HC Škoda Plzeň - HC Berounské Lvice

3:4
0:3, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 27. Staňková (Gregorová), 36. Pecinová (Dvořáková), 45. Dvořáková (Outlá) - 10. Malá, 12. Solničková (Pešková), 13. Harapesová (Součková), 43. Harapesová (Malá). Rozhodčí: Růžičková - Tvrdík, Martinec. Vyloučení: 3-5. Využití: 0-1. V oslabení: 0-0. Diváci: 50. Zásahy brankářek: Šimůnková 32 - Štěpánková 16. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4,3:4.

Šimůnková - Kotousová, Jaklová, Krauzová, Sokolová, Timofijová, Kraftová - Gregorová, Dvořáková, Staňková, Pecinová, Outlá, Vanišová, Nováková L., Jaklová

HC Berounské Lvice

Štěpánková - Malá, Bukolská, Mayerová, Harapesová, Součková, Pešková, Solničková, Kiribuchi N., Kubátová, Spurná, Kaucká, Mentlíková, Vaničková

Dlouho, předlouho se hrálo bez střel na branku. První vážná ale hned skončila brankou, to v 10. minutě využila zaváhání plzeňské obrany Malá a nájezd proměnila střelou od tyčky do sítě – 0:1. Šimůnková se v brance musela ohánět, zejména při dvou bombách Peškové a teči Kiribuchi. Dvě branky v rozmezí minuty položily Plzeň na lopatky. V obou brankách měla prsty obránkyně Timofijová – nejprve couvajíc dala šanci Solničkové, aby využila střely přes obránkyni nad vyrážečku, poté zaváhala u brankoviště, kde Harapesová dorazila střelu do branky. První střela Plzně přišla až v 14. minutě při nahození Jaklové. Chyby obránkyň byly symbolem první třetiny, protože v závěru hrubka Kotousové dovolila Spurné jet nájezd, ta ale minula.

Plzeňanky začaly druhou třetinu o sto procent lépe, což prezentovala jako první Dvořáková odvážným slalomem a kvalitní střelou nad ledem. V 27. minutě už Západočešky jásaly – souhru Outlé s Gregorovou zakončila z druhé vlny přesná střela Staňkové – 1:3. Na přelomu zápasu hrála Plzeň první přesilovou hru, ve které střelu Staňkové vyrazila Štěpánková betonem do strany, kde operovala L. Nováková, ale její dorážku dokázala gólmanka chytit. Chuť po gólech symbolizovala střela Jaklové a dorážka Pecinové. Ve 36. minutě se opět ukázala Dvořáková, když parádním pasem přes brankoviště našla číhající Pecinovou a ta se nemýlila – 2:3. Chvíli poté byla vyloučená Solničková za faul kolenem na mladou střelkyni druhé branky, a přesilovou hru mohla využít Staňková ranou na vyrážečku, leč brankářka Berouna byla proti. Dvořáková byla při střelecké chuti, minutu před koncem střelu tahem ale namířila doprostřed branky. Poslední minuta však byla nejzajímavější – Solničková prováhala dvě šance, nejprve střelu z pravého kruhu a poté nájezd, který jí chybným odhadem situace nabídla Kraftová – Šimůnková ale mladou útočnici vybruslila.

Úvod poslední části načala střela Kubátové do lapačky Šimůnkové. O chvíli později faulovala plzeňská Krauzová a nabídla přesilovou hru soupeři, který ji po obléhání branky ukončil střelou Harapesové pod břevno – 2:4. Nejlepší odpovědí byla akce Dvořákové, která přebrala u své střídačky puk, našlápla po pravé straně a ač tísněná a v pádu, dokázala efektivně zakončit – 3:4. Beroun poté zvýšil obrátky, rána Peškové skončila u Šimůnkové. V přesilové hře hostí stejná hráčka našla střílenou přihrávkou u druhé tyčky Solničkovou, její dobrou teč zmařil stejně dobrý zákrok Šimůnkové. Plzeň se snažila o vyrovnání, ale nepomohla jí ani 28 vteřin trvající dvojnásobná výhoda. Beroun se do dalších dobrých pozic také dostával, ale dorážku Bukolské Šimůnková pokryla. V 55. minutě se do brejku utrhla Pecinová, střelu po ledě jí chytila Štěpánková. Její šance zvedla Plzeňské a tlak vyústil ve střelu Staňkové a dorážku Dvořákové, ta však v brance neskončila. Plzeň si v 58 minutě vykoledovala přesilovou hru, ve které se vyrovnat pokoušela Krauzová střelou od modré, ale bez efektu. V poslední minutě ještě Vanišová trefila masku hostující brankářky, ale skóre se už neměnilo. Plzeň tak nadále tápe, Beroun uhájil tři body z cizího hřiště.