Ve Zlíně se dorostencům nedařilo

Zlín - Dorostenci: RI Okna Zlín - HC Lasselsberger Plzeň 6:0. Plzeňští mladíci nenavázali na svůj výkon v předchozím moravském vystoupení, kdy bodově vybrakovali vsetínský led, a podlehli zlínskému soupeři jednoznačně 0:6. Souboj dvou sousedů v tabulce (Plzni patřilo osmé, Zlínu deváté místo) vyzněl až moc jednoznačně.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

6:0
1:0, 3:0, 2:0

Branky a nahrávky: 19. Haloda (Romig, Skočík), 28. Herman (Kundera, Valenta), 35. Herman (Holík), 36. Sekera (Chovanec, Merta), 44. Herman (Valenta, Holík), 56. Romig (Janota, Káňa). Rozhodčí: Škrobák - Smilek, Janča. Vyloučení: 8:8 + Culek (PLZ) 10 min. Využití: 4:0. V oslabení: . Diváci: 150. Střely na branku: 35:16. Průběh utkání: 6:0.

PSG Berani Zlín

Rozum - Arnošt, Bednár, Haloda, Haml, Janota, Malota, Strojil, Valenta, Zámorský - Chovanec, Galuška, Herman, Holík, Káňa, Kundera, Lichanec, Merta, Romig, Sekerka, Skočík.

Makarovič - Kvapil, Blumentrit, Houfek, Karpíšek, Mrázek, Varačka, Špaček - Beran, Culek, Erben, Hájek, Mainer, Noga, Pejchar, Pour.

David Varačka 0 0 0 0 2

Již ve čtvrté minutě putoval na trestnou lavici hostující David Varečka, ale plzeňské obrané valy v čele s gólmanem Makarovičem zůstaly bez poskvrnky. Na druhé straně se pak obdobně vedlo domácím při Valentově trestu. Oba týmy si ještě do konce třetiny vyměnily možnost přesilové hry, ale gól padl až při rovnoměrném počtu hráčů na ledě. Diváci si na gól museli počkat do poloviny devatenácté minuty, kdy Makaroviče poprvé překonal Marek Haloda.

Hnedka v úvodu druhého dějství měli modrobílí minutu a sedm vteřin dlouhou vylepšenou početní výhodu pěti proti třem, avšak ani jednomu z Plzeňanů se nepodařilo vyrovnat. A tak přišel trest. Při Blumentritových dvou minutách se trefil Jakub Herman. Stejný hráč stál i u třetí branky domácích dorostenců. Holík při další přesilové hře našel již zmiňovaného Hermana a ten slavil potřetí. Aby toho na hostující mužstvo nebylo málo, o dvaaosmdesát vteřin vylétly radostí ruce nahoru i Martinu Sekerkovi.

Poslední dvacetiminutovku nezačali plzeňští mladíci dvakrát takticky, nechali se hned v dvaačtyřicáté minutě poslat do tří. Ve vylepšené početní výhodě domácí ještě neskórovali, při klasické variantě již ano. Hattrick v čase 43:09 završil Herman. Západočeši mohli alespoň korigovat při dvou v rychlém sledu po sobě jdoucích vyloučení žlutomodrých, kouzlo Rozumovy branky však nezlomili. Dalšího hostujícího trestu pak téměř pět minut před koncem využil Emil Romig.