PLZ - KOM 2:3pp

PLZ - KOM 2:3pp: Odveta Plzni nevyšla, s Kometou prohrála stejným rozdílem i podruhé

Plzeň - V posledním zápase letošní European trophy se podruhé za sebou utkaly celky Plzně a Komety. I tentokrát došel zápas po výsledku 2:2 až do prodloužení, a i tentokrát se z bonusového bodu radovala Kometa. Tentokrát díky gólu Kempného zvítězila už v prodloužení. Výsledek ale v konečném účtování velkou váhu nemá, protože ani jeden z týmů už na postup myslet stejně nemohl.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

2:3p
1:0, 0:2, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 6. Schleiss (Pitule, Dvořák), 55. Mozík (J.) – 25. Pivko (Hanzlík, Čermák), 28. Čermák (Pivko), 61. Kempný (Dočekal). Rozhodčí: Svoboda, Šindler – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Mensator – Hanzlík, Slovák, Seman, Pavlíček, Marcel, Mozík, Holý – Vlasák, Straka, Duda – Vlček, Lev, Kratěna – Petruška, Sýkora T., Novotný – Schleiss, Pitule, Dvořák.

HC Kometa Brno

Čiliak – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dlapa – Pivko, Čermák, Zohorna – Svoboda T., Křivohlávek, Raška – Burian, Koreis, Dočekal – Jenyš, Němec, Káňa.

Plzeň vlétla do první třetiny doslova extraligovým tempem. Bylo znát, že je to poslední přípravný zápas před ostrým startem. Čiliak byl ostřelován ze všech možných i nemožných pozic. Kometa prvních pět minut naproti tomu nevystřelila vůbec. Plzeňský tlak dokázal v šesté minutě využit Jan Schleiss, který krásným bekhendovým blafákem oblafl jak brněnskou obranu, tak i gólmana a poslal domácí do vedení - 1:0. V polovině třetiny dostala Kometa možnost přesilové hry. Ale stále se nemohla dostat ke střele, která by prošla až k Mensatorovi. Kuboš v rozhodující chvíli zlomil hůl. Až v 11. minutě donutil plzeňského gólmana k zásahu Jakub Koreis. O pár minut později už byla zase Plzeň nastěhovaná v útočném pásmu. Dvořák hledal krásnou přihrávkou Schleisse, ale tentokrát se mladý útočník netrefil. Také Plzeň si zahrála v početní výhodě. Ale i přes velké množství střel své vedení navýšit nedokázala. I přesto odcházeli indiáni do kabiny spokojenější než jejich soupeř z Brna.

Plzeň i druhou třetinu začala v rychlém tempu, svého soupeře nijak nešetřila. Ze spousty střel vynikla v prvních minutách akce Jana Schleisse, který krásně projel mezi dvěma obránci Komety. Výborně ovšem zasáhl Čeliak. A tak gól padl na druhé po dokonalém rozebrání plzeňské obrany. Zakončujícím hráčem byl Jan Pivko, který nedal Mensatorovi sebemenší šanci - 1:1. A pro Plzeň bylo ještě hůře. Jako blesk z čistého nebe přišel obrat. Leoš Čermák dostal krásnou přihrávku od Pivka a zamířil přesně do horního růžku plzeňské branky - 1:2. Poté jakoby se Plzeň opět vzpamatovala, se vrhla do útoku. Pomohla jí k tomu i přesilová hra. Žádná ze střel se ale neujala. Druhá třetina se povedla lépe Brnu, které otočilo průběh utkání.

Na začátku třetí dvacetiminutovky měl obrovskou šanci Dočekal. Stačilo mu pouze puk zasunout do prázdné branky. Ovšem Mensator zázračně natáhl hokejku a vyškrábl puk z brankové čáry. A o necelou minutu později se celá situace opakovala. Duda ztratil puk na modré čáře a brněnští hráči se řítili dva na jednoho. Ale stejně jako v předchozí situaci, taktéž Křivohlávkovi s Noskem sebral Mensator téměř jistý gól. Poté se začala do šancí dostávat Plzeň. Tu největší měli Lev se Schleissem. Ale neuspěli. K vyrovnání Plzni nepomohla ani přesilová hra. Když už oba týmy byly v plném počtu, připravili krásnou akci přihrávající Kratěna a střílející Vlček. Puk však skončil těsně nad brněnskou brankou. Rozhodčí ale odpískal faul a v následné přesilovce už se domácí trefili. Vojtěch Mozík si sjel od modré čáry na Sýkorovu přihrávku a svou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:2. A to bylo v základní hrací době vše, muselo se tedy do prodloužení.

Prodloužení vzalo rychlý konec. Hned v jeho první minutě si najel před branku Michal Kempný a krásnou střelou nad lapačku plzeňského gólmana ukončil pro Plzeň poslední přípravné utkání - 2:3. Brno tedy tak slaví druhou totožnou výhru nad Plzní.

Michal Straka (HC Škoda Plzně): „Utkání se nám nepovedlo. Měli jsme špatný pohyb a ani první lajně nezahrála tak dobře, jako se jim povedlo utkání v pátek v Brně. S bodem můžeme být spokojení, ale s předvedenou hrou už nikoliv. Tohle by nám ve čtvrtek nestačilo. Brali jsme tu soutěž vážně, skončili jsme lépe než vloni. Klíčový byl asi hned první zápas s Hradcem. Něco nám to ukázalo. Máme dost zraněných hráčů, ale doufejme, že se dokážeme dát do čtvrtka nějak dohromady.“

Vladimír Kýhos (HC Kometa Brna): „Bylo to z naší strany lépe odehrané utkání než v pátek doma. Měli jsme to po dvou třetinách dobře rozehrané, ale potom jsme se dostali pod tlak domácích, kterým pomohli i vyloučení. Myslím si, že i přesto jsme měli vyhrát v základní době. Byla to poslední příprava, nikdo se nezranil, takže v tomto ohledu jsme spokojení. Pořád je co ještě zlepšovat. Máme před sebou týden, abychom se dobře připravili na vstup do sezóny.“