Hokejistkám úvod sezóny nevyšel

Beroun/Plzeň - Plzeň opět vyhořela v Berouně. Přestože úvod zápasu a první třetina hovořila ve prospěch Indiánek, množství šancí zůstalo nevyužito a tak se do hry dostal i Beroun a na konci druhé třetiny vedl 3:2. Hosté srovnali skóre díky dobré hře v oslabení, kdy, jako v předchozím kole na Kladně, vyrovnala Dana Ovsjannikovová. Závěrečný tlak ale zmrazila branka Peškové na 4:3, na kterou už Plzeňanky nedokázaly odpovědět. Za Plzeň nastoupila čtveřice posil, brankářka Veronika Hůlková a tři útočnice – Lucie Nováková, Tereza Vanišová a Adriena Pecinová.

HC Berounské Lvice - HC Škoda Plzeň

4:3
1:1, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Kaucká (Pipková), 35. Solničková (Kiribuchi), 37. Kiribuchi (Solničková), 59. Pešková (Solničková) – 7. Gregorová (Dvořáková), 21. Staňková (Krauzová), 53. Ovsjannikovová. Rozhodčí: Nelibová – Quagliato, Štechmuler Vyloučení: 5–8. Využití: 2-0. V oslabení: 0-1. Zásahy brankářek: 26 : 28.

Tereza Vanišová 0 0 0 0 0

Do branky nastoupila Veronika Hůlková. Plzeň se dostala do první šance v 6. minutě, kdy Nováková jela po levém křídle, střelu ale chytila Štěpánková. V následné přesilové hře vstřelila Plzeň branku, když se po ráně Kotousové a přihrávce Dvořákové dobře na brankovišti zorientovala Gregorová – 0:1. V 9. minutě se po levém křídle dostala před brankářku Berouna Dvořáková, dlouhý blafák ale nevyšel. Na druhé straně si dobře najela Kaucká, jejíž první střelu Hůlková zvládla vykopnout betonem, ale dorážka šla přesně k tyčce – 1:1. Plzeň začala v obraně chybovat, čehož využila Kiribuchi, avšak ze dvou metrů zamrzla na Hůlkové, stejně jako Součková v 10. minutě. Při berounské přesilovce ujely Vanišová s Novákovou, druhá jmenovaná vystřelila, ale Štěpánková si poradila, na druhé straně parádně pálila Pešková. V přesilové hře Plzně se do brejku dostala Vanišová, ale krátký blafák Štěpánková přečetla dobře. Těsně po skončení této přesilovky minula Nováková puk před prázdnou brankou. Poslední střela třetiny patřila Harapesové, jejíž dělovku vytáhla Hůlková vyrážečkou.

Plzeň si ani nemohla vysnít lepší začátek druhé třetiny. Staňková se dostala ke sraženému kotouči a neomylně ho poslala do šibenice – 1:2. Vanišová se ve 23. minutě prezentovala výbornou nátlakovou hrou, kdy na útočné modré obrala obránkyni o puk a opět ujížděla sama, ale znovu šanci zazdila. Beroun poté hrál dvě přesilové hry za sebou, ale kromě pumelic Peškové se nic zajímavého nedělo. Ve 33. minutě zakončila Ovsjannikovová kombinaci s Krauzovou do náruče Štěpánková, na ní si vylámala zuby i akce Novákové s tečující Vanišovou. Trest přišel v 35. minutě, kdy se puk dostal k neobsazené Solničkové, která měla čas zamířit přesně nad lapačku Hůlkové – 2:2. Ve 36. minutě hrál Beroun další přesilovou hru a tentokrát Solničková našla střeleckou pozici pro N. Kiribuchi, která se před brankou nemýlila – 3:2.

Třetí část začala dvěma přesilovými hrami Berouna, ale k vážnější šanci se dostala Pešková až ve 47. minutě. Ani plzeňská přesilovka nebyla úspěšnější. Kateřina Solničková ve 48. minutě našla najetou Kiribuchi, která trefila tyčku. Plzeň působila zakřiknutě, rána Krauzové od mantinelu v 52. minutě Štěpánkovou nevystrašila. Beroun pak hrál další přesilovku, ale gól padl na druhé straně, když Ovsjannikovová obrala Peškovou na modré o puk a střelou po ledě vyrovnala – 3:3. Aktivní Vanišová ujela v 55. minutě a přestože nedala, vykoledovala si faul. Ten mohla potrestat Krauzová, ale její ránu od modré Štěpánková dobře viděla. Plzeň v závěru zatlačila, ale gól nepadl. Naopak Beroun dvě minuty před koncem dlouho točil Plzeňanky v jejich obranném pásmu a vše zakončila Pešková, která příklep poslala od modré čáry přímo pod břevno – 4:3. Plzeň zkusila útočit, ale neměla už dostatek času, naopak mohla skórovat rozjetá Kaucká.