Hokejistky nestačily na Kladno

Ženy: HC Plzeň 1929 – HC 2001 Kladno 4:9. Ani zlepšený výkon, podpořený čtyřmi vstřelenými brankami, nepřinesl kýžené první ligové body. Indiánky v první a druhé třetině hrály vyrovnanou partii se silnějším celkem, góly Vanišové a Novákové se stále držely na dostřel vyrovnání. Ve třetí části ale inkasovaly pět branek a jejich snaha, i přes góly Dvořákové se Staňkovou, vyprchala. Plzeň si tímto výsledkem zajistila místo v nadstavbové části.

HC Škoda Plzeň - HC 2001 Kladno

4:9
1:2, 1:3, 2:4

Branky a nahrávky: 9. Vanišová (Ovsjannikovová), 30. Nováková L. st., 51. Dvořáková (Gregorová, Staňková), 60. Staňková (Dvořáková) – 5. Mastná, 7. Flachsová (Šťastná), 21. Garažiová (Nováková L. ml.), 34. Vacková (Garažiová), 40. Flachsová (Lásková), 52. Vojáková (Nováková L. ml.), 57. Mastná, 58. Garažiová (Nováková L. ml.), 60. Flachsová (Lásková). Rozhodčí: Valenta – Černý, Vavruška Vyloučení: 2-3 Využití: 0-0. V oslabení: 1-1. Zásahy brankářek: Šimůnková 22, od 34. minuty Hůlková 19 – Craigová 16.

Souboj mezi Plzní a Kladnem měl zpočátku reprezentační ráz, neboť v obou brankách nastoupily do zápasu plzeňská Šimůnková a kladenská Craigová, které jsou v reprezentaci do 18 let. Více práce měla Plzeňanka, která se zapotila již ve 2. minutě při kličce a následné střele Vackové do protipohybu. Další střelu Vojákové chytila do náruče, aby tím dala šanci vzniknout protiútoku, který byl zakončen akcí Ovsjannikovové s Pecinovou a Vanišovou - bezúspěšně. V 5. minutě se do nájezdu prodrala Mastná a ač stínovaná Kotousovou, dokázala po ledě zakončit přesně – 0:1. Plzeň odpověděla dvěma střeleckými pokusy Dvořákové, ale gól přišel na druhé straně, kdy tísněná Šťastná poslala puk na Flachsovou, která bombou z kruhu vymetla růžek branky – 0:2. Kladno v 8. minutě hrálo první přesilovou hru, která ale nevyšla podle představ – výbornou práci Ovjsannikovové v útočném pásmu zakončila dorážkou Vanišová – 1:2. Kladno se dostalo ke střelám Šťastné a Flachsové, obě chytila Šimůnková do lapačky. Ve 12. minutě se po pravém křídle prohnala Pavelcová, z brankové čáry našla u druhé tyčky Novákovou, ale její střelu pohotově vyrazila Šimůnková bleskurychlým rozklekem. Plzeň se připomněla střelou Staňkové, ale Craigová si puk pohlídala. V další přesilové hře Kladno Plzeň svíralo, ale kromě rány Šrámkové z pravého kruhu se nic nestalo. Poslední velkou šancí první části bylo vyjetí Garažiové zpoza branky, zakončení a dorážka Pavelcové, vše ale skvěle chytající Šimůnková zastavila.

Začátek druhé části byl ve znamení dobrého postavení Garažiové u tyčky plzeňské branky – 1:3. Šimůnková zasahovala ve 25. minutě, kdy famózně zakročila tygřím skokem proti střele Šťastné. Následně také v rychlém sledu po sobě zmařila gólovou radost Láskové a Mastné. Plzeň se poprvé dostala ke střele v 28. minutě, rána Outlé bekhendem ale neměla razanci, poté akce Gregorové se Staňkovou skončila na špatném řešení situace dva na jednu. Ve 30. minutě výborně zapracovala za brankou Kladna Lipková, vybojovala puk, který poté umístila do branky L. Nováková st. – 2:3. Ve 32. minutě tečovala Flachsová ránu Knotkové, na změnu směru Šimůnková zareagovala lapačkou. Krátká byla na střelu Vackové, která se jí odrazila od výstroje do branky – 2:4. Po tomto gólu následovalo střídání plzeňských brankářek, nastoupila Hůlková. Hned zkraje zastavila betonem příklep Pavelcové, ve 38. minutě chytila do náruče střelu osamocené Vackové z mezikruží. Konec třetiny byl jako úvodní minuta – špatného střídání plzeňských obránkyň využila Flachsová nájezdem a střelou nad lapačku – 2:5.

Třetí třetina patřila po většinu času Kladnu. Hůlková se musela hodně ohánět, betonem zastavila akci Pavelcové s Novákovou, první kladenský útok ve 44. minutě drtil plzeňské brankoviště, ale bez úspěchu. Chvíli poté Hůlková vyrážečkou vytlačila střelu Láskové, směřující do rohu branky. Plzeňská přesilovka byla nulová, bez efektu byla také střela Garažiové po jejím skončení. V 51. minutě si Gregorová vybojovala své místo na pravém kruhu, přihrála do brankoviště, kde se prosadila Dvořáková – 3:5. Ihned z buly se kličkováním dostala až před kladenskou branku Vanišová, po zemi ale trefila pouze tyčku. Tlak Plzně mohl vygradovat přesilovou hrou, Outlá byla blízko gólu, ale nedala a z protiútoku se prosadila přesně umístěnou střelou Vojáková – 3:6. V další přesilové hře Plzně se do brejku dostaly Flachsová se Šťastnou, kombinační akci na jeden dotek ale zahrály až za brankovou čáru. Závěr třetiny byl bezesporu šílený. Tři góly Kladna za sebou přišly během dvou minut. Nejprve Mastná nadvakrát překonala Hůlkovou střelou nad lapačku - 3:7, aby poté Garažiová střelou od brankářky výstroje zvýšila na 3:8 a Flachsová nadvakrát na 3:9. Poslední slovo měla plzeňská Staňková, která také po dvojité střele ustanovila konečné skóre na 4:9.