První letošní porážka

Podruhé se letos na zimním stadionu v Plzni představili domácí hokejisté. Soupeř přijel z Ostravy a pokusil se napravit nelichotivou bilanci ze vzájemných duelů. Především Josef Straka měl jako střelec obou vítězných gólů zásluhu na vítězstvích 4:1 doma a 3:1 z Vítkovic. Domácí se pokusili natáhnout šňůru vítězných zápasů v řadě na 4.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

3:4
2:0, 1:2, 0:2

16. Josef Straka (Vostřák, Volák), 16. Vlček (Krátoška), 22. Duda (Krátoška) - 32. Jurečka (Moravec), 34. Tomášek (Irgl), 50. Výtisk (I. Padělek, Kaděra), 56. Kaděra. Vyloučení 7:9, Využití 0:1, Rozhodčí: Homola - Čech, Kalivoda.

Barta - Řezníček, Výborný, Vlček, Mazanec, Hanzlík, Veber - Volák, Josef Straka, Topol - Krátoška, Brabenec, Vostřák - Sedlák, Michal Straka, Duda

HC Vítkovice Ridera

Trvaj - Jurečka, Galvas, Philipp, Chmelíř, Výtisk, Zápotočný - Melenovský, Burger, Moravec - Padělek I.,Padělek A., Pavelek - Kaděra, Čermák, Selingr - Irgl, Barna, Tomášek - od 40.min navíc Olesz

Zápas měl podobný scénář jako předchozí vystoupení Keramiky proti Slavii. Hned ve druhé minutě se hosté nechali vyloučit a nabídli domácím přesilovku. Jenže byl to útočník Vítkovic, Melenovský, který se dostal do šance. Dvě minuty na to se nechal vyloučit domácí Topol, ale ani hosté šanci nevyužili. To až po návratu Topola na led musel Barta čarovat proti I.Padělkovi, který se sám spolu s Pavelkem nedokázal z blízkosti prosadit. Domácí kontrovali sólem Michala Straky v 10. minutě. Ale byl to opět I. Padělek, který ve 13. minutě nedokázal trefit prázdnou branku ze dvou metrů. První domácí úspěch zaznamenal Josef Straka. Nejdříve se sám proháčkoval do útočného pásma, aby po vyjetí od mantinelu prostřelil Trvaje v čase 15:03. Uplynulo přesně 18 vteřin a bylo to 2:0. Krátoška hledal při nájezdu 2 na 1 Vostřáka, jenže puk se odrazil k Vlčkovi a ten se nemýlil. Následovaly šance Sedláka a Dudy, v 19. minutě se osamocen neprosadil Vostřák. Mazanec při přesilovce těsně před sirénou pálil jen do tyče.

Do druhé třetiny nastoupili domácí v početní výhodě. Výhoda trvala jen do doby, než poněkud přísným metrem vyloučil rozhodčí Homola Voláka. Nejlépe na situaci dokázal zareagovat Duda, který nejprve vydoloval puk po buly, projel útočné pásmo napříč a střelou v pádu zvýšil na 3:0. Utkání se zdálo být rozhodnuto. Jenže hosté to nevzdávali a varováním měly být šance Galvase s Melenovským z 23. a A.Padělka z 26. minuty. Na ledě se přiostřilo a hráči obou týmů začali hrát silový hokej. V čase 30:37 byl vyloučen Ivan Vlček a Jurečka střelou od modré po 50 vteřinách přesilovky snížil na 3:1. Neuběhly ani 3 minuty a v čase 33:52 už to bylo 3:2. To se po skrumáži prosadil důrazný Tomášek. V závěru třetiny zahrozili ještě hostující Irgl a kontroval Duda.

Do třetí třetiny nastoupili domácí s vědomím hubeného náskoku a snahou pojistit si vítězství. Jenže hosté se hned v první minutě řítili 3 na 1. Barta musel předvést jeden ze svých zázračných kousků. Ve 43. minutě hledal křížným pasem Řezníček Topola, ale ten nezpracoval. Ve 48. minutě se dostali domácí pod tlak. Odpovědět se pokusil střelou Brabenec. Jenže po zmatcích v obranném pásmu a řadě tvrdých neodpískaných zákroků se puk dostal k volnému Výtiskovi a ten se z mezikruží nemýlil a srovnal na 3:3. Opakoval se tak průběh předchozího utkání se Slavií. Domácí se snažili vstřelit vítěznou branku, hosté podnikali nebezpečné brejky. A protože v 52. minutě Topol trefil jen tyč, rozhodl o utkání Roman Kaděra. Barta dojížel puk u mantinelu, přenechal ho obráncům, kteří hlídali forčekujícího Kaděru. Ten se jim vysmekl, bekhendem nahodil od mantinelu před bránu a nešťastný Barta si puk srazil do vlastní sítě. Domácí ještě zkusili power-play 6 na 4, později 6 na 3, ale ani Řezníček, Sedlák a Vostřák už Trvaje nepřekonali.