brance, přičemž Šmardová se musela pod svojí maskou notně červenat – 7:2. Závěr zápasu opět patřil Kladnu a plzeňské Šimůnkové, na níž si vylámaly zuby postupně Vojáková, Šrámková, velice agilní Lásková, J. Fialová a v závěru ještě Lásková připravila pozici pro tutéž hráčku, ovšem Šimůnková parádně v rozkleku další branku nepustila. Nic to ovšem nemění na tom, že Plzeň své první utkání prohrála na Kladně 2:7.