Kamil Brabenec míří do švédské Luley

Útočník Českých Budějovic Kamil Brabenec, který letošní sezónu ukončil na hostování v Plzni, se stal novou posilou švédského celku Lulea Bears. České Budějovice tomuto levému křídlu nabídly třikrát novou smlouvu, nabídku dostal i od Plzně, ale syn někdejšího československého reprezentanta v basketbalu dal přednost nejvyšší nabídce, kterou dostal ze Švédska. Pětadvacetileté levé křídlo podepsalo smlouvu na dva roky. Neměl by v týmu působit sám, společnost mu nejspíš bude dělat kladenský obránce Pavel Skrbek, který se rovněž chystá podepsat s klubem smlouvu. Angažmá mu doporučil i trenér Rokycan a velká plzeňská hvězda Jiří Kučera, který spolu s Martinem Hostákem a Václavem Burdou v klubu donedávna působili. Všichni tři však kvůli zranění museli ukončit kariéru. Lulea je švédský klub, kde v poslední době působilo nejvíce Čechů. Letošní sezónu tam dohrál i plzeňský odchovanec Zdeněk Šmíd, který však v brance dostal příležitost jen ve dvou zápasech a z klubu odchází. Kamil Brabenec sehrál v dresu Plzně 42 zápasů a vstřelil 8 branek a na dalších 8 přihrál. Reprezentační dres České republiky oblékl jedenáckrát a za národní tým vstřelil 2 branky.